Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltatok volna?...

Ti mit csináltatok volna? Rosszul érzem magam miatta.

Figyelt kérdés
Ma férjem nagymamája hívott, hogy merre vagyunk, hozna a sütijéből egy kis kóstolót. Mondtam, hogy a városban,most értünk a játszótérre. Eljött oda és odaadta a sütit. Nem akartam ott a többi gyerek előtt odaadni a lányomnak, el akartam rakni, de amíg beszélgettünk, odajött egy kislány, akivel a lányom szokott játszani és kért. Nem akartam nemet mondani, nyújtottam a tálcát. Kivette a nagyobb darabot (volt rajta 3 nagyobb és egy kisebb). Erre jött a kistestvére meg egy másik kislány is. Láttam rajtuk, hogy szeretnének, de nem vártam meg, hogy kérjenek, gyorsan elraktam. Mostam a kislánynak, hogy ossza el a többiekkel (tényleg nagy szelet volt). Most rosszul érzem magam emiatt. De nem akartam a lányomnak hozott sütit elosztogatni, de utólag sajnáltam a többieket. Ha viszünk valami nasit, abból szívesen adok másnak, most is kaptak a szőlőből, amit vittük. De nem akartam ott szétosztogatni a sütit, amit a dédi hozott neki, főleg, hogy ő is ott volt. Ti mit tettetek volna? Önző voltam?
2017. szept. 12. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Adtál is, el is raktál. Helyesen cselekdtél, lányom.
2017. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem izgatna. Nem neked kell az egész játszóteret etetni.
2017. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

pontosan ugyanígy tettem volna én is, ne érezd magad rosszul emiatt..

Bár én is ilyen gyagya vagyok, de már kezdek leszokni róla...a játszón mindig minden gyerek éhes..:D

2017. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén engem jobban érdekel a saját gyerekem és a saját férjem nagyanyja, így azzal foglalknznék hogy a gyerekew megkapja a sütit amivakt a dédnagyanyja örömet akart neki szerezni, mint hogy vadidegen gyerekek miatt aggódjak.
2017. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Nincs ezzel semmi gond. De cuki vagy, hogy ezen rágod magad. Több ilyen ember kéne.
2017. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De furcsa, én mindig rászólok a gyerekre, ha kunyerálna.


Van nekünk is nasink, értem én, hogy a másé mindig finomabb vagy érdekesebb, de nem szeretem, ha elkéri, ami másé.


Ha az ember hoz egy zacskó ropit meg egy fürt szőlőt, az egy gyerek adagja. Én sem örülnék, ha a kéréssel lelkiismeretfurdalást okoznának, ezért mindig rászólok, hogy ne kérjen.


Aki adni akar, az majd megkínálja.

2017. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnek sem kellett volna adni. A gyerekek könnyebben megértik, ha kedvesen elutasítod, mint azt, hogy az egyik kaphat, a másik nem.
2017. szept. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, én is így csináltam volna, ha nem raktam volna el azonnal.

Aranyos, hogy ezen aggódsz, de elsősorban törődjön mindenki a saját gyerekével, az illető gyerekek szülei is. Nekem fura is, hogy hagyták őket ott kunyerálni, én elhívtam volna az én gyerekem.

2017. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnek se kellett volna odaadnod. A nagymama a kislányodnak sütötte és nem vadidegeneknek.
2017. szept. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is arra tanítom a gyerekeimet amit az egyik válaszoló írt. Nincs kunyerálás mert ocsmány dolog. Én sem szeretném ha az én gyerekem ennivalója fölött kuncsorogna más gyereke. Jól tetted hogy elraktad.
2017. szept. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!