Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív velem szemben...

Miért agresszív velem szemben a kutyám?

Figyelt kérdés
Adott egy másfél éves német dog keverék. Egy hónapos korában kaptam ajándékba egy kedves barátomtól. A szüleimnél él, nem velem, mert ahol én élek, nem tarthatok kutyát, de minden nap meglátogatom, játszok vele, sokszor én is etetem. Pár hete kezdődött, hogy néha amikor a kenneljéhez sétáltam, morgott rám. Gondoltam biztos az ételét félti, amit előzőleg édesanyám vitt oda neki. Aztán kezdett odáig fajulni a helyzet, hogy akárhányszor a kenneljéhez megyek és a nevét mondom, vagy benyúlok hogy megsimogassam, vicsorog, ugat és morog rám. Minden egyes alkalommal. Szóltam édesapámnak hogy valami nem oké itt. Eljött velem a kennelhez, szólítottam a kutyát, de semmit sem csinált. Ült, mint egy kisangyal. Ugyanez van, ha kiengedem. Pont olyan, mint régen volt, csóválja a farkát, várja hogy játszunk vele. Rosszul esett mindez, de ráhagytam, nem nagyon tudtam mit kezdeni vele. Viszont 2-3 napja este későn mentem a szüleimhez. Főúton laknak, sok ember jár a kapu előtt úgyhogy ha a kutya ki van engedve éjjelre, mindig előbb kerten keresztül szólítom a nevét, hogy tudja én vagyok, majd benyitok. Legutóbbi alkalommal nem így történt. Szólítottam, de nem csinált semmit. Ahogy benyitottam morogni, ugatni kezdett, úgy vicsorgott hogy szóltam édesapámnak fogja meg, mert félő hogy megharap. Nem tudom mitévő legyek, elszomorít, hogy a kutya akivel annyit foglalkoztam, gondolkodás nélkül lerágna. Mit tehetnék, hogy minden újra a régi legyen? 23/L

2017. aug. 6. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Ide már egy cesar millan kellene :D

Szerintem nincs sétáltatva az a kutya és kezd beszűkülni a tudata (egyre elvakultabban kezdi el védeni a területét). Mindenesetre ne engedj a fenyegetésnek. Mutasd meg ki a falkavezér (aki egyébként a faterod, de neked is hasonló pozícióba kell kerülnöd, mint neki). Szóval vidd el sétálni, minden nap és ne hagyd, hogy, húzzon (indulj el a másik irányba és mordulj rá, hogy NEM, ha húz). Adj, neki feladatokat, taníts neki vezényszavakat (ül, fekszik, hozzám, marad, helyedre stb.)

2017. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Egyébként nálunk a párom szokta etetni a kutyát és ő szokott vele játszani a kertben, én meg sétáltatom. Mondanom sem kell én vagyok a falkavezér és engem tisztel jobban. Ezzel azt hiszem mindent elmondtam.
2017. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Egyszóval: neveletlen.
2017. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Ki az a nyomi, aki szerint nem hasznos a válaszom? Igyekeztem tisztességgel válaszolni. Írjon akkor jobbat.
2017. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak babusgasd azt a kutyát, a figyelmed legyen "jutalom". Nem értem, miért szólongatod, ha a kenneljéhez mész? Elég idegesítő lehet neki, hogy nem engedik ki, de szövegelnek neki meg benyúlkálnak...


Lehet, hogy a kutya érzi rajtad, hogy tartasz tőle vagy "túl gyenge" vagy, enyém is rögtön hülyére akar venni, ha mondjuk fáradtabb vagyok és nem viselkedem vele elég erélyesen.


Van sétáltatva? Ha nem, akkor vinni kell.

És adj neki feladatokat! Ne simogasd csak úgy, érdemelje ki. Pl. ha a kennelhez mész, ne bámuld, ne szólongasd, csak sétálj arra, mintha épp az utcán mennél valahová. Ha kiengedni készülsz, vigyél magaddal valami finomságot is, hús, kolbász, kutyakeksz,sajt, bármi jó, aminek jó illata van. Ha morog, ugat, vársz szótlanul és helyezd úgy a kezed, hogy megérezze a kaja szagát (ne nyúlj be..). Ne dumálj neki, hagyd, hogy kiszagolja a kaját (ennek annyi a lényege, hogy átirányul a figyelme) és ne engedd kifurakodni a kennelajtón, ha kinyitod. Követeld meg, hogy amikor kinyitod a kennel ajtót, bent maradjon, leüljön, téged figyeljen és lenyugodjon. Közben ne dumálj neki fölöslegesen. Ha minden megvan, megkaphatja a falatot. Kihívod magaddal és utána jöhet a foglalkozás: séta, játék, tanítás, akármi. A kennelbe visszavezetésnél is csinálhatod, hogy nem beküldöd vagy betolod a kutyát, hanem vele együtt bemész, leülteted/fekteted a helyére és ha nyugodtan megcsinálja és rád figyel, kap egy falat pl. kolbászt, majd szó nélkül kimész és otthagyod (ha jönne veled, visszaküldöd a helyére).


Nyilván nem szabad hagyni, hogy a kutya higgye magát a górénak, ha kinti játéknál durva vagy szemtelen, határozottan tiltani kell, sétánál meg ne ő vezessen, hanem te őt, ha hisztizik, leállítani, leültetni, kivárni, amíg lenyugszik.

A kennelnél se a rossz viselkedést jutalmazod a kajával!!! Az a lényeg, hogy átirányuljon a figyelme, lenyugodjon és azzal kösse a jelenlétedet, hogy: le kell nyugodnia, figyelnie és engedelmeskednie kell és jé, akkor még tök jól meg is jutalmazzák.


Summa summarum legyenek sokkal nagyobb elvárásaid a kutya felé, a figyelmed legyen jutalom és mindig érvényesítsd az akaratodat, a nyugodt állapotot pedig jutalmazd meg!

2017. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Kérdéses, hogy amúgy hogyan bánnak vele, mennyit fárasztják fizikailag, mentálisan, szocializálva van-e a különbözõ ingerekhez...

Válaszoló, azért pontoztalak le, mert 1, Cesar Millant hoztad fel (akinek semmi képzése a kutyákkal kapcsolatban és elavult, idejét múlt, merném mondani rossz ideológiákra épült módszert alkalmaz, ráadásul direkt elmondják, hogy otthon ezt senki se csinálja...). 2, nem kell falkavezérnek lenni, a kutya nem azért húz a sétán, mert õ vezeti a "vadászatot", hanem mert bazi izgalmas kint minden (csak egy példa ha már a sétát felhoztad). Szóval nem lehet annyival lerendezni az egészet, hogy " falkasorrend felállítása" (ami cm nyelvén megfélemlítés), fõleg nem lehet sétával letudni egy valószínūleg félelmi reakciót.

Azt ajánlanám kérdezõ, hogy irány egy kutyasuli, ha nagyon bajos a dolog (innen nehéz megítélni a dolgokat, átlátni a szitut, a mindennapokat). Addig meg bizalom eléréséhez azt javasolnám, hogy amikor a kennelben van, elmész mellette, ledobsz egy finom falatot (nem számít, hogy morog, ez normális kommunikáció, ezzel jelzi, hogy kényelmetlen számára a szitu, stb). Egy idõ utan várni fogja, hogy megjelenj, olyankor kézbõl adhatod a jutalmat. Ebbõl megtanulja, hogy a közelséged csak jóval jár. Valamint a nevére is ráfeküdnék. Szólítod, juti. Szólítod, figyel rád, juti, stb. Hírhedten betojiak tudnak lenni a dogok, fõleg ha egy kertben éli az életét. Még azon is elgondolkoznék, hogy milyen szocializációból eshetett ki amiért 1 hónaposan került hozzád (8 hétig az anyja és az alomtársak mellett a helye, ott még sokat tanul).

2017. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2017. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a kutya nem a te kutyád. A szüleidé. Hogy naponta megjelensz, az egy dolog. Ráadásul még félelmet is érez rajtad.

Vagy kérsz segítséget házhoz kiképzőtől, vagy marad az édesapád segítsége, amikor megjelensz.

2017. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy a te kutyád,mivel napi 1x meglátogatod. Emellett gondolom abban kimerül,hogy kiengeded játszol vele néha megeteted és annyi,ez a kutya szemében semmit nem jelent. Ahogy olvasom a sorokat az apukádat tartja gazdának.Gondolom ő többet foglalkozik vele,na meg sokat látja.


Nos 1,5 éves,szóval most jutott el arra a szintre mikor megkomolyodott és felnőtt lett. Dogok alapvetően őrző védő kutyák csak a mai dogok nagy része kanapé cica lett. De mivel mix elképzelhető,hogy jó őrző védő géneket örökölt.Amik mostanra kiteljesedtek.

Emellett te pluszban félsz tőle. Amit a kutya rögtön megérez.

Terület védő kutyáknál gyakori eset,hogy kerítesen,kennelen kivüli emberekkel bizalmatlan,de ha kiengedik akkor kezes bárány.

Egy barátnőm kutyája is ilyen. Majd szét szedi a kerítést ha jövök,pedig két éve ismerem a kutyát. Ha kiengedi bújik és hozza a plüssét.

Persze mindez a gazdi jelenlétében. Eszem ágában nem jutna magamtól bemenni,mert biztos nem tenném zsebre.


Na szóval a kutya félti a területét,téged nem tekint gazdájának,emellett ha apud ott van kezes bárány.


Nem tudom mit szeretnél pontosan,de ezt max úgy tudod fejleszteni ha eljársz vele sétálni,kutyasuliba erősíted a kapcsolatot,de ahhoz napi 2-3 óra biztos kell a kutyával,hogy idővel ez változzon. Sajnos rossz pont,hogy már félsz tőle.

2017. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a kennelben van, azt érzi saját területnek, azt védi. (Tőled is.) Ha ki van engedve az udvarba, akkor az a territóriuma, és azt védi. Birtokon belül minden kutya nagylegény. Én simán be szoktam menni az udvaron őrjöngő kutyákhoz is, és csodák csodája, rögtön alább adják.

18 éve egyszer vettem egy házat, és a régi tulaj ott hagyta a falu rémét, egy ónémetjuhász kant. Mesélte az állatorvos, hogy az évi oltáskor hárman fogták le, amíg sikerült megszúrnia. Én nem szarakodtam vele. Pórázra tettem, kivittem a ház elé az utcára, és mondtam a dokinak, hogy bökjön. Érdekes módon, ott kint nem annyira akarta megenni. :-)) Egyébként azt is azért merte ott hagyni a tulaj, mert ahhoz is simán bementem.

A kutyák nem hülyék. Tudják hol a határ, és ha erődemonstrációval is elintézhető a dolog, nem akarnak fölösleges konfrontációt.

Szóval a kérdésre: Annál a háznál te csak vendég vagy, és így is viselkedik veled szemben.

2017. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!