Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire tartjátok a...

Ti mennyire tartjátok a párotokat jó apának?

Figyelt kérdés
Őszinte, erőt adó választ kérek. A párom rengeteget foglalkozik a lányunkkal, de keveslem az érzelmet. Az öleléseket, puszikat. Velem sem volt soha érzelgős. Csak mindenhol annyira cuki dolgokat látok. Államdóan szeretgeti apa a gyerekeket. Nálunk meg inkább következetes, meg tanítja mindenre. Pl: leszoktatta az ujjszopiról, szobatisztaságra tanította, hogy pakoljon el maga után ilyesmi. Imádja a kislányát de vhogy nem mutatja ki annyira. És volt már olyan eset emiatt hogy a barátnőm férjének hamarabb adott puszit mint a saját apukájának. Mikor beszélgetünk erről mindig mondja hogy ő sajnálja, de ő nem ilyen típus.
2017. aug. 18. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek mások az erősségei és gyengeségei. Az én párom remek apa, érzelmeket is ki tud mutatni, neki inkább a fegyelemmel vannak néha nehézségei. Nincs tökéletes apa, tökéletes anya, tökéletes ember. Megtesz mindent azért, hogy jó legyen, és ezt a gyerekek érzik! A valódi odafigyelést nagyon fogja értékelni, és jó kapcsolatuk lesz, meglátod! Mindenkinek más a szeretet nyelve.
2017. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem apum volt ilyen, mint a párod. De így is nagyon szeretem. A férjem pedig inkább kimutatja az érzelmeit, de borzasztóan rosszul csinálja a nevelés részét. 😊
2017. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Na az én Férjem is pont ilyen ;)

Nekem sem igazán mutatja ki a szeretetét,de én ezt már elfogadtam nem hiányolom hisz attól még szeret!

A gyerekhez is úgy áll,de most b belegondolok lehet őt néha néha szeretgeti.

Igen az a helyzet h ezt otthon köztetek sem látja és lehet ezt a mintát fogja tovább vinni(meg amit eleve magában hordoz)

Látod tudja is h Ő nem az a típus.nem tudsz vele mit csinálni :) te azért szeretgesd Őket :)

2017. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a gyerek nem hülye, csak kicsi. Tudja,hogy ki szereti, akkor is,ha a férjednek problémái vannak a kimutatásával.

A leírásod alapján jó apa lehet.

2017. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Az én férjem imádja a gyerekeket, habár nálunk még nem született meg a baba.

Ő nagyon érzelmes típus pont ezt szeretem benne, könnyen meghatódik dolgokon és felém is mindig kimutatja az érzéseit pl. ölelget, puszilgat, simogat stb.

Kisbabákért is odavan, állandóan mosolyog rájuk, beszélget velük.

Az én apám egy mogorva ember, sosem mondta hogy szeret, jópárszor elvert kiskoromban, féltem tőle. A saját gyerekemnek nem akartam ilyen apát, mint ahogy magamnak sem ilyen érzéketlen párt.


Szerintem te még egész jól állsz, mert például a barátnőm férje gyakorlatilag semmit nem csinál a gyerekkel. Néha 5 percre eljátszik vele, aztán vége. Szerinte a férfi dolga hogy adja haza a pénzt a többi a nőé.

2017. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek ösztönösen érzik, hogy ki szereti őket, függetlenül attól, hogy nem ölelgeti, puszilgatja a férjed. A Te férjed ilyen, megváltozni nem fog tudni, fogadd el 😊.


Az én párom jó Apa. Persze kényelmes, de ha arról van szó, mindenben benne van. Imádja a 7 éves kislányunkat, puszilgatja és ölelgeti de Ő egyébként is ilyen 😊.

2017. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jafnrétti ***** válasza:
100%

Nagyon jó apának tartom a férjemet, pedig ő sem az a pusziszkodós típus. Jó, ad nekik puszit, de nem úgy, mint mondjuk én, hogy nem tudok úgy leülni se melléjük, hogy ne puszilgassam a kis puha képüket :D (jó, a nagy már nem annyira hagyja, de a kicsi még imádja)

De ez nem baj szerintem, ő ilyen, én meg másmilyen. Játszik velük, sétálni viszi őket, ha bármi van, kel éjjel is, pelenkát cserél, magyaráz, tanít, bolondozik velük, szóval szerintem mindent, amit egy szülő csinálni szokott, és nagyon szereti őket.

2017. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó apának tartom, és ő a szeretetét is nagyon egyértelműen kimutatja. Kislányunk van, 2 éves múlt, születése óta aktívan részt vesz az ellátásában, pelenkázza, öltözteti, fürdeti, mikor már hozzátápláltuk, etette is (előtte szopott csak, azt nyilván nem tudta apa megoldani). Sokszor játszott vele, ringatta, altatta a mellkasán stb. Most már nagylány, beszél, mond vicces dolgokat, ilyenkor a férjem meg is jegyzi, hogy de cuki, megpuszilja, öleli stb.

Mindemellett vannak olyan típusú emberek, akik nem pusziszkodósak, ölelősek. Írod, hogy veled se olyan a férjed, tehát szerintem nagyon szereti tényleg a kislányt, csak ez nem az ő világa. Ha nem szeretné, tuti nem foglalkozna vele ennyit. Nekem egyébként sajnos anyukám volt ilyen, nem szerencsés állapot, de túléltem. Nálunk apukám volt az érzelmesebb velünk.

2017. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából semmi rosszat nem tudok rá mondani. Rengeteget foglalkozik, játszik a gyerekkel. Csak nem úgy hogy puszilgatja, meg ölelgeti, hanem máshogy fejezi ki az érzelmeit. Hatalmas türelemmel áldotta meg az ég. Ha ő van a gyerekkel akkor mindig van valami újdonság amivel haza várnak. Ma pl míg dolgoztam megtanította rollerezni. Akkor este kint voltunk az utcán, és akkor vettem észre hogy lerohan az útról ha jön vmi jármű. Ezt is apa tanította. Aztán hallom hogy vmit susmutolnak, és akkor látom hogy együtt vasalnak. Csak ha erre még rájönne az a kis plussz amit hiányolok akkor tuti kinevezném tökéletes apának. Barátnőm férjéhez megy oda sokat ölelgetni, puszilgatni, mert ő mindig dögönyözi. Az én férjemhez akkor megy ha vmiben segíteni kell, vagy vmi fontos megoldani való van. Hozzám meg természetesen mindig, mert én éjt nappallá téva csak ölelgetném puszilgatnám.
2017. aug. 18. 19:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki másképp szeret. Én ölelgetem, puszilgatom őket. A férjem másképp mutatja ki az érzelmeit. Így is ismerték meg /hisz Ő az apjuk/, így ez a természetes, hogy apa nem ölelgetős.. viszont a fiamat próbálom megtanítani, hogy jobban ki tudja mutatni az érzelmeit.
2017. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!