Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, hirtelen...

Mit lehet tenni, hirtelen nagyon válogatós lett a 17 hónaposom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak szendvicset akar enni, meg virslit ezeket bármikor megeszi de bármit főzök neki amit eddig szeretett nem hajlandó megenni.

Alig eszik egy nap, most elkapta a vírusos hasmenést is diétáztatnom kéne de semmilyen diétás ételt nem hajlandó enni.. pedig finomakat csinálok neki így is csak kéne ennie főtt krumplit,répát,banánt de egyiket se fogadja el csak szendvicset enne..

Ha nem beteg akkor is ez van, talán még egy két rántott hús félét megeszik annyi, de azt most nem adhatom neki. Eddig olyan jó ízűen evett mindent, 1 hónapja kezdte ezt el.

Kérdésem ilyenkor mit tegyek? Bele se kóstol az ételbe tehát nem csak arról van szó hogy nem ízlik neki, ha beleadom a szájába kiköpi.

Ma se vacsorázott, félek hogy éjszaka böjtöljük meg hogy éhes lesz..

Most éltessem szendvicsen a gyereket vagy mit csináljak? Az se válik be ha később kínálom meg mert akkor se fogadja el, másnap szintúgy nem..

Eddig minden zöldséget,gyümölcsöt, husit halat mindent megevett. Miért lett ilyen? Ti mit csináltok ilyen helyzetbe?


2017. szept. 26. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Vírusos hasmenésnél semmi nem indokolja a diétát.
2017. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Doki mondta.. :-/
2017. szept. 26. 20:32
 3/4 Sansa Strak ***** válasza:

Ebben a témában én a választ keresem, nálunk szint úgy ez a probléma!A kisfiam 2,5 éves...De mi már egy éve szenvedünk ezzel.Azelött bármit főztem,nem válogatott jó izűen evett mindent és sokat.

Enni csak kb 3 féle péksüti megy le ,meg főtt étel is kb 3 féle.Nákunk is kiköpi, elmegy az ételtől.Alig kap nasit, úgyhogy az se veheti el az étvágyát.

Tudom, hogy nem segítettem ezzel,de én is rettentően tanácstalan vagyok.

Most sokak tanácsára szedjük a cebion cseppet és a béres cseppet, állítólag az hat az étvágyra.Súlya nem csökkent,általánosan jó kedvű, kiegyensúlyozott gyerek.


Együtt érzek veled, remélem te hamarabb rájössz a megoldásra mint én!

2017. szept. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sansa Strak ***** válasza:

Azt elfelejtettem ,hogy a háziorvosunk azt tanácsolta,hogy a napi 5x étkezés idejekor mindig kínáljuk a gyereket étellel,de mindig mással!Közte semmi, hogy éhezzen meg.Na nekünk ez se jött be próbáltam többször.Max, egy tejszelet vagy puding ment le.De az nem normális kaja.


Most legutobb amikor említettem a doktornőnek,csak a vállál húzta.Az asszisztens meg azt mondta,hogy ó ugyan az ő 16 éves lánya ugyan ilyen.

Na de ne hasonlítsuk össze a kettőt....

Nekem mindennap tiszta letargia ez a helyzet.

2017. szept. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!