Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szoktam olvasni nekik....

Nem szoktam olvasni nekik. És? 3 és 5 évesek

Figyelt kérdés

Most megkaptam egy ismerőtől, hogy így milyen nagy visszamaradásaik lesznek. Járnak óvodába, ott olvasnak nekik. Annyira pörög az életünk általában, hogy olvasni tényleg nincs is időnk, nem is igazán igénylik.

Ugyan milyen nagy gondjaik lennének ebből? Szerintem ez kész vicc.



2017. aug. 16. 17:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
25%

8!


14 éves a lányom. Okos lany, jo tanulo,három nyelven beszél - mi hatranya van neki abból, hogy nem olvastam neki?

2017. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem olvasol, hát nem olvasol. A 80as években voltam kisgyerek, nekem se olvastak. Tényleg érdekes manapság milyen fontosságot tulajdonítanak ennek, bajom ugyan nem lett belőle szerintem, magamnak olvastam később, amikor már tudtam. Viszont a kislányomnak olvasunk, napközben, este is. Igényli és szeretek is olvasni. Ha a hasznára válik az csak jó dolog, és remélem később majd az olvasó emberek táborát fogja szaporítani.
2017. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem az a kérdés, hogy milyen hátránya van, ha nem olvasol.

Hanem az, hogy milyen előnyei vannak annak, ha olvasol neki. Gazdagabb lesz a szókincse, fejleszti a gondolkodást, erkölcsi érzéket, stb. Megszereti a könyveket és az olvasást.

A te döntésed, hogy olvasol-e mesét, de nem te érzed az előnyeit/hátrányait, hanem a gyereked.

2017. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%
Anyukámnak se volt ideje olvasni nekünk. Mégis szeretetben és teljességben nőttünk fel. Mindannyian jó munkával rendelkezünk, igényes életünk van és továbbra is összetartó a család.
2017. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

Hát én nem tudom hogy csináljátok! Mikor kicsi volt a lányom és olvasni próbáltam neki vagy csapkodta a könyvet, így lehetetlen volt, vagy folyton becsukta, szintén lehetetlen volt, vaagy kiszedte a kezemből és úgy lássuk be pláne nem kivitelezhető... amióta nagyobb és próbálkozok kb 3 mondatonként új mesét kér, ha ott van az öccse és épp nem ő akarja kivenni a kezemből a könyvet akkor egymással szórakoznak, oda sem figyelnek-

(1,5 és 4 évesek)

2017. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%
Egyéni döntés. Én olvasok nekik, mert nekem is olvasott anyukám, így egy életre megszerettette velem az olvasást, a mai napig falom a könyveket. De nem látok problémát abban sem, ha nem olvasnak egy gyereknek. Nekem fontos, hogy ismerje az alapmeséket (na meg a Harry Pottert)
2017. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%
3, 5 eves gyerekeket meg siman lehet, hogy nem kot le a meseolvasas. Majd kesobb talan ok maguk kerik es akkor tudtok ra idot szakitani.
2017. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
En emlekszem gyerekkorombol, mikor apu minden este meselt. Lehet ezert tartom en is fontosnak. 3 eves, 8 honapos kora ota melesek neki. Volt par honap, amikor nem hallgatta meg, akkor hagytam. O is keri. De ki hogy szeretne. Es mese is van tv-ben, de nem lefekves elott. ;) Es csoki es pez cukor is. :)
2017. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
Anyukank sosem olvasott nekem meg tesomnak, megis ertelmes, diplomas emberek lettunk, akik szeretnek olvasni.
2017. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Nekem anyukám büszkén meséli, hogy már pár hónapos koromban is mesélt, pedig mindenki hülyének nézte miatta, de ő bízott benne és szerinte emiatt is volt az, hogy nekem kimaradt ez a becsukós, össze-vissza nyitogatós időszak, mindig figyelmesen hallgattam. Érdekes, mert nekem ilyen emlékképem nincsen, hogy ő olvasna, szerintem abbahagytuk, annál a résznél, amikor már emlékeztem volna rá. Igaz, én már óvodás koromban tudtam olvasni (nem úgy tanított meg olvasni, hogy leültünk és olvastunk meséket).


Nem hiszem, hogy emiatt, de én sem vagyok könyvolvasó. Gyűlölök olvasni. Rövid cikkeket, híreket természetesen olvasok, de arra nem lehet rávenni, hogy sokáig olvassak valamit például könyvet. Hiperaktív vagyok, állítólag ez is egy tipikus jellemző, hogy sokáig nem köt le valami, lehet benne valami. Kb 7-8 db könyv van, aminek eljutottam az első 20 oldaláig, mert addig érdekelt (nem olvasok lassan). Diplomás vagyok én is (ehhez elég sokat olvastam), 3 nyelven beszélek a magyaron kívül. De az olvasástól kiborulok. Persze azért rövid meséket hajlandó lennék olvasni, de se időnk, se igényük egyelőre nincsen. Tv-t meg akkor néznek, amikor dolgom van.

De ez az ismerősünk, hirtelen annyira felidegesített, kezelni sem tudtam a helyzetet, mert szerintem nagy jelentősége nincsen.

2017. aug. 16. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!