Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koráig normális,...

Mennyi idős koráig normális, ha egy gyerek időnként bepisil éjszaka?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 5 évesen került le róla a pelenka éjszakára is.
2017. júl. 26. 10:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jelent bajt.Én anno 10 éves koromig gyakran bepisiltem éjjel,pedig harmónikus családban nőttem fel,nem kiabáltak velem,nem bántalmaztak és nem voltam stresszes.Egyszerűen csak nem ébredtem fel rá,hogy psilni kell.
2017. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Előző, minden felnőtt tudatalattijában több-kevesebb gyerekkori elfojtás van, ami azt jelenti, hogy mindenkit ér enyhébb-súlyosabb, több-kevesebb kellemetlen élmény gyerekkorában, és főleg kisgyermekkorban jellemző annak tudat alá fojtása, melyeknek egyik következménye, hogy többé nem emlékszik rá az illető, ennek ellenére kihat a későbbi életére, akár testi funkciós zavarokat, lelki problémát, krónikus testi betegséget okozhat, akár felnőtt korra.


Tehát simán lehet, hogy téged is ért komolyabb kellemetlenség gyerekkorodban (vagy minimum enyhébb, gyakran) olyan fajta (enyhébbek mindenkit), melyre azóta se emlékszel, de ettől még kihathatott a kisiskolás korodra, akár felnőtt korodra. Ez pedig megnyilvánulhat akár testi tünetek formájában is.


Kb hét éves kor után a bepisilés

nem mondható természetesnek,

már nem életkori sajátosság az időnként éjjeli bevizelés sem, hacsak nem ALKALMANKÉNT, ijedség, stressz stb hatására kb 10 (12) éves korig.


Hangsúlyozom: ALKALMANKÉNT még normális, kb tíz éves korig, indokolt esetben a bepisilés éjjel, vagy nappal.


De a rendszeres éjjeli bevizelés testi és/vagy lelki problémára utal, kb 7 éves kor után (7 és fél / 8 éves kortól).

2017. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12-es ne magyarázd meg nekem milyen gyerekkorom volt.Tökèletes volt,tudom
2017. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De igen, elmagyaráztam neked, hogy senki nem emlékszik minden lényegesre gyerekkorából, ahogy te se, én se mindenre. Mégpedig ELSŐSORBAN a kellemetlen gyerekkori események miatt, mert azokat egy részét teljesen, vagy részben elfelejti az ember, de attól még tudat alá süllyed, és hat a későbbi (felnőttkori) életére az illetőnek.
2017. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!