Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit és mennyit dolgozik...

Ki mit és mennyit dolgozik ovis koru gyerek mellett? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van aki szakmát, munkahelyet váltott mert úgy érezte sok, túl sok időt tölt a munkahelyen és gyerek mellett nem ideális?
2017. aug. 6. 22:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy rövidebb, kevésbé hajtós munkakör lenne jó, ahol jobban be lehetne osztani az időt, nem annyira kötött. De kétlem hogy manapság léteznek 8-4-ig tartó munkahelyek. Ki szerint mi az ideális? Meg azzal se lenne baj hogy néha túlóra van, de mindennap korán kelni, reggeltől estig intenzíven nyomni már felorol.
2017. aug. 6. 22:30
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Most lesz 3 éves a kisebbik lányom. A nagy most kezdi az iskolát. Nem megyek dolgozni. Férjem vállalkozását irányítom, könyvelem és sokat segítek benne. Pont most jár le a lakáshitelünk, így több marad a kasszában, mint a Gyes. Ha egy évig elvoltunk ennyi pénzből, akkor most is megleszünk.
2017. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
3 gyerek közül 1 már nagy,de van egy 9 és egy 5 évesem is.Szerencsére nem nagyon kell bejárnom,az üzlettársam nagyon jól viszi a dolgokat,így sokat vagyok Velük.
2017. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Én a gyerkőc egy éves korában mentem vissza dolgozni.Jobb lett a beosztás,mint régebben, gondoltam,elvállalom.(gyerek előtt nem volt ritka a heti 5-6 nap,napi 14 óra,havi összege 240-260 óra,amiből munkaidőnek csak 180-190 órát számoltak el).


Mindenkori minden másnap hajnaltól éjszakáig dolgoztam így már.(itt is megvolt a havi 230 óra plusz utazás ugyanúgy)Nem volt semmi gond ebből,a férjem maradt itthon,illetve csanába járt a fiunk heti 2-3 majd 5 napot.

Szerettem a munkám,az életem így volt teljes.A munkám egyben a hobbim is volt.

Idén viszont felmondtam,de nem az időbeosztás miatt és nem azért,mert másik munkát találtam.Munkanélkülire mentem inkább.

Találtam idő közben helyben másik munkát,teljesen más területen.Állandó délelőtt dolgozom, hétvégén szabad vagyok és a pénz is csak 15 ezerrel kevesebb, csak a kötelező órát dolgozom, túlórázni nem kell.

Sokkal jobb így elvileg,nem kell mindig pöccre induló saját autóval járnom valahová,de azért a régi életem hiányzik nem kicsit.Majd megszokom,nemrég váltottam.

2017. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy ovis és egy kisiskolás gyerekünk van. Itthon voltam a kicsivel az utolsó percig főként azért, mert tudtam, mi vár rám, ha visszamegyek dolgozni. 8-5-ig dolgozom heti 4 nap elméletben, pénteken rövidebben (ez az egyetlen előnye). Autóval forgalom függvényében 45-90 perc az út, természetesen ez reggel a több. Sokszor vagyok bent tovább, meg kell oldani a munkát, ez nem túlóra. Szerencsére van egy férjem, aki aktívan részt vesz a gyereknevelésben, hurcolja őket mindenfelé, kedve is van hozzá, ill ha 4-re kell menni valamelyik gyerekért, akkor a szüleim mennek, mert másképp képtelenség megoldani. Természetesen nem tartom ezt jónak, keresgélek másik állást, egy ideálisabbat időbeosztásban, val.szeg kevesebb pénzért.
2017. aug. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3 éves a kisfiunk,könyvelőként dolgozok

egy ügyvédi irodában.

Reggel 9-re járok,délután 3-kor jövök el.

Hetente 1× otthonról dolgozok,olyankor

a fiam se megy oviba.

Mindig is itt voltam,de ha korábban

máshol dolgoztam volna,rosszabb munkaidőben,akkor váltottam volna azért,hogy többet tudjak a fiammal lenni.

2017. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt,amikor visszamentem dolgozni,akkor bölcsibe ment.

Május elején kezdte az ovit,mivel akkor

töltötte be a 3-at.

6-os válaszoló voltam

2017. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egyedül nevelem a fiamat, 4 éves. A közigazgatásban dolgozom, itt megvan (nagyjából) a 8-tól 4-ig tartó munkavégzés, ez kétségtelen előnye, bár a pénz így nyilván nem vet fel, de beosztom. Reggel negyed 8-kor adom be az oviba, 8-ra beérek dolgozni, délután fél 5-re ott vagyok érte. Utána még vásárlás, háztartás, stb. Heti egy délutánt a nagymama bevállalt, így azért "némi" időm jut magamra is.

Közben elvégeztem még két OKJ-s tanfolyamot, mert sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, de ha valami miatt váltanom kell, akkor legalább könnyebben tudok majd elhelyezkedni.

2017. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Le a kalappal tényleg. :) a munkaidot kéne lefarigcsalni, inkább korábban menni de előbb végezni.
2017. aug. 7. 19:08
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Bocsánat kérdező,de ezt muszáj leírom:


Köszönöm a 0-ra pontozást,én a kérdésre válaszoltam. Nem napszámosként dolgoztam ennyire sokat,hanem ugye tanultam munka mellett és rengeteg pénzembe került,hogy hivatásos sofőr lehessek.Ezt csináltam a gyerek születése előtt és után is.Más kérdés,hogy nincs anyagilag sem elismerve ez az egész embert kívánó hivatás.

Nem tudom mitől lett volna jobb,ha 8-16 óráig vagyok egy irodában és mellé utazok napi két órát,mert a környéken ilyen munka nincs és így reggel fél 7-től este fél 6-ig távol vagyok.

Elárulom,semmivel nem lehettem volna többet a családdal,mint így.Írtam azt is,hogy váltottam,ebben nem tudom mi az,ami nem volt tényszerű.

Ezt a választ is lepontozhatja nullára a kedves illetékes.

2017. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!