Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyáktól kérdem: természetesne...

Anyáktól kérdem: természetesnek véled óvónőtől a gyermek háta, hasa, melle érintését?

Figyelt kérdés

Érdekel az idetévedő anyák korrekt véleménye a kérdésről. A trollokat, kötözködőket előre megkérem: a humor részhez fáradjanak, legyenek szívesek.


Az alábbi esetekről érdekel vélemény, figyelembe véve az óvónő jó szándékát és diszkrécióját.


Tehát nem "tapizás" céljából, hanem gondozási célból, és indokolt esetben gyengédségről van szól. Evvel szemben ha túlzásba vinné az alábbi eseteket, az már egyértelműen káros pszichésen a gyermekre, sok esetben. A kérdésem viszont arról szól, hogy az alábbi pár másodperces, indokolt esetek elfogadhatóak-e, természetesek-e számotokra?


Az alábbi esetekről érdekel az anyák meglátása - tehát kifejezetten női szemmel vagyok kíváncsi véleményekre, főleg anyákéra:


- Első eset:


Oviban öltöztetés zajlik, mennek udvarra a gyermekek, vagy nagytesizni, sietni kell az öltöztetéssel, hiszen a kisebbek egy része még ügyetlen ebben.

Az óvónő vagy egyszerre megfogja a csupasz mell-hát tájékon a gyermeket, vagy has-hát tájékon egyidejűleg, vagy épp külön-külön, de csak pár másodpercre, gondozás -öltöztetés- céljából.


- Második eset:


Az óvónőhöz panaszosan odalép egy óvodás gyermek -részletkérdés itt, miért szomorú, pl egy pajtása bántotta-, az óvónő együtt érzően, a gyermek pólóján át, szintén csak néhány másodpercre a fenti érintéssel él. Tehát ez ruhás verzió -a fenti csupasz has-hát példával ellentétben-, viszont e második esetnél nem gondozásról van szó, hanem puszta vigasztalásról: "Mondjad, kicsim, mi a baj?".


Köszi, aki normálisan válaszol. Ha esetleg kamasz korú válaszol, vagy bármilyen korú hím nemű, kérem jelezze, hogy ki tudjam szűrni az anyák válaszát, mert főleg utóbbiaké érdekel, női, anyai szemmel elfogadhatónak tartjátok-e a fenti eseteket.


KÜLÖN-KÜLÖN érdekel, a mell érintése belefér csupasz mell esetén kisfiút, kislány érinteni, a fenti esetekben? És ha pólón át történik, szintén hátsó szándék nélkül, gondozási feladat közepette, vagy indokolt testi gyengédség jeleként, pár másodpercre?


A has érintése sem túl intim? Elfogadhatónak véled?


És a gyermek csupasz háta? Vagy pólóban?


SIMOGATÁS? Ezt majdnem kihagytam. A csupasz hát simogatása öltöztetéskor, pár másodpercre? Csupasz has? Csupasz melltájék? És ha póló van a gyermeken, és pár másodpercre simogatással vigaszalja az óvónő?


Fontos mindegyik esetről a meglátásotok. Utólag elmondom, miért érdekel.



2017. júl. 26. 16:13
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Pardon, nem anyánktól, hanem anyáktól.
2017. júl. 26. 16:15
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Te nem vagy normális.
2017. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően nincs bajom ezzel. Persze lehetnek speciális esetek, de normális esetben ez teljesen oké.
2017. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerek kifejezetten igényli a testi érintést még kisiskolás korban is. Hányan bújnak oda időnként a tantó nénihez! Más gyerekek ezt nem szeretik. A pedagógusnak éreznie kell, az adott gyerek milyen, és úgy kell hozzá viszonyulnia. Kérdésed fura, kicsit kevesebb bűnügyi hírt kellene olvasnod. Férfi vagyok, kiszűrhetsz.
2017. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen normális ha valaki hozzáér egy másik emberhez segítési, vigasztalási vagy más szándékból, ha ez egyikőjüknek sem kellemetlen.


Kicsi gyermeknél pedig a bőr vagy testkontaktus még nagyobb szereppel bír mint a későbbi életkorban, ezért van az hogy ha egy kicsi megüti magát, vagy szomorú, könnyebben megvígasztalódik az érintéstől, mint pár kedves szótól. Ez puszta evolúció, biztonságérzetet nyújt.


Én nem is szeretnék olyan pedagógus közelébe kerülni, aki vonakodik a testi kontaktustól, mert azzal szerintem problémák vannak, pár megismerési problémában(autizmus pl) jel az érintés kerülése.

2017. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi kivetni valót nem látok ezekben a példákban.

Még akkor sem találnám gáznak, ha egy óvóbácsival történne....


Kíváncsi vagyok h mi ihlette a kérdésedet?

2017. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo, nem kell mindenben rosszat, bunt, pedofiliat latni, kepzelni. Nehez lenne mindenfele erintes nelkul kisgyerekekre vigyazni szinte egesz napokat, hiszen nem onalloak. Hozza lehet erni a gyerekhez. Anyakent is megsimitom a gyermekem hatat, az ovonenihez is ragaszkodnak a gyerekek, nincs evvel semmi baj.
2017. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%

Írhatok óvónőként is?

A testi kontaktust gyereke válogatja. Természetes hogy segítek neki az öltözésnél, mosdóztatásnál...hozzá érek. Vannak olyan gyerekek akik nem igénylik a simogatást vagy ölelgetést...vannak akik meg kezdeményezik. De az biztos hogyha valami fáj egy gyereknek, teste vagy lelke akkor a leghidegebb gyerek is ösztönösen keresi a testi kontaktust a vígasztalást.

2017. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha a gyerek igényli, megölelhetik, megsimogathatják a hozzá közel álló dolgozók. A mellét külön ne simogassák, hát, fej, térdtől lefelé láb mehet. A bibis helyét, vagy ahol megütötte magát, azt szabad.


A fejét, a hátát, a karját, a lábát nyugodtan lehet.


Ha fáj a pocakja, ruhán keresztül lehet röviden megsimizni.


Igazából az a lényeg, hogy a gyerek érdekét szolgálja az érintés, ne a felnőttét. Egy csomó ismerősöm nem veszi észre, mikor a gyerek nem akar odabújni és ott tartják, eröltetik a puszit/érintést. Ez már akkor is zavar, ha nem az én gyerekemről van szó.

2017. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az első beszólót leszámítva hasznos válaszok érkeztek, köszönöm, és igen, jó ötlet, hogy egy óvónő is válaszolt, neki is köszönöm és a férfi választ is! :)

Meglep, hogy ilyen gyorsan legalább heten válaszoltak is, értelmesen.


Mindjárt kitérek arra, miért tettem fel a kérdés, és ennek kapcsán egy dolgot hiányoltam tőletek eddig:

engem tényleg konkrétan érdekel a kisgyermek HÁTÁNAK érintése, akár ha csupa a hát, valamint a mell, 9-10 éves kortól már kifejezetten intim terület kislányoknál, a has meg közel található a nemi szervekhez,

tehát nem véletlen, miért épp ezen testtájakra kérdeztem rá!


Kérlek titeket, főleg az eddigi értelmes válaszolókat, hogy írjatok indokot, miért elfogadható számotokra a gyerek csupasz pocakjának érintése, és hogy egy kislány csupasz mellének érintése öltöztetés közben, óvodás korban valóban "érinthető", félreértés nélkül, valamint hogy a hastájéki érintés, ha csupasz a has, öltöztetéskor,

nem érthető-e félre szerintetek amiatt, mert közel fekszik a nemi szervekhez?


Tényleg fontos nekem külön-külön véleményezve a szitukat.


Összeválogatok egy idézetcsokrot tőletek, mert van egy közös metszéspontjuk, és erre reflektálva utólag elárulom, miért tettem fel a kérést:


"Kérdésed fura, kicsit kevesebb bűnügyi hírt kellene olvasnod."


"Semmi kivetni valót nem látok ezekben a példákban.

Még akkor sem találnám gáznak, ha egy óvóbácsival történne....

Kíváncsi vagyok h mi ihlette a kérdésedet?"


"Kedves kerdezo, nem kell mindenben rosszat, bunt, pedofiliat latni, kepzelni."


Nos, az oka, amiért kiírtam a kérdést az az, hogy számomra is megdöbbentő módon -tényleg bűnügyi hírek adta a kérdéskiírás apropóját, ahogy Achilles felvetette- volt rá precedens, hogy női, valamint férfi pedagógusba (10 év alattiak gondozása, nevelése) belekötöttek ilyenért, konkrétan a kisgyermek HÁTA(!), ismétlem: HÁTA rövid megsimogatásáért!


Ezek után belegondoltam, ha akadnak olyan szülők (na nem én és szerencsére nem az eddigi válaszolók), akiknek van képe ezt molesztálásnak értelmezni -hiszen megtörtént eset- a gyermek hátának simogatását,

csak mert nem az illető saját, hanem rábízott gyermeke, akkor mégis ezek után egy pedagógus a gyermek melltájékát, és hasát hogyan merje megérinteni, puszta törődésből , mikor meg gondozási feladat okán (jogosan)??


Tehát egyet értek az eddigi válaszolókkal, én sem látok semmi kivetnivalót az általam sorolt esetekben (abban a formában, ahogy felvázoltam), de ez a bűnügyi hír

fel- KHM -szta az agyam, hogy ennyire primitív emberek képesek bíróságra citálni egy jóindulatú pedagógust...

Bár a hírekben hozzátették, hogy az ártatlanul meghurcolt pedagógus együtt dolgozott az ex párkapcsolatával, aki utóbbi meggyűlölte őt, és elképzelhető, hogy ő kavart be, ürügyet keresve.


De akkor is... ezek után főleg a férfi pedagógusok mégis hogyan végezhetik nyugodtan a szakmájukat! Az óvodás gyermeknek valóban igénye van a testi kontaktusra, természetesen egy egészséges határig kivitelezhető is, meglátásom szerint is, és szükséges a gyermek pszichikus igényeihez. Testi gondozás során meg elkerülhetetlen ez.


Azon közepette tényleg morbid az eféle vádaskodás -a bűnügyi hírekre utalok ismét-, ha természetesnek vehető az, ha pl az óvodás gyermek időnként a pedagógus ölébe kérezkedik, vagy pl a popsijánál fogva tudjuk csak tartani a karunkban, technikai okokból. Nem beszélve arról, hogy dajka és óvodapedagógus is kitörli a gyermek popsiját, a kislány punciját megtörli.


Akkor hogy merészel a bíróság egyáltalán komolyan venni egy ilyen feljelentést, hogy a gyerek csupasz hátát picit megsimogatta egy pedagógus...?

Számomra döbbenetes, hogy Magyarországon egyesek mit meg nem engednek saját maguknak...


A bűnügyi hírekben konkrétan a rendőr más-már védte (jogosan) a megvádolt pedagógust, de érthető okokból igyekezett tárgyilagos maradni, és a törvénycikkelyeket idézni.


Közben érkezett egy újabb válasz, evvel is egyetértek, idézem:


"Igazából az a lényeg, hogy a gyerek érdekét szolgálja az érintés, ne a felnőttét. Egy csomó ismerősöm nem veszi észre, mikor a gyerek nem akar odabújni és ott tartják, eröltetik a puszit/érintést."


Pontosan ere utaltam, a gyermek érdekét KÖTELES szolgálni az óvónő, sőt, mindkét nemű pedagógus, aki kisgyermekekkel foglakozik, 10 éves korig! Az életkori sajátosságokhoz hozzátartozik az érzelmi biztonság, és ennek része az indokolt intenzitású, szándékú, időtartamú érintés is, kivéve nemi szerv és popsi tájékon. (Egy apró "popsilegyintés" meg néha belefér, bár az talán csak szülő részéről, úgy vélem.)

2017. júl. 26. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!