Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szoktam olvasni nekik....

Nem szoktam olvasni nekik. És? 3 és 5 évesek

Figyelt kérdés

Most megkaptam egy ismerőtől, hogy így milyen nagy visszamaradásaik lesznek. Járnak óvodába, ott olvasnak nekik. Annyira pörög az életünk általában, hogy olvasni tényleg nincs is időnk, nem is igazán igénylik.

Ugyan milyen nagy gondjaik lennének ebből? Szerintem ez kész vicc.



2017. aug. 16. 17:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

16#

Mi úgy kezdtük, hogy nem könyvből meséltünk, hanem fejből. Kisebb, rövidebb meséket, mindegy, milyen bugyuta.

Aztán jött az olvasás, kicsit később. Ha nem figyel, akkor megállok, bevonom. Pl. kérdezek, hogy szerinte mi fog történni, ki mit csinál, mi lesz a következő lépés.

Túl hosszú meséket ovis gyereknek nem érdemes olvasni.

Később is lehet fejből mesélni, akár úgy is, hogy egy-egy eseményt, szereplőt a gyerekek adnak hozzá. Nincs annál izgalmasabb, hogy a sportcipő és a strandpapucs hogy megy világgá, vagy mi lesz a szerelmes bögrével.

2017. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
73%
Ideje mindenkinek ugyanannyi van csak mindenki mással tölti. Ha szerinted a meseolvasás nem fontos, lelked rajta, én nem foglak meggyőzni semmiről, még ha akarnálak se. Az internet világa széles, ha akarnál, magad is utánanézhetnél, miért fontos az olvasás, különösen az olvasott mese.
2017. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
26%
Persze 3 nyelv ,diploma, de nem mesélsz! Hahaha kis járművét!
2017. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
57%
Kamugép!
2017. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Anyám angoltanár, a gimit a tesóimmal úgy végeztük, hogy angol felsőfokú, francia középfokú. Mi ezen olyan hihetetlen? Nem értem!
2017. aug. 16. 22:28
 26/27 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk sincs sok időn de esti mesére mindig van. Az agy fejlődéséhez nagyon kell. Ettől fejlődik a képzelő erejük a gondolkodásuk. Enyém is néz tvt de az teljesen más.
2017. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
39%

Nekem sem meséltek, de a fantáziám határtalan:)


Én mesélek a gyereknek, szereti a könyveket, pedig neki nem meséltem kb 2 és fél éves koráig, de engem látott olvasni, szerintem ezért érdeklik a könyvek.


Egyedül lapozgatni egyébként jobban szereti, mintha én mesélek neki. Azt viszont imádja, ha könyv nélkül mesélek neki kitalált történeteket.

2017. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!