Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves lányom kezd szőrösödni,...

7 éves lányom kezd szőrösödni, nem korai ez még?

Figyelt kérdés

Pár hónapja már látom, hogy eléggé szőrös a lába, a nemi szervén és a hónalján is vannak már szálak. Még csak 7 éves, nem korai ez még? Az is igaz, hogy korához képest fejlett kislány, magas, kerek formás csinos, nem kövér, de nem is sovány. Nem tudom mi a normális, tapasztalatokra lennék kiváncsi. Lehet hogy menstruálni is hamar fog így? Én 13 évesen kezdtem menstruálni, de fogalmam sincs a szőrösödés mikor kezdődött.

Köszönöm a válaszokat.


2017. aug. 10. 16:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
57%

Előző, hiába csodálkozol, már a magzat kortól normális (volna) nemi felvilágosítással élni. Tehát a mama pocakjában a baba elraktároz már érzelmeket, egyébként konkrét szavakat is! De elsősorban az anya hangja, hanglejtése meghatározó, nyugodtan lehet beszélnie a magzatához, pl hogy "kicsim, ó, vajon kislány leszel, vagy kisfiú.... :)" Stb.


Az újszülött is intenzíven tanul szavakat, beszédet. Ajánlatos a nemiséggel kapcsolatos témákat a prüdéria helyett természetességgel közölni babákkal, pl "na, tisztába tettelek, drága kislányom, a punid is szép tiszta, a popsid is." Stb.


Tehát a nemi szervek neveit is természetes, ha már akár újszülött kortól hallja a gyermek.


A nemi felvilágosítás már tehát magzati kortól fontos, mindig az adott életkornak megfelelő nyelvezettel, tartalommal.


Az végképp fura, hogy azon csodálkozol, előző, hogy 7 évesnek a mensiről beszélni. De hiszen előfordul ma már, hogy 8 éves kislány mensizik... 9-10 évesen meg ma már ne mis ritka.


Az én időmben később volt jellemző átlagosan a nemi érés. Én speciel kicsit előbb értem, mint a többi fiú: 11 évesen már volt magömlésem. Akkoriban ez elég korai érésnek számított.


Ma meg már a fiúknál nem ritka a magömlés 10-11 évesen akár. Lányok első mensije meg akár 9 évesen se ritka manapság.


Tehát nyilván időben kell konkrétan a menstruáció és ondótermelődés témáról is beszélgetni a 7 éves gyerekekkel. De ha óvodás kérdez arról, hogyan kerül a pocakba a baba, akkor is lehet neki ilyenről beszélni. Legfeljebb nem érti a mikrokozmoszt még. Majd kb 7 évesen elkezdi érteni.


A lényeg, hogy válaszolni kell az ő nyelvén, és egy részét megérti még az ovis is!


Ha meg nem kérdez a gyermek, ösztönözni kell erre szelíden, ha félő aktuálisan, hogy kicsúszunk az adott szexuális témakör ismeretéből, az adott gyermek életkorához képest.


Egy pedagógus.

2017. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
26%
(18:17-re reagáltam, csupán írtak mások is időközben. :-) )
2017. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
18%
Nem azt mondom,hogy nem tudhatja mi az,mert nyilván tudja,mindössze azt,hogy szerintem korai még 7 évesen ezzel kapcsolatban felvilágosítani.
2017. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

Én 10 évesen már rendesen szőrös voltam, 11 évesen lábat és hónaljat borotváltam, mert már mindenki csinálta és ciki volt, a szüleim rendesen tiltakoztak annakidején, hogy még korai. Kicsivel a 15. Szülinapom előtt kezdtem menstruálni. A kettőnek szerintem nincs köze egymáshoz.


Nálunk a legfiatalabb lány 10 évesen menstruált.


Nem hiszem, hogy a tartósítószer az oka, én degeszre tömtem magam cukrokkal és csokival minden sulis nap, otthon pedig rengeteg gyümölcskonzerv volt mindig, imádtuk a barackot.


Egészséges, későnérő, vékony lány voltam, ugyanilyen nő lettem.

2017. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Némileg megnyugodtam. Fogok vele beszélni ezekről a témákról, persze fokozatosan és nem durrbelebumm módjára, hanem ahogyan ő megérti és ahogy fogadja. Majd meglátjuk. 23-án pedig úgyis vinnem kell a kisebbik lányomat státuszra, akkor majd a gyerekorvosunkat is megkérdezem erről, én is azt mondom egy hormonális kivizsgálás nem árthat ha úgy van.
2017. aug. 10. 20:08
 26/29 anonim ***** válasza:
77%

Szegény mai gyerekek, vagyis itt most inkább a kislányokra gondolok, hogy ilyen iszonyúan korán érnek és már 8-9-10 éves kisgyerekként át kell éljék a menstruacio szörnyen pocsék kellenetlensegeit...:( Ez tényleg borzasztó, hogy ennyire előre tolódott ki ez az egesz. A kisgyerek nem tud igazán kisgyerek lenni, mert már ilyen fiatal korban olyannal kell foglalkozzon, mint menzesz..

Halat adok az égnek, hogy nekem csak 17 évesen jött meg!!

2017. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Tegnap voltunk a gyerekorvoshoz, említettem neki ezt a problémámat. Meg is vizsgálgatta kicsit a gyereket, majd azt mondta hogy rendben van, mostanában hamarabb serdülnek.
2017. aug. 25. 17:43
 28/29 A kérdező kommentje:
zsifi0000 már kétszer írt üzenetet, a kislányommal kapcsolatban próbálkozott kérdezősködni szexuális ügyben. Szerintem egy féreg pedofil lehet. Természetesen én már tiltottam is. Vigyázzatok vele.
2017. szept. 4. 08:22
 29/29 anonim ***** válasza:
Valóban korábban érnek a mai lányok. Nem lehet nem észrevenni. Segíts a lányodnak informálódni, kérdező. Igazából mindent leírtak az előttem szólók. S persze, korainak korai.
2017. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!