Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviban kinevették a fiam,...

Oviban kinevették a fiam, hogy biciklizéshez vett sisakot (neki való, aranyos sisak). Ilyen ciki? Ovónő is mondta nem kell az. Biciklitúrázni voltak.

Figyelt kérdés
Mivel még kevesebb a gyerek, elvitték őket. Én mindig adok rá sisakot, bicajjal járunk oviba. Mindig veszi végülis magától. De ma reggel már nem volt hajlandó felvenni, merthogy ovónéni is elvette tőle, hogy nem kell és nevettek rajta.
2017. aug. 30. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Túrához, ovis gyerekre én is adnék. Azért az meredek, hogy az óvónő leveszi róla. Ha te ezt ellenzed, mond, hogy legközelebb kimarad ebből a programom, vagy lesz kedves nem levenni a gyerekről azt, amit te ráadsz.
2017. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pótkerekes a bicikli? Mert akkor még megértem, bár elvenni akkor sem venném el a gyerektől. Ha viszont kétkerekű a járgány, akkor az óvónő debil. Mindenképp érdemes panaszt tenni a vezetőségnél.
2017. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, mert az sem jobb, ha mások nevetnek rajta és az óvónő rajta hagyja.
2017. aug. 30. 13:16
 4/17 A kérdező kommentje:
Pótkerekessel nem engedném túrázni.
2017. aug. 30. 13:16
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Jobb lesz, ha hozzászoksz, mert a következő 15-20 év így fog telni. Te megpróbálod óvni, védeni, és a jóra nevelni, a közösség pedig a vagányságra fogja buzdítani, és a rosszra csábítja. És lévén fiú, nem is fog majd neki ártani egy kis vagányság.


Persze kérdés, hogy ennek már az oviban el kell-e okvetlenül kezdődnie. De az az igazság, hogy ha csak kamaszkorában kezdődik majd, te akkor is éppen ugyanígy fogod félteni őt... Kitartás :)

2017. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Majd a sisak nelkuli gyerekek fognak porul jarni mert eshetnek akkorat , betorik a fejuk es korhaz a vege. Magyarazd el kisfiadnak , h nem ciki ez a biztonsaga erdekeben szukseges. A tobbiek meg nevessenek nyugodtan , majd nem fognak ha jol beutik a fejuket. Ha ovis csoport megy turazni szinte mindegyik gyereken van vedo felszereles es egymast dicserik , h a Tied milyen szuper en is ilyet fogok kerni.☺ Az ovono nem is szivesen viszi azt akin nincs vedo. Akin nincs azon anyagi okok miatt..gondolom en.
2017. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

"Tök mindegy, mert az sem jobb, ha mások nevetnek rajta és az óvónő rajta hagyja."


Én azt gondolom, egy pontig lehet simulni a többséghez, hogy elfogadják a gyereket. A biztonsága NEM ez a pont. Ha te jó szívvel csak így engeded el, akkor legyen rajta a sisak, és pont. Ha ennyire necces a helyzet, hogy tényleg mindenki nevet rajta napokig (amit kétlek, szerintem megszoknák, hogy ő sisakban van), akkor ne engedd el a programra.

2017. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Erről én elbeszélgetnék az óvónővel. Egyáltalán nem ciki a sisak, nem linkelek videókat sisak és sisak nélküli balesetről, el tudod képzelni. De esetleg érdemes őneki megmutatni.

Az meg hogy az óvónő vezetésével és biztatásával cikizi a gyerekedet a többi, az szerintem külön aggályos.

2017. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Reggelente gondolom látják, vagyis hát tudom, amikor szálingóznak be a gyerekek. De akkor lényegtelen számukra. Most, hogy többen voltak, gondolom az egyik elkezdte, a többi folytatta. Persze ez feledésbe is merül gyorsan, ha ma látták volna, biztos nem ez lett volna a téma, csak a gyerek kicsi, ő ezt rosszul élte meg. Olyanért bántották, amit ő teljesen természetesnek vett. Ráadásul a felnőtt sem megdícsérte, hanem elvette, hogy fölösleges. Ezzel engem ásott alá, hisz én tanítottam meg, hogy kell sisak.

Egyébként jó tré az egész, mert évente jönnek az intézményekbe rendőrök, közlekedésbiztonságot oktatni, bicikli felszerelésen át, a kresszen át a személy biztonsága is téma, tehát a sisak. Ovónők meg nyomják a kezünkbe a prospektust. Erre p@csát csinál a szájából? Egy napig oktatják, hogy kell a sisak, aztán elvesszük agyerektől és nem kiállunk mellette? Hogy van ez? A csoport nagy része nem szegény, egy sisak 2000 (én legalábbis annyiért vettem), bár mit képzelek, 4-5 évesek a kocsiban elöl ülnek ülés nélkül ahogy viszik őket oviba. Lassan amiatt is kinevetnek majd?

2017. aug. 30. 13:28
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, a szívem szakad meg a kisfiadért, szegénykém! Nekem is ovis kisfiam van, még csak középsős, és már most lehet érezni, mekkora hatással vannak Rá a többiek, az óvó néni és a környezete.

Ez az óvónő nem normális, neki kellene elmagyaráznia a többi csúfolódó gyereknek, hogy milyen csúnya viselkedés, és milyen károkat okozhatnak ezzel a kicsúfolt kisgyermek lelkében.

Én biztosan megkérdezném az óvónőt, hogy mi is történt. Te gondolod jól, pótkerék nélküli bicajjal durvát lehet esni. A kisfiam még csak pótkerekessel megy, de előtte sokat futóbicajozott, néha őrült sebességgel száguldozott. Anyósom vett is Neki egy sisakot. Szval nem butaság a sisak, sőt!

Kérdezd meg az óvónőt, miért vetette le a kisfiaddal a sisakot!

2017. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!