Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miből olvastok esténként a 2...

Miből olvastok esténként a 2 éves kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés
Valami egyszerű, nagyon rövid történetekből álló mesekönyvet keresnék, ami nem Bartos Erika.
2017. aug. 17. 21:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nehez lesz... Harom gyerekem van, ennyi idosen kizarolag a Bogyo es baboca meg az Anna, Peti, Gergo kototte le oket. Pedig kismillio mesevel probalkoztunk, versekkel szinten. Ezt szerettek, olyan 3 eves kor korul szokott le a ket nagy. A kicsi meg Baboca fan... :)


Remelem sikerrel jarsz: ha talalsz ezen kivul favoritot a korosztalynak, legyszives ird meg, mi az, orulnek neki.

2017. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Bogyó Babóca rajongó a lányom, de néha sikerül becsempészni Franklint is.

A Boribon is jó. Rövid és aranyos történetek.

2017. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az Öregnéne őzikéje a favorit.

Igazából mást végig se hallgat. Ellapozza....

Egy párszor a didergő királyt olvastam neki, de csak telóról tudtam. Sehol nem találtam meg könyvben :(

2017. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Julia Donaldson - Alex Scheffer szerzőpáros könyvei: A Graffaló, A majom mamája, A legcsinosabb óriás, Bot Benő, Zog a sárkány...

Illetve Alex Scheffer önálló könyvei a Pipp és Polli sorozat.

Minket ezek húztak ki a Bartos Erika posványból.

2017. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Lányomnál is az Anna, Peti, Gergő meg a Bogyó és Babóca megy.

De még nagyon szereti Julia Donaldson - Axel Scheffler könyveket (Graffaló, Pipp és Polli, Tölgyerdő meséi sorozat) néha a kis vakond könyveket is kéri, illetve most jelentek meg Dr. Seuss könyvek, azokat is szereti.

2017. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szinten bogyo es baboca, meg oreg nene ozikeje, illetve par kerek meset szoktam, azokhoz teszek hozza es veszek el beloluk! 🤓😉

Tudok par magyar nepmeset is, azok se tobbek 5-8 percnel.

2017. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is a Boribon sorozatot tudom jó szívvel ajánlani Marék Veronikától, kicsit később pedig majd szintén tőle a a Kippkopp könyveket, bár ez utóbbiból nekem nem mindegyik tetszik.


Visszatérve Boribonra: két és fél éves a lányom, van vagy 6-8 Boribon könyvünk, imádja, tudja kívülről, és a beszédébe is átemel belőlük szókapcsolatokat vagy néha egész mondatokat, ez utóbbi néha nagyon mókás, Nagyon jók benne az illusztrációk, egyértelműek, átláthatók, pontosan követik a szöveget. Első pillantásra lehet, hogy megrökönyödik az ember a retro képeken, de igazából szuper, hogy nem olyan túlzsúfoltak és túldíszítettek mint a Bogyó és Babóca képei.


Amúgy mi ezeket inkább nappal szoktuk olvasni, elalvás előtt az aznapi vagy régebbi élményeket elevenítjük fel együtt sötétben, vagy mesélek rövid történeteket, pl. hogyan hoztuk haza a kórházból amikor megszületett, mi volt amikor anya kicsi volt, melyik a kedvenc étele a nagybácsinak és abba mi kell tenni főzéskor, vagy bármi hasonló hétköznapi dolog, amit már ő el tud képzelni, miközben én mesélem.

2017. aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most a Tesz Vesz város a nyerő, mindig azt kéri, pedig én már unom.

A fent említettek mellett nálunk kedvenc még a Kipp Kopp és Maszat könyvek is. Bár ezek inkább már hosszabb történetek.

2017. aug. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Boribon, kKedves állatmesék
2017. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én a babócán kívül, amolyan gyerekdalos, ill keménylapos mesekönyvekből olvasok, hozzà is teszek sokmindent, interaktivan "játszunk"


Pl a gyerekdalos könyvekre segitem ritmusra tapsolni, ugyanazt eléneklem lassan es gyorsan is és viháncolunk is, képekről kérdezem főleg hogy a cselekményeket felismeri e. (pl tudja e hogy táncolnak, ugrálnak, madár repül, macska eszik stb a képen ill vajon miért ül a tyuk a fészekben)

A keménylapos pl állatos mesekönyvekben is a 2-4 soros mese mellé állathangokat utánzunk, megbeszéljük ki mit eszik, ki mit szeret pl mokus fáramászik makkot gyujt, malac pocsolyában dagonyászik.


Ugy látom ilyen interaktiv mesék többet adnak neki mint egy ledarált mese.


Plusz ilyen tekintetben nagyon ajánlom a Szabo Borbála Mozdulj rá! c könyvét.bölcsis es oviskoruaknak is tele van mondokád tornával. Ennek köszönhetően a gyerekem szinte kitűnt a bölcsis ballagási csoportos előadáson azzal, hogy minden mondokát végigmondott amire tanitották, minden tapsot forgást ugrást billegést stb végigcsinált es örömmel szaladt az eloadás elotti gyakorláshoz is a többiekhez, míg sok gyerek félbe-félbe hagyta, nem mondta a verset es ugrott egyet kettőt de bambán is bámultak állva az előadás közben

2017. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!