Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnya a gyerekem, mit tegyek?

Csúnya a gyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 és fél éves a kislányom. Tudom, hogy ez erős megfogalmazás volt, de tényleg így van. Mások is, amíg a többi gyerektől ájuldoznak, hogy milyen szép, addig az én lányomra maximum azt mondják hogy kedves vagy okos.


Tudom, hogy ezzel most én leszek a leggonoszabb szülő a világon, de engem ez zavar. Szeretem őt, de tudom, hogy ebből később még bajok lesznek. Már most is sokszor úgy jön haza, hogy a csoporttársai csúfolják. Nem tudom, mit tegyek.


2017. szept. 24. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
A legszebb rozsa a tragyadombbol kinovo. Ne aggodj az esetek igen nagy reszeben jol nez felnott koraban az, aki kiskoraban "csunyacska" volt.
2017. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Húgom 3-9 éves kora között rettenetesen csúnya volt, de a szüleink nem éreztették ezt vele. Szerették, és szorgalmazták, hogy legyen okos, tanuljon szépen, legyen kedves és barátságos. Mindg voltak barátnői és boldog gyerek volt, nem érdekelte, ha valaki csúfolta, mert otthon szeretetet és támogatást kapott.

Aztán amikor elkezdett kamaszodni, egyre szebb lett. Kikerekedett, kapott fogszabályzót.

Most 17 éves és szép lány.


Nem azt mondom, hogy rossz anya vagy, ezt nem az én tisztem megítélni. De az biztos, hogy a leírásodból elég felszínesnek tűnsz.

2017. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Nekem mamam mondta mindig : kiskorodban milyen szep voltal ...

Semmikepp ne ereztesd vele, majd kikupalodik :)

Frizura valtoztatas ?

Irasd e sportra vagy amit szeret, hogy legyen onbizalma!

2017. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Okos, ráadásul tehetséges is. A balett a mindene, 2 éve jár oda, azóta kezdődtek a gondok. Az alakjával nincs baj, de az arca nem az a tipikus "szépkislány arc". Ráadásul szegényemnek hihetetlenül ritka a haja, emiatt már voltunk orvosnál is, de nem tudnak mit tenni.


"Számos kutatás eredménye arról számol be, hogy preferenciáink belénk vannak kódolva. Csecsemőket megfigyelve azt tapasztalták, hogy a gyermekek tovább néznek egy szépnek titulált arcot, mint egy kevésbé szépet. Ez a preferencia az idővel sem változik: a szépség az óvodás gyerekek barátválasztásában is fontos faktor." Ezt egy pszichológiával foglalkozó oldalon találtam. Sajnos a tapasztalataim szerint van ebben igazság.

2017. szept. 24. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Mi lehet csunya egy kislanyon? Sosem lattam gyereket akire azt mondtam volna, hogy csunya. Pedig van ket gyerekem, ugyhogy megfordultam mar ovodakban, jatszotereken stb.

De ha igy latod kompenzald szep, csinos ruhakkal, hajpantokkal, hajcsatokkal, kiegeszitokkel.

2017. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Az oviban csúfolják? Óvónő mit csinál, mit mond?
2017. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Erősítsd és támogasd abban, amiben jó! Nehogy már abban nőjön fel egy kislány, hogy egyetlen értéke, hogy ha szép. Épp elégszer fog ezzel szembesülni az életben.

Legalább te mutasd meg neki, hogy miben kiemelkedő a többiekhez képest.

2017. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Én is nagyban kutattam az emlékeim közt, de sose láttam még csúnya kislányt. El nem tudom képzelni, hogy tényleg csúnya legyen. Nem akarlak bántani, de szerintem a "Mit tegyek" kérdésre a válasz: rendet a fejedben.
2017. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Márpedig nem minden kislány szép. Ahogy nem minden felnőtt sem az.

Nyilván gyerekekre ilyet mondani még nagyobb gonoszság mint a felnőttekre, de attól még létezik a jelenség, ahogy a csúfolás is valóságos.

Én nem vagyok egy szépség de csúnyának sem tartom magam. Viszont kiskoromban sokat csúfoltak a szemüvegem, enyhe túlsúlyom vagy a frufrum miatt. Emiatt nagyon gátlásos lettem. Hozzáteszem hogy egy kifejezetten csúnya arcú nagyon sovány lány szekált akivel később egy osztályba kerültem. Ma se szebb, de ugyanúgy vannak barátai, párja stb. És őt sosem szekálta senki talán mert ő gonoszabb volt...

Én is láttam már nagyon csúnya arcú kislányt és én arra gondolok hogy majd kamasz korral kinövi. Ha kislány akkor még egy szolid sminkkel is tudja majd kompenzálni majd.

A kevés hajra meg mi a diagnózis? Tegyél esetleg egy szép masnis hajpántot a hajába.

Ja és nyilván nem a szépség az egyetlen erény de hiába voltam kitűnő és sportoltam ha egy dagi szeplős ismeretlen fiú a gimiben folyton elmondta milyen csúnya vagyok...

2017. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondani, hogy számomra gyönyörű vagy én annak látlak.


Jártam egy osztályba egy kifejezetten csúnya lánnyal. Felnőtt, megcsinálta a haját, sminkel, vékony, jól öltözik, levetette az anyajegyeit, és kifejezetten szép lett.


Én szép gyerek voltam, mégsem voltak nagyon barátaim.


Nehogy a többi értékét emeld ki, igenis érezze szépnek IS magát.


Mondd meg neki, hogy szerinted szép lány, a te orrodat meg az apja szemét örökölte és gyönyörű a mosolya, szép szabályos a füle, nem bumszli a térde. Szóval keress rajta valóban szép részeket, hogy arra lehessen büszke. Mondd neki, hogy nem csak attól szép valaki, hogy sok haja van, lehet szép az ember az orrától, szemétől, bőrétől lábujjaitól.. Stb.


Az én lányom az apja gorillakezét és lábát örökölte. Széles rövid tenyér és széles rövidebb ujjak. A lábfeje is ilyen. Még nem tűnt fel neki, de megmondom majd, ha észreveszi, hogy az apjától örökölte, és ez is szép, csak nem mindenkinek tetszik. Felhoznám példának valamelyik ovistársa szeplőit, vörös haját, vagy ilyen megosztó dolgokat.


Szóval ne éreztesd vele, hogy nem szép attól, hogy valakinek nem tetszik. Na meg mondd neki, hogy az ember teste változik.


Emeld ki rajta a szép dolgokat, öltöztesd csinosan és csináld meg a haját érdekesre.


Egy kis jóízléssel a kevésbé szép lányokat is átlag felettivé lehet varázsolni.


Ha kevés haja van, göndöríts. Estére fond be a haját, reggel pedig engedd ki neki. Kontyold vizesen a feje tetejére és aludjon így. Reggelre megszárad, dúsabb lesz és nem simul a fejére. Esetleg balerinakontyba is rakhatod neki, vagy felgumizhatod cuki hajgumikkal.


Válogasd ki a színeket és ruhafazonokat, amik előnyösek számára.


Én lakkozom a lányom egyik kisujján a körmöt kb havonta egyszer. Nagyon örül neki.


Nekem amúgy sok kisgyerek nem tetszik, láttam már erősen ellenszenveset is, nem kell úgy tenni, mintha szentek lennének.


Ugyanúgy emberek, mint mi. Van szebb, szimpatikusabb, csúnyább és ellenszenvesebb.


A szépség igenis érték, azért mert páran nem látják benne, még ott van, csak meg kell találni azokat, akiknek tetszik.


Nekem kalapácslábujjaim vannak. Utálom. Egyik nyáron megdicsérte egy random férfi a lábfejem. Teljesen leesett az állam, eddig senkinek sem tetszett, aki látta. Ízlések és pofonok.


Volt egy exem, akinek hegyes fülei voltak. Imádtam, ő pedig mindig ráfésülte a haját, mert nem bírta. Amikor bemutattam az ismerőseimnek, ők is megjegyezték nekem, hogy mi van a fülével. Nekem már azelőtt tetszett és irigyelltem, hogy szerettem volna a srácot.


Szeplőim is vannak. Ugyanez a helyzet. Utálom. Erre pont belefutok egy olyan kozmetikusba, aki magára sminkeli őket, hogy érdekesebb legyen az arca..


Szóval nem nem szép a gyereked, hanem van, akinek nem tetszik.

2017. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!