Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostohaanyák, ti hogy csináljá...

Mostohaanyák, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
a páromnak van egy öt éves kisfia. nem rossz gyerek, de valahogy egyszerűen nem tudom igazán megszeretni. két éve mutatta be nekem, de eddig odáig jutottam hogy elviselem. pedig általában szeretem a gyerekeket, de itt hiába próbálkozok, nem megy. nem tudom ő mennyire érzékeli ezt, látszólag szeret meg jön bújik, de tudom hogy ők sok minden nem kimondott dolgot is megéreznek. arra tudok csak gondolni hogy azért nem tudom elfogadni őt mert a szülei eléggé elkényeztetik, egyke gyerek, plusz a válás...engem a szüleim tiszteletre neveltek, és amikor visszafelesel sokadjára és az apja nem tesz semmit akkor nekem kinyílik a bicska de nem mondok semmit mert akkor az lesz hogy mert én nem szeretem a gyereket. de ha ezzel annyira felbosszant az apja hogy utána már nem tudok szeretettel és türelemmel fordulni a gyerek felé?! az tény hogy én sokkal szigorúbb vagyok mint ő, nem azért mert nem a sajátom hanem mert én úgy gondolom hogy igenis kellenek a határok a gyereknek.tehetetlennek érzem magam a nevelésében de ugyanakkor meg együtt kell vele élnem. aztán most a nagy hercehurcában még az is felmerült hogy az anyja elköltözik másik városba és én nevelném a gyereküket. mivel a párom sokat utazik a munkája miatt, így néha napokra-hetekre egyedül maradnék a gyerekkel.ti mit csináltok, van erre tipp, hogyan tudnám jobban szeretni a kiskrapekot? ő nem tehet erről de mégis rajta csapódik a dolog.

2017. júl. 24. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsd meg a dolgot. Ha a te gyerekedet kéne elfogadnia a párodnak...

Mit éreznél akkor, ha a legjobb tudomásod szerint nevelt gyermeked viselkedése mégis kifogásolható? Mert vannak könnyebb és nehezebb esetek is a gyerekek közt.

Ezzel csak azt akarom mondani, legyél egy kicsit elnézőbb a kisfiúval! Ha az apukája nem, akkor beszélgess vele Te a tiszteletről.. Minél több időt lesz veled, annál jobban tudod majd formálni.

2017. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy nincs gyereked. Rád is ezerszer rádszóltak ám, mire megértetted, mit szabad és mit nem.


Téves elképzeléseid vannak, hogy milyennek kellene lennie, ahelyett, hogy azt szeretnéd, amilyen.


Ha ez párkapcsolat lenne, már szakítottál volna vele, de így csendben utálod, mert nem elég jó.


Szerintem menj több, idegen gyerek közé, hátha észreveszed, hogy a többi gyerek sem olyan, mint a fejedben élő kép.


Ha nem sikerül, inkább hagyd ott, tutti, hogy érzi, hogy nem elég jó neked. Ebből olyan komplexusa lesz az évek alatt, hogy tönkrevágja az életét.

2017. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Hát érdemleges választ, segítséget sajnos nem tudok adni, neharagudj.


Amit az élettől megtalunltam, h soha nem szabad hosszú távon tervezni egy olyan férfival, aki házas volt vagy gyereke van.

2017. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom..Nekem volt olyan kapcsolatom ahol a páromnak elég fura volt a kislánya.Mindig azt csinálhatott amit akart,mert apuka úgy gondolta hogy ő nem korlátozza a gyereket,nem szól rá.Balesetveszélyes helyzetekben is sokszor.Nekem is van gyerekem.Nagyon gáz szituációk voltak amikor így négyesben elmentünk valahova.Végül szakítottam a párommal.
2017. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ennek szakítás lesz a vége,ami neked csak pozitív lesz.
2017. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jót tenne a több együtt töltött idő. Öt évesen még nincs elrontott nevelés, a gyerek formálható, és ha veletek él, akkor neked is könnyebb elfogadni a pótanyuka szerepet. Én itt inkább azt érzem a nagy gondnak, hogy nem találod a helyed a családi ranglétrán, oké, nyilván van apja meg anyja annak a gyereknek, és nem is kell átvenned a helyüket, de attól még nem leszel gonosz, hogy kvázi anyaként viselkedsz, ha nálatok a gyerek - hiszen akkor te töltöd be ezt a szerepet.

Szerintem érdemes lenne erről a pároddal beszélgetni, meglehet, még neki is könnyebb lenne, ha hétvégi apukaként nem marad egyedül a fegyelmezési gondokkal.

2017. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először a pároddal kell beszélned erről. Említs neki pár dolgot, ami szerinted kifogásolható, és kérdezd meg nem bánná-e, ha néha rászólnál a gyerekre, ha úgy érzed szükségét. Ha a párod nem is akar nagyon belefolyni az ügybe, annyit mindenképp kérj tőle, hogy ha te rászólsz a gyerekre, álljon melléd. Vagyis ha te rászólsz, és a gyerek ránéz, vagy hozzá szalad, mondjon olyasmit, hogy "Hallgass ...-ra, igaza van." Így hamar megszokja, hogy rád is hallgatnia kell. Ha nincs meg a következetesség, és miután te rászólsz valami miatt, a apja keresztbehúz azzal, hogy "Jól van, én megengedem!", akkor sosem lesz ráhatásod a gyerekre.
2017. júl. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 vagyok még egyszer.


Az is fontos, hogy ha te tiltasz valamit és emiatt az apja is tiltja, akkor semmképp se téged hozzon fel indoknak, mert akkor te leszel a mumus.


Tehát pl. ne úgy fogalmazzon, hogy "Ne dobáld a díszpárnát, mert ... mérges lesz!" vagy "Mert ... azt mondta!"


Helyette mondjon reális indokot, még ha neki nem is fontos. Pl. "Ne dobáld, mert kibolyhosodik/nem arra való." vagy "Mert ... szereti azt a párnát és szomorú lenne, ha baja esne."

2017. júl. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ mindenkinek! szerencsére az apja ilyen szempontból nagyon rendes, mert mindig mellém áll, a "gyerekkel szemben" egy csapat vagyunk, mindig ugyanazt mondjuk neki, meg azzal sincs baja ha rászólok vmiért, örül neki ha én is nevelem, csak eltérő a tűrésküszöbünk...párszor már beszéltem vele erről hogy szerintem mit kellene kicsit másképp, de rögtön beindul a védekező mechanizmus nála,és ezért nehéz.de majd igyekszem mindig arra gondolni hogy mit csinálnék ha az enyém lenne.nemsokára megérkezik a kistesó remélem az segít kicsit másképp látni a dolgokat.
2017. júl. 25. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!