Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szoktam olvasni nekik....

Nem szoktam olvasni nekik. És? 3 és 5 évesek

Figyelt kérdés

Most megkaptam egy ismerőtől, hogy így milyen nagy visszamaradásaik lesznek. Járnak óvodába, ott olvasnak nekik. Annyira pörög az életünk általában, hogy olvasni tényleg nincs is időnk, nem is igazán igénylik.

Ugyan milyen nagy gondjaik lennének ebből? Szerintem ez kész vicc.



2017. aug. 16. 17:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
A többség olvas, te nem. Te gyerekeid, te dolgod. Mi is pörgünk egyébként, jövünk-megyünk, de pont az esti mese az, ami nálunk átvezet az alvásba, a pihenésbe, egy kis megnyugvás a fiunknak (5 éves) alvás előtt az egész napi teendők (ovi, edzés stb.) után. 10-15 perc, igazán nem nagy idő erre szerintem.
2017. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Te dolgod, te gyereked.
2017. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát nálunk van tv is, csokis is szóval biztosan :D Nem koránfekvő gyerekek, szóval én már akkor ilyenre nem pazarolnom szívesen az időt.
2017. aug. 16. 17:54
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
De ha Tvre van idő akkor mesére miért nincs? 10 perc lefekvés előtt. Miért kérdezed más véleményét, ha szerintes vicc.. Nem is fogadod el ezekszerint amit más mond. Gyerméklélektan szerint iszonyú fontos a mese..De azt csinálsz amit akarsz.
2017. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem legalább napközben olvashatnátok a pörgés helyett.


Persze mindenki más, én rengeteget olvasok a gyerekkel, rajzolok, játszok, kirakózok, építek, mondókázok és tornázok, de nem nagyon programozunk. Havonta egyszer van valami elmászkálós program, amúgy csak rokonlátogatás meg vásárlás, fagyi, játszótér. Szerintem kevésbé fontos, hogy világot lásson, az xedik strandra, étterembe, erdőbe és városba vigyem a 3 évest, más szerint ez főbenjáró bűn, hogy bezárom(kertesház, kisváros).


Csináld úgy, ahogy szerinted rendben van.

2017. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
24%
Milyen igaza van a 2 es válaszolónak. Én sem olvastam nekik ,mégsem visszamaradott egyik gyerek sem . Az ismerősöd valószínűleg általánosít,vagy a WHO tól merítette az infót.Azt sem tudtam mi az ,csak itt a GYIK-en olvastam róla. Most engem is megköveznek majd .
2017. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Majd olvasd vissza, amikor 13 és 15 évesek lesznek. Addig meg legalább vehetnéd a fáradságot, hogy kikeresed a neten, miért jó a gyereknek a meseolvasás.
2017. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
Én is ritkán olvasok este mesét, más rituálé van nálunk alvás előtt, 7 éves a kislányom. Kicsinek egyáltalán nem kötötte le,néha hozza a könyvet, hogy olvassak, akkor persze olvasok. Ha újra kezdeném, olvasnék minden nap. De ez így alakult. Én nem emlékszem, hogy nekem olvastak-e mesét gyerekként, nem lettem visszamaradott, nem vagyok buta, stb., bár akkor még más volt minden.
2017. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

Nos, en sem olvastam pár alkalomnal többször. A gyereket nem kötötte le -az oviban sem érdekelte- és én sem élveztem, kimondottan utálok hangosan olvasni.

A világon semmi gondja nem volt a gyerekemnek ebbol

2017. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
Büszke lehetsz magadra és minden hozzád hasonló nő. Nem a tv-re kéne szoktatni a gyereket, hanem könyvekre.
2017. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!