Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, vagy mit adjak...

Mit csináljak, vagy mit adjak neki enni ha nem hajlandó megenni semmit?

Figyelt kérdés
Bármilyen főtt ételből 2-3 kanállal eszik és nem kéri a többit. 22 hónapos kislányról van szó, már nem tudom mivel tudnám rávenni, hogy egyen. Már teljesen tanácstalan vagyok, egész nap gyümölcsöt és nasikat eszik, na meg persze a tea és a rostos(csokit nem, de keksz, ropi, rudi stb.)Pedig sokszor hallom délután is mikor felkel, hogy korog a kis hasa, mégsem hajlandó enni!
2010. máj. 27. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a csajszinak! Ha ehetnék egész nap nasikat a francnak kellene a főtt kaja! A gyümölcs okés, viszont ne adj neki nasit, éhes lesz a "szeméten" kívül fog mást is enni.:)
2010. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyanez. SEMMIT nem eszik ami rendes kaja. Ma pl. ebédre 20 dkg epret evett. De se leves, se főzelék és ez már hosszú-hosszú hetek óta megy. Az a trükkk szokott bevállni, hogy leteszem a földre a kaját itt-ott elszórva, imád onnan csipegetni... :(

De kanalasat tőlem semmit nem fogad el, ő maga meg még nem tud kanalazni rendesen. (14 hós)

Sokszor csak a virsli az ami jolly joker. :( meg néha eszik borsót.

2010. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Már bocs,de sikerült bennük rögzíteni ezt a fajta viselkedést.

Nem eszik a gyerek főtt ételt,adok neki nasit,mert hát valamit csak egyen.-- Ettől max. a saját lelked lesz megnyugtatva,hogy evett vmit,de a gyerek attól még tápláló ételhez nem jutott. Annyit azonban sikerült elérned,hogy nem érzi magát éhesnek.Abszolút semmi nasit ne adj!!! Se rudi,se joghurt,csak az ebédet kínáld.Esetleg kétfélét,hogy tudjon választani. A gyümölcsöt se engedd neki addig,míg nem evett mást rendesen,mert akkor meg azzal fogja magát teletömni. Ami persze egészséges,de nem lehet csak azon élni!

Leszórjuk a földre a kaját?Te jó ég! Szerinted ez normális?Nem gondolod,hogy megenné az asztalról is,ha éhes lenne?

2010. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az útólsóval teljesen egyetértek! Tapasztalat, ha nem eszik nem eszik, de akkor nem kap mást csak vizet nincs tea, gyümölcslé csak evés után és ez bevált, igaz nagy türelemre és kitartásra van szükség, de előbb-utóbb megtörik a jég.
2010. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leánykámat én is hasonló mód majdnem elkapattam. De a mienk azért nasizik mert mindig eszik ha valaki eszik előtte. Mivel nem szívesen teszem, hogy nem eszek vele, mert már levette a jelt rólunk hogy mi nem reggelizünk az apjával akkor ő sem eszik. Ezért az apjával is külön eszik akkor is ha egy órája belakott.Szerencsére a bölcsibe megeszi az ottani ételt. Mi most már nem veszünk nasinak valót. Viszont a joghurtot nem tartom nasinak.
2010. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze,nem nasi a joghurt,de nem is azzal kell jól lakni.Azért írtam közéjük,mert ha csak azt eszi rendes étel helyett,ugyanúgy nem fogja megenni a főtt kaját...Rendes étkezés után jöhet a joghurt!
2010. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a bérescsepp meghozza az étvágyát. Nekünk ezt tanácsolta a gyerekorvosunk, mikor nem akart enni a lányom. Ilyen idősen 2-6 csepp volt az adagja, de én mindenképpen megkérdezném az orvost. Az én kislányomnak 1 hét alatt étvágyat hozott, azóta is az őszi téli hónapokban kapja, de csak mert így erősödik, mert étvágy az rengeteg lett! Mondhatni zabál. Próbáld meg megvonni a nasit! És készíts pincsiket, amiket szeret. Legyen gyakran palacsinta, túrógombóc, nudli, ilyesmik, hátha jobban kedvet kap.
2010. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi kétszer 6 csepp. :)
2010. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A béres cseppet ősz óta szedi kisebb megszakítással, de csak annyi lett az eredménye, hogy nem volt annyit beteg a télen, az étvágya semmit sem változott.
2010. jún. 2. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!