Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves gyerek, hogy...

Lassan 3 éves gyerek, hogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 lesz októberben, óvodába készültünk szeptembertől, de nem tudom vinni mert nem szobatiszta: Igazából nem is nagyon beszél, szavakat mond, kb 70, illeve a leghosszabb mondata az "itt a boci, itt az alma" stb.

Furcsa szokásai vannak, nem tudom elképzelni hogy követné az óvónő utasításait, közös játékban részt tudna venni az oviban. Furcsa szokások alatt értem, hogy pl le-föl járkál az udvaron a kerítés mellett, tolóajtókat húzogatja gyakran, dobálja a kavicsokat, a homokot, és nem tud rendeltetésszerűen homokozni. Ez belefér még ebbe a korba? Aggódok, hogy nehogy autista legyen. A Te gyermeked hogy viselkedett ebben a korban?


2017. szept. 12. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem lányom van, kicsit fiatalabb, mint a te kisfiad. Nagyon régóta bölcsis, egy évesen kezdte. Ő egyfolytában beszél, de a fiúk a csoportban egyáltalán nem beszélnek mondatokban. Ők is szórják a homokot, a lányom is. Sok kisfiú nem szobatiszta még. Szerintem ezekből egyáltalán nem következik, hogy autista lenne :) más a fejlődésük és úgy vettem észre, hogy a fiúk ezekben a szokásos dolgokban, mint a beszéd meg a szobatisztaság, kicsit lassabban haladnak. Legalábbis nálunk, ez egy 14 fős csoport. Szerintem nincs baj:)
2017. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
A fiam 4 éves, tavaly 3 évesen már egy éve szobatiszta volt, a 3. szülinapján került le Róla éjjelre is a pelus. Összefüggő mondatokban beszélt, időről időre dadogott, szakember szerint ez az élettani dadogás volt, amit azóta - lekopogom - el is hagyott. Rengeteget mondókázott, az ovielőkészítőben együttműködő volt, barátkozott, bár néha verekedett, nehezen kontrollálta az indulatait, ez mostanra sokkal jobb lett. Kiemelkedett mozgás terén a csoportból az óvónők szerint (ez azóta még jellemzőbb, hihetetlen mozgása van). A te általad felsorolt szokásokat Nála nem lehetett megfigyelni, nem dobálózott, nem vonult félre, követte az utasításokat. Viszont ajtómániás a kezdetektől, nyitja, csukja, húzza...😃
2017. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

A szobatisztaság hiánya nem akadálya at ovinak.

Fiam 2 év 8 hósan kezdett beszélni, de onnantól be nem áll a szája.

Ami inkább aggasztó azok a kerítés mellett sétálás, ajtó csukogatás hasonlók. Ezek autisztikus tünetek lehetnek. Én vittem volna oviba, mert egyrészt ott ha nincs komoly gond beindulna a beszéde, ha gond van kiszúrnák az óvónők. Másrészt majd 4 éves korig bölcsiben vagy otthon lenni nagyon nem jó.

2017. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Enyém 3 év 2 hónaposan lett nappalra szobatiszta. Eleinte csak nadrág és bugyi nélkül ment a dolog, pár hétre rá már szépen jelezte felöltözve is ha menni kellett. Szókincse olyan mint bármelyik gyereknek ebben a korban de csak 2,5 évesen kezdett igazán beindulni. Játékokba be lehet vonni, sőt, mindig azt figyeli más gyerekek mit játszanak és ő is megy mert szeret mindenbe bekapcsolódni. Mindenféle ajtót szeret nyitni-csukni, rengeteget lábujjhegyezik, ha rákattan egy témára csak arról beszél hónapokig, apró kényszeres dolgai vannak, 3,5 éves, autista.

A te fiad nem biztos hogy az, de gyanús. Ha elfogadsz egy jó tanácsot magánba viszed kivizsgáltatni, fejleszteni és amikor szobatiszta nem beszélsz erről az oviban egy szót sem.

2017. szept. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lányom 3évrs, egy éve szobatiszta és folyamatosan beszél, mondókázik. Szívesen játszik másokkal, homokozni, hintázni, mászókázni tud egyedül.

Én a helyedben mindenképp megnézetném szakemberrel, mert ha nem is autista, kisebb elmaradásokat mutat, amit esetleg érdemes lenne még most fejleszteni pl tornával.

2017. szept. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Kivizsgálásra a SOTEre vidd ha Pestiek vagytok. Magánba semmi képpen, mert akkor fiagnosztizálnak valamit ha nincs baja.
2017. szept. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem így van! Felőlem vigye sztk-ba de akkor 100% hogy kap valamilyen diagnózist és mivel tojnak bele (ahogy szinte minden más egyéb sztk-s rendelésen) hajlamosak mindent az autizmus számlájára írni aztán kész. Egy egyébként jól fejleszthető, értelmileg épp autistának a legnagyobb kárt akkor okozzák mikor SNI státuszba kerül a gyerek. Az állami fejlesztés sok helyen nem elérhető vagy édeskevés hiába lenne jogosult rá, cserébe viszont meg van a gyerek bélyegezve egy életre ami majd továbbtanulásnál, iskolaválasztásnál fog kibukni hogy mekkora hátrány és mekkora érvágás.
2017. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Védőnő nem küldött el sehova? Ő hogy látja?
2017. szept. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Járunk beszédfejlesztésre, két helyen is jártunk, mindkét helyen azt mondták hogy ez nem az. Most tsmt-t kezdjük, ez a gyógytornász azt mondta hogy vannak autisztikus jegyei, de még csak egyszer látta, így nem tud nyilatkozni. Nagyon el vagyok keseredve. Egyébként szemkontaktus megvan, érzlmeit kimutatja, ölelést, cirógatást szereti, jól eszik, jól alszik, viszont nem szereti a mondókázást, nem fogja meg a kezemet az utcán, nem nagyon játszik szerepjátékokat (vagy ez még korai ilyen korban?)

Köszönöm a válaszokat...

2017. szept. 13. 08:11
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerepjáték már rég kellene legyen. Ha mégis autista nekem úgy tűnik a spektrum jobbik végén helyezkedik el. Emlékszem mikor bennem tudatosult a dolog, nagyon nehéz volt.. de aztán rájöttem hogy ez nem a világ vége, mert bár fura a gyerek de befog illeszkedni.
2017. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!