Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagáltok, ha egy családt...

Hogy reagáltok, ha egy családtag megüti a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves lesz júliusban,nővérem kislánya pedig 1,5 éves.Nővérem nem jár hozzánk gyakran,kb. 2 havonta,de minden alkalommal megüti a kisfiamat.Azt mondja hogy hát rossz volt és bántotta a kislányt.Először el is hittem,mert a kisfiam nagyon eleven és akaratos.De ma is olyan nagyot csapott a fenekére,hogy ordítani kezdett szegény kisgyerek,pedig nem is csinált semmi rosszat.Egyből kiakadtam,csúnyán összevesztünk.Azt mondta h az én fiam kényes és nem tudom megnevelni.En meg azt mondtam ,hogy takarodjon haza és többet be ne tegye a lábát hozzám. Soha sem verem a gyerekem,és a kislányt sem bántottam soha.Most úgy érzem talán túlreagáltam az egészet.Vagy nem?
2017. jún. 21. 15:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Az első esetet se hagytam volna szó nélkül.

Senki nem emelhet kezet a gyerekemre, én se teszem.

Lehet nevelni erőszak nélkül is.

2017. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem reagáltad túl! Én (kövezzetek meg) néha ráütök a gyerekeim fenekére ha már tényleg túl feszítik a húrt de egy olyan rokonnak ezt nem engedném meg aki 2 havonta látja a gyerekemet. Anyukám (áldott nagy türelmű, cuki nagymama) kétszer ütött rá a fiam fenekére azért mert már olyan durván bántotta a kisebbet és a szép szó nem használt, rá ezért nem haragudtam, de ő sűrűn van velük, tudja hogy milyenek.

Teljesen megértem a felháborodásodat és egyet értek veled!

2017. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha csak icipicit ráüt a fenekére és tényleg rossz volt, akkor sem hagynám szó nélkül. Ennyi szerintem belefér, de nem mástól, csakis a szülőktől.

De hogy direkt nagyon ráver, ráadásul úgy, hogy nincs is rá oka, nagyon nincs rendben. Megmondanám, hogy vagy normálisan viselkedik, vagy többet ne jöjjön hozzánk.

2017. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Arra nem gondoltál hogy lehet azért jön ilyen ritkán mert tényleg rossz, neveletlen a gyereked? Nekem is van ilyen rokonom, a kicsifiú a szent és ártatlan, akkor is az volt mikor kitépett egy marék hajat az unokatestvére fejéről. Én azért meghallgatnám a másik oldalt is, de azt elhiszem hogy ha szófogadatlan a gyerek, és te nem csináltál semmit, eljárt a keze. Nem mondom hogy jó, de nem tudhatjuk mi is történt pontosan.
2017. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A kisfiam nem játsza az ártatlant,igen,vannak vele problémák,nehezen kezelhető,de nem bánt senkit,és szereti az unokahugát.Mikor eljönnek hozzánk,kisfiam kiviszi a kislánynak az összes játékát.Ja és a nővérem csak akkor jön ha pénz kell neki,ha van pénze nem ismer minket.
2017. jún. 21. 15:38
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Ezt nem szabad eltűrni. Más embernek nincs joga bántani a te gyerekedet még nevelés címén sem. Jól tetted, hogy beszóltál neki és elzavartad, igazad volt, egy percig se érezd rosszul magad emiatt. Én egy nagy büdös maflást is lekevertem volna neki, a fal adta volna a másikat.
2017. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
A bátyám lánya sokat nálunk volt mivel anyu a nagymama. A tesóm azt mondta hogy ha rossz akkor szabályozhatjuk, anyu nevelheti stb.én is sokat vigyáztam rá tiniként és borzalmasan rossz gyerek volt igazi több emberes. Bármilyen rossz volt de nem emlékszem hogy kezet emeltem volna rá. Talán anyu egyszer ráhúzott a seggére mert nagyon kiakasztotta valamivel de ezt nem erőből. Állítom nem is fájt neki. Nem ütném meg más gyerekét és nem is szeretném ha a tesóm ütné meg az enyémet. Max ha annyira nem bírnék vele akkor nem vállalnám. Egyébként azt sem értem hogy ha te is ott voltál akkor miért ő szabályozza a te gyereked? Miért nem te? Szerintem az első ütésnél szólnod kellett volna neki. Most robbantál és lehet évekig harag lesz. Miért nem küldte büntibe? Nekem sem tetszett volna ez. Talán te is kicsit túlreagáltad de ő meg nagyon, nem ütjük a gyereket, főleg ne úgy hogy fájjon, főleg nem 3 évest. Amúgy nem vagyok ítélkező, mett néha én is kikaptam anyukámtól de igaza volt, kicsit ütött a seggemre és inkább a szégyen fájt. Nem is tudom mit szólt volna ha a tesója megüt.
2017. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Engem bácsikám kisebb koromban nagyon elfenekelt. Saját fiát is egyébként, aki 1 évvel idősebb nálam. Azért kaptunk ki, mert felgyújtottuk a konyhát. Tudtuk, hogy nem szabad gyufával játszani, mégis megtettük. Szüleim szerint jól tette. Apu is elfenekelt volna, ha ő is ott van. Egyébként szerintem is megérdemeltem. Tényleg nem hatott volna meg pl a hegyi beszéd vagy sarokban állás. Van olyan gyereket, akit 1 pofon nélkül is fel lehet nevelni, de fel kellene fogni, hogy nem mind ilyen. Én sem voltam ilyen. Szüleimet és bácsikámat nagyon szeretem és tisztelem. Jó kapcsolatban vagyunk. Értelmesebb ember, gyerek érti a különbséget az ok nélküli, rendszeres, durva verés között és a jogos fenekes, pofon között.
2017. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon kiakadnék. Senkitől nem tűrnénk el, hogy kezet emeljen a gyerekünkre. Mi sem adnánk neki akkorát, hogy így elkezdjen ordítani. Nagyon nyomós ok kell ahhoz, hogy kapjon a seggére egyet. De akkor se más nevelje. Ha az én gyerekemet bántaná egy másik, szólnék az anyjának, elvinném onnan, de ez nagy túlzás, hogy minden alkalommal ráüt. Én már az első alkalommal elküldtem volna a francba.
2017. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Minden alkalommal megüti, te pedig eddig hagytad. Gratulálok hozzá. Az első után hazazavartam volna a francba, és nem azért, mert jajj, a gyerekem angyal, és tuti nem volt rossz, hanem azért, mert ha én nem verem, ő pláne ne merjen kezet emelni rá. Ha gondja van, szóljon rá, ha nem bír vele, szóljon nekem, rendezem, de ne emeljen kezet az én gyerekemre. Egyáltalán nem reagáltad túl, már az első után elzavartam volna a francba.
2017. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!