Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves lányom kezd szőrösödni,...

7 éves lányom kezd szőrösödni, nem korai ez még?

Figyelt kérdés

Pár hónapja már látom, hogy eléggé szőrös a lába, a nemi szervén és a hónalján is vannak már szálak. Még csak 7 éves, nem korai ez még? Az is igaz, hogy korához képest fejlett kislány, magas, kerek formás csinos, nem kövér, de nem is sovány. Nem tudom mi a normális, tapasztalatokra lennék kiváncsi. Lehet hogy menstruálni is hamar fog így? Én 13 évesen kezdtem menstruálni, de fogalmam sincs a szőrösödés mikor kezdődött.

Köszönöm a válaszokat.


2017. aug. 10. 16:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Teljesen normális. Korábbi évekre tolódott ez már. 20 éve voltam kicsi, akkor még fura volt, aki 9 évesen menstruált, ma már majdnem általános.
2017. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én is 20 éve menstruálok, 33 éves vagyok. Körülbelül mikorra várható hogy ő is elkezdjen menstruálni? 9-10 évesen már várható? Jajj, szegénykém, az olyan korainak tűnik nekem. Lehet hogy el kellene kezdenem neki ismertetni lassan ezt menstruáció dolgot? Írtózik a vér látványától, egy karcolástól is ki tud borulni, kicsinek érzem őt még ehhez.
2017. aug. 10. 16:21
 3/29 anonim ***** válasza:
55%

Tudom, hogy ez nem a kérdésre válasz, csak érdekel, hogy miért van az, hogy a mai gyerekek(!) hamarabb menstruálnak és szőrösödnek, mint pl. 20 éve? Étrend, túl sok génmanipulált, meg lekezelt étel, túl sok vitamin vagy mi? Tényleg érdekel.


Mert szerintem, ha nem történt volna változás az életmódban, akkor nem tolódott volna így előre, ezért szerintem nem normális. De meggyőzhető vagyok.

2017. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ilyesmire fogják azt, hogy előre jött ez az időpont.

Sajnos igen, hozd fel a témát, mert szőrösödik, nőiesedik. Lehet, hogy korainak érzed és ijesztő lehet neki, de az még ijesztőbb lesz, ha megjön neki és váratlanul éri.


Igen, én is 33 vagyok. Én 11 évesen menstruáltam, és emlékszem, hogy az első 2-3ban voltam az osztályban. Ma már a 9-10 éves kor nem számít extrának. Ezt olvastam.

2017. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez normális. Ma már korábban érnek a gyerekek.

Az 5 éves fiamnál észre vettem, h bizony fekete szőrök vannak a lábán. Nyilván nem afféle komoly pasiszőr, de szőr. Az arcán apróbb pattanáskák is vannak. Ez persze lehet a mostani nagy melegektől, de másoknál még hasonlót sem láttam. Valamelyik nap (jó oké tökre le volt izzadva) de a hóna alatt rendesen izzadság szaga volt.

2017. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nagyon jó kérdés, ez engem is érdekel. Hogy ez a felgyorsult világ hogyan hat ilyen módon a gyerekekre? Én amennyire lehet odafigyelek az étkezésünkre. Esznek édességet a gyerekeim, de egyáltalán nem sokat, heti 1-2 alkalommal. Teljes kiörlésű kenyeret veszek csak, és átlagosan étkezünk. Nem értem én sem mitől tolódik ez ennyire előre. Mondják ebben van genetika is, de anyum is 14 évesen kezdte, én 13, tehát neki sem kellene már 9-10 évesen. Lehet nem is fog, tehát még csak kezdenek a hormonjai éledezni, legalábbis a szőrnövekedés gyanánt, de azért ez is korainak tűnik nekem.
2017. aug. 10. 16:28
 7/29 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem korai, kérdezd meg a dokit. Tudom, hogy manapság korábban érnek, de azért ennyire?
2017. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Én rákérdeznék orvosnál. 8 éves kor nagyjából az alsó határ. Nemi szőrösödésnél fel kell merülnie, hogy valami más is állHAT a háttérben, főleg ha ti nem vagytok korán érők. Valószínűleg nincs baj, de érdemes nem félvállról venni.
2017. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%
2017. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
50%
Én hamarosan leszek 17 éves,10 évesen kezdtem el szőrösödni és rá másfél évre jött meg az első menstruációm,tényleg korainak számít szerintem.
2017. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!