Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves lányom kezd szőrösödni,...

7 éves lányom kezd szőrösödni, nem korai ez még?

Figyelt kérdés

Pár hónapja már látom, hogy eléggé szőrös a lába, a nemi szervén és a hónalján is vannak már szálak. Még csak 7 éves, nem korai ez még? Az is igaz, hogy korához képest fejlett kislány, magas, kerek formás csinos, nem kövér, de nem is sovány. Nem tudom mi a normális, tapasztalatokra lennék kiváncsi. Lehet hogy menstruálni is hamar fog így? Én 13 évesen kezdtem menstruálni, de fogalmam sincs a szőrösödés mikor kezdődött.

Köszönöm a válaszokat.


2017. aug. 10. 16:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
Szia, 26 éves vagyok, 9 évesen kezdtem el menstrualni, egy barátnőm 10 évesen, tőlem egy évvel fiatalabb
2017. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%

3-as,igen az étrend8többek között)

A rengeteg tartósítószer,a hormon kezelt dolgok stb ezt eredményezik.

Csak érdekességként elmondom,hogy ma már bizonyítható tény,hogy a sok tartósítószer miatt egy mai hulla sokkal később bomlik le,mint 100 évvel ezelőtt.



Viszont az hogy ez most normális vagy sem....

Mi számít normálisnak?

Az se normális,hogy házakban lakunk,főtt ételt eszünk stb.

Sőt,mivel mi Európában élünk még az se normális,hogy banánt,narancsot,krumplit,paradicsomot,paprikát stb eszünk,hiszen itt eredetileg nem volt..


Egyébként kérdező,igen,6-7 évesen már bőven van abban a korban,hogy el lehessen kezdeni adagolni a témát.

Nem 14 évesen kell egyszerre rázúdítani az egészet a gyerekre.

Sőt,ha megfogadsz egy tanácsot,ne csak a biológiai folyamatokat kezd el megbeszélni vele apránként,hanem a szexualitást is(nyilván mindig az ő szintjén),hogy tudja,hogy mi természetes,mi nem,hogyan lehet kifejezni a másik iránt a szeretetét,és mi az,amibe nem muszáj belemennie,ha nem akar,mire vigyázzon,érzelmileg mi természetes stb

2017. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
100%
Én 18 éves lány vagyok és nekem is 9 évesen jött meg a mensim. Jobb ha tudja már a kislány. Saját tapasztalat. Én pont egyedül voltam az iskola mosdójában amikor megjött és semmit nem tudtam róla annyira megijedtem hogy nem mentem be órára sem.
2017. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
11 es vagyok, igen, jobb, ha felvilágosítod, mert én nem voltam felvilágosítva, és 9 évesen a napköziben azt vettem észre, hogy véres a bugyim, azt hittem, azonnal elájulok, meghalok, rémes volt, senkinek sem mertem szólni
2017. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen korban azért fennállhat a hormonális probléma is, szóval én utána mennék ennek egy kicsit. Ártani nem árthat, ha beszélsz a háziorvossal.
2017. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%
Nem normális. Én 10 évesen kezdtem menstruálni, de csak 9 évesen kezdtem szőrösödni. Ez inkább hormon zavar lesz szerintem, az alsó határt tényleg 8-9 éves kornak szokták mondani. Egy kivizsgálás nem árt, hormon vérvétel stb. És itt az ideje felvilágosítani is, a menzeszről, szexről, védekezésről is. Ha nagyon beindulnak a hormonjai bármi lehetséges, inkább előbb mint később (vagy soha).
2017. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%
Lányom osztályában is sok kislánynak 9-10 évesen jött meg, igen a szőrösödés korábban. Lányomnak cici is kezdett nőni szóval 8 éves korától toppot hord.
2017. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
27%

#16-os:

Te tényleg a szexről akarsz beszélni egy 7 éves gyereknek??!!

2017. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Miért, valami titok szerinted a szex? Szerinted nem erről beszélgetnek a suliban is? Gyerekek, nem hülyék.
2017. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%
6 évesen tudtam meg, mi a szex. Káromra nem vált. Ez is ugyanolyan testi folyamat, mint az evés, ivás, stb. Nem kell extremitásokba belemerülni, de az alapokról tudni sosem baj, kicsi korban sem. Nem titok ez, hogy sutyorogva beszéljünk róla felnőttkoráig.
2017. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!