Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hós fiam egy percre sem...

21 hós fiam egy percre sem játszik el önállóan. Csak nyafog, nyüglődik, mindig hívogat, hogy gyere! Aztán ha megyek, az se jó! Hogyan szoktassam rá, hogy néha egyedül is nézegesse meg vmelyik játékát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elkestel, korabban kellett volna kezdened.

De sebaj. Szerintem fokozatosan kene csinalnod: magadnak osszeallitasz egy negyedorara pontos napirendet abbol a szempontbol, hogy NEKED milyen feladataid vannak, ebben termeszetesen legyen hely a gyerekkel valo jatszasra is. Ezt a pontot (pontokat) tudod majd a legkonnyebben betartani.

A tobbi esetben FOKOZATOSAN tavolodj. Pld eleinte odaulsz melle, javasolsz jatekot, nezed, ahogy jatszik, ha o szol hozzad valaszolsz, de nem avatkozol a jatekaba. Passziv vagy. Ezzel azt kell elerned, hogy nyugodjon meg, legyen biztos benne, hogy mellette vagy.

A kovetkezo lepes az, hogy a jatek kozben egyszercsak MEGMONDOD neki, hogy el kell menned mosogatni. Ha akarja, akkor hozza a jatekat a konyhaba, jatszon melletted.

Szerintem igy lassan rajon az onallo foglalkozas izere, es elvezni fogja az egyedul jatszast IS.

2010. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,ez egész jól hangzik!!!
2010. máj. 28. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen ez egész jól hangzik csak nem válik be! Legalábbis nálunk nem, mert hasonló cipőben járunk mi is. Én már mindent kiprobáltam, de azt hiszem az lesz a legjobb ha visszamegyek dolgozni és beadom bölcsibe! Ott biztosan mindig lesz mellette vki akivel el tud játszani.

Tudom hogy ezt könnyű mondani, de hidd el ha keresel vmi melot és beadod akkor sokkal jobban elfoglalja magát otthon is. Unatkozik és vágyik a társaságra!

2010. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanítani játszani! Én ezért nem adnám bölcsibe! Az én kisfiam is csinált ilyeneket, és a lányaim szintén, de meg kell ismerned a fiadat, hogy mi az, ami igazán érdekli. Én pl.: tudom, hogy semmiféle tanulókutya és egyéb több tízezer forintos vacak nem köti/kötné le. Viszont az udvarról nem tudom beimádni, aszfaltkrétázik, homokvárat épít, sarazik, köveket pakol, botokat gyűjt a tesókkal, sőt már egyedül is emlékszik a dolgokra, nagyon aranyos, ahogy egyre önállóbban eljátszik:) Másfél éves.
2010. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy imádja az udvart,nem lehet bekönyörögni,de csak akkor van el,ha én is ott vagyok.Mindig hintázni akar,amit egyedül még nem tud.Képes több,mint fél órát benne ülni.Ha meg bemegyek,(az ablakból rálátok)a szomszéd gyerekeket lesi.Imádja a gyerek társaságot,köztük teljesen kicserélődik.De minden nap ez nem megoldható.Bölcsibe nem tudom beadni,mert nálunk nincs,februártól megy oviba.
2010. máj. 29. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!