Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert eteti a legtobb szulo...

Miert eteti a legtobb szulo tejszelettel, turo rudival stb. a gyereket?

Figyelt kérdés
A 2 evesem nem eszik ilyeneket, egyszeruen nem is veszek. Minek ?
2017. aug. 14. 14:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Mert ha elmegyünk a boltba, választhat valamit. ( ésszerű keretek között)

Nem hiszen h heti 1 rudi kárt tenne a gyerekben.

Igazából lehet h sokkal rosszabb dolgot is megetetsz a gyerekkel, és még csak nem is tudsz róla.


Egyébként meg nagyon ügyes vagy. A hozzám hasonlók ( akik vesznek ilyet) meg mind szaranyák.

Most jobb?!

2017. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Mert egészségesnek és kisgyerekeknek valónak reklámozzák, más alternatívát, mint aszalt gyümölcsök, valódi gyümölcsös joghurtok.. stb. meg nem ismer.


Egyébként azzal az égvilágon semmi gond nincs, hogy szinte csak CH-ból álljon egy gyerek étrendje, mert nekik úgy is kell. Az agy nem fehérjéből és zsírból építkezik, azaz a "reform" vagy diétás étkezés, ami egy felnőttnek egészséges, egy kisgyereknek nem az.

2017. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%

Én nem sűrűn veszek ilyeneket neki, de pl. ha ovi után még el kell szaladnunk a postára, vagy bankba, vagy akárhova ügyeket intézni, és őt is viszem, akkor kap valami nasit (ami akár müzliszelet is lehet, vagy kölesgolyó, akármi), hogy ne azért kelljen rohannunk, mert éhes, illetve ki tudja mikor érünk haza. (Úgy vettem észre, hogy nem csak az én gyerkőcöm akar éhen halni az ovis uzsonna után. :) )

Szerintem nincs ezzel gond, ha nem mértéktelenül tömi ezzel valaki a gyerkőcét. Néha én is megveszek magamnak egy-egy szelet csokit, vagy jegeskávét, és nem azért, mert az életem múlik rajta, hanem azért, mert megkívánom. Na bumm.

2017. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
83%
Miért, mi vele a baj? :O
2017. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Mert szeretjük a túró rudit.
2017. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Az én kisfiam (1,5 éves múlt) imádja a gyümölcsöt, paradicsomból akármennyit meg tud enni. (Ha látja, hogy van tálalva paradicsom, nem is eszik mást.) Mégis eszik néha túrórudit, tejszeletet IS, sőt, még nem-natúr görög joghurtot is (Jesszus Mária, nemde?). Minek? Mert tejtermék és nem fogyaszt tejterméket folyékony formában. Tejitalt már elutasítja, a tejet el sem fogadja, a kálcium viszont kell. Sok sajtot is eszik, de csak sajtból nem állhat a tejtermék bevitel.
2017. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

A kérdéseddel azt akarod sugallni, hogy az összes anya rajtad kívül csak édességgel eteti a gyereket, ami hatalmas baromság.


Persze, hogy nem cukrokkal, szénsavas üdítőkkel kell tömni a gyereket egész nap, hanem minden más olyannal, amit amúgy is eszik a család, amit az anya főz. Leves, hús, krumpli, rizs és sok zöldség, gyümölcs. És néhanapján lecsúszhat egy túró rudi is igen. Születésnapokon egy kis torta is.


Ha nem akarsz venni, senki sem kényszerít, de ha majd meglátja a gyereked, hogy más gyerek édességet eszik, akkor tőled is kérni fog, mert természetes, hogy meg akarja kóstolni.

2017. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert finom?
2017. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ezzel semmit nem akar sugallni, mert tény, hogy rengeteg gyerek van, akivel étkezés HELYETT etetnek ilyet. Lehet, hogy a kérdező nem vesz, de többnyire akik ugyanúgy helytelenítik az ilyennel etetést igenis megveszik, de nem mindegyik, meg nem egy tucatnyit és nem étkezés helyett eszi a gyerek. Én is nassolok, de én se ilyeneken élek, nyilván a gyerekem se fog, de el se tiltom tőle, mert milyen alapon tenném, ha én is megeszem. Csak a mérték meg az időzítés fontos.


Nekem is van olyan családtagom, akinek a kisfia olyan, mint egy piszkavas, folyton siránkozik, hogy nem eszik a gyerek rendesen, aztán ilyeneket ad neki egész nap rendszeresen. Ráadásul amúgy is gondjai vannak a kakálással és még azt tetézik is az édességgel. Ők is pontosan tudják, hogy annak a gondnak se tesz jót, de mégis. És mindenkit túl szigorúnak tartanak, aki nem engedi akármikor akármennyi ilyesmihez jutni a gyereket, mert most gyerek, most kell neki ilyet enni. Holott most gyerek, most alakítod ki az étkezési szokásait, most kell pont, hogy jól odafigyelni, hogy később ne legyen az, hogy természetesnek tartja, hogy ilyeneken él rendes étel helyett...

2017. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik más gyereke. A tiedet etesd amivel akarod,a másikkal meg ne foglalkozz. Soha nem értettem, hogy miért fáj egyeseknek, hogy az xy mivel eteti a gyerekét, hiszen ez semmilyen kihatással nincs se rád, se a gyerekedre.
2017. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!