Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezt meddig lehet elviselni? A...

Ezt meddig lehet elviselni? A gyerekért?

Figyelt kérdés

18 éves voltam, amikor megismertem a páromat, aki 11 évvel idősebb.

20 évesen terhes lettem. Nem mondta, hogy ne menjek abortuszra, de igazából szükség sem volt rá, mert végig azt éreztem rajta, hogyha így alakult, akkor egyértelmű, hogy hogyan tovább. Otthagytam az egyetemet.

Amikor a fiunk 3 éves lett, elkezdtem valami teljesen mást tanulni, mint az egyetemen. Ma is ezt csinálom. Van egy 4 éves lányunk is azóta.


A párom tudása és munkájának nehézsége nincsen arányban azzal, amennyi pénzt keres. A nagyapjától kezdve öröklődik ez a hivatás. Mikor összejöttünk neki már régen volt háza, mindene.

Elég narcisztikus volt mindig is. Az elején ezt a korkülönbségre és a tapasztaltságra fogtam. Aztán jött, hogy ő az egyedüli pénzkereső, nem is erőltette, hogy saját talpra álljak. Mindent megvett. Másrészt viszont amikor a saját vállalkozásomat akartam elindítani, anyagilag és mindenben segített, szóval kicsit ellentmondásos.

Viszont ahogy telt az idő, egyre durvábban és lekezelőbben kezdett el velem beszélni. Néha félek idegenek, vagy távolabbi ismerősök előtt kérdezni valamit mert olyan stílusban reagál, amit szégyellek, itthon megszoktam. Annak ellenére, hogy átlagon felül keresek, még mindig ő keresi a (jóval) több pénzt.

A fiunkkal sem foglalkozik igazán. Aki viszont a mindene az a lányunk. Akármi van, ő az első, imádja. Előfordul, hogy mikor próbálok kicsit szigorúbb lenni vele (ez sem jellemző), akkor ő teljesen kikéri magának, hogy a gyereket ilyenért ne büntessem. Ezzel ellentétben a fiunkat bátran bünteti és meg van lepődve, ha azt meg én nem akarom.

Itthon semmit sem kell csinálnia, a legkisebb dologtól a legnagyobbig mindent én csinálok, de szó szerint. Ha nem akarja akkor még a szennyesbe sem dobja bele a ruháit.

Mások előtt és másokkal szemben kiáll értem, hozzám sem szólhatnak azok, akik ellenségesek velem, ha ő ott van. Máskor viszont pont ő az, aki megaláz a stílusával.


Nem tudom, hogy mi lenne a jó a gyerekeknek. Ha most elválnánk, akkor a fiunkkal tuti megszakadna a kapcsolata, és ezt nem akarom. Most össze vannak kényszerítve és remélem, hogy közeledni tudnak idővel egymáshoz, de ismerem a fiamat, ha elválnánk, nem akarna hozzá menni.

A lányunk meg a másik véglet, volt, hogy hetekig nem láthatta az apját egy szerencsétlen eset miatt és sírógörcsei voltak, nem tudott aludni, ült egész nap az ajtóban és sírt, nem evett.

Úgy érzem, hogyha elválnánk mind a kettőtől elvenném a lehetőséget egy normális gyerekkora. Rajtam nem hiszem, hogy éreznek bármit is, mert képes vagyok teljesen felvenni a látszatot, és néha teljesen bele is feledkezem és már szinte nem is játszom, elhiszem, hogy végül is tök jó, hogy mindig mindent megadott, mert akárhogyan is nézzük azért egy saját luxus kocsi, hatalmas ház, márkás ruhák, stb... mindenkinek tetszene, de azt hiszem nem ilyen áron. A másik meg amitől félek, hogy azt hiszi, másért hagynám el, és nem hagyna békén.


Szerintetek meddig lehet ezt csinálni? Mikor megbánt úgy érzem, hogy nem ezt érdemlem. De a gyerekeim meg normális életet. A gyerekeknek ez a jó, nem?



2017. okt. 13. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

szóval azt érezted... nem ültetek le megbeszélni, hogy hoppá terhes lettél mi legyen?!


nem erőltette hogy dolgozz?

és te magadat? hogy tanulj, dolgozz?


szóval pucér popora szültél egy gyereket, nem tanultál, nem dolgoztál - de párod tehet mindenről.

gondolom ő sem hitte, hogy neked nulla ambíciód van.

válni nem fogsz, mert oda a hitelkártyád és a végén még dolgoznod kéne (a vállalkozásod..(khmm) gondolom az ő nevén fut, mivel ő indította be és nélküle semmid nincs)

2017. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nagyon jó a gyerekeknek, hogy olyan példát látnak, hogy simán meg lehet alázni az anyjukat. Majd visszaköszön ez a fiad későbbi párkapcsolataiban is.
2017. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem csak a továbbra is rossz minden vagy a válás az opció. Esetleg párkapcsolati tanácsadásra is elmehetnétek. Az írásodból nem derül ki h próbáltál-e beszélni vele vagy javítani a helyzeten. Szerintem még menthető lenne ezek alapján. Legalábbis megcsalás nem volt, megvéd másoktól, szereti a kislányát. Veszekedés meg nehezebb időszak minden kapcsolatban van.
2017. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

2!

Nem csak a fia párkapcsolatában fog meglátszani, hanem a lányáéban is, akármennyire is apuci kedvence.

Egy barátnőm szülei is ilyenek voltak, bár ott verés is volt rendesen.

A csaj most tűri, hogy verik megalázzák, és szentül hiszi, hogy de őt szereti az a pasi...

2017. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, éreztem rajta, hogy az abortusz fel sem merülhet, mert onnantól kezdve hogy kiderült, ő már késznek vette, úgy beszélt a gyerekről mintha magától értetődne, hogy akkor ez van.

A nem erőltette hogy dolgozzak dolgot pedig úgy értettem, hogy szerintem neki tökéletesen jó volt úgy, hogy én otthon vagyok, gyereket nevelek, megcsinálok mindent amit mond, várom, hogy hazaérjen és akkor még a tetejében ő volt a férfi, mivel ő keresett. Így értettem. Nem arról van, hogy én ne akartam volna tanulni. Ja és én nem pontoztalak 1-es!


Egyébként olyanokra gondolok, amikor a lányunkra céloztam, hogy például nem szeret oviba járni. Erre az apja mindig azt mondja, hogy minek viszem be ha itthon vagyok, menjek érte délben, ha jövök haza, vigyem 11-re ha előtte nem dolgozok, csak akkor menjen, ha máshogyan nem tudjuk megoldani, mármint én megoldani. Ezzel szemben a fiunk ha beteg, mindig azt mondja, hogy minden nyűgért itthon marad, meg hogy az ovi, nem iskola, stb...


Na abban biztosan nem lenne benne, hogy bármilyen tanácsadásra járjunk, szerintem ki is röhögne. Szerinte minden jó, mint eddig is, pedig rá jöhetne, hogy nem, hiába mondom, hogy fejezze be azt, hogy a gyerekeként kezel.

2017. okt. 13. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

persze, hogy gyerekként kezel hisz az vagy.

tőle függsz mindenben, azért röhög ki és vesz semmibe.

2017. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezt adddig lehet elviselni, amig kepes vagy onmagad felaldozni a gyermekeid normalis eleteert!

Azert azt nem hiszem hogy allandoan a gyerekek elott vagy megalazva... vagy igen?

Ha mar ilyen taplo a parod, kerd meg, hogy ne a gyerekek elott savazzon es nem lesz negativ pelda a szamukra.

De azt tovabbra sem ertem, hogy miert nem lehet ezt megbeszelni vele? Nem lehet neki azt mondani, hogy neked ez igy nagyon nem jo? Hogy felemeszt?

2017. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Na az ilyeneken látszik, hogy nem normális, ha tinik felnőttekkel jönnek össze. Az életben nem fogsz felnőni, kb magához és a a szokásaihoz alakított tinikorod óta, nem csoda, ha nem vagy képed kiállni magadért vele szemben. Alárendelt vagy a kapcsolatban. Igaz, felismerted, de így is vagy 5 évbe telt, mire rájöttél, hogy ez nincs rendben.


Én lelépnék. Átlag felett keresel, simán meg tudnátok élni.


Vidd a fiad, a lányod maradjon nála, és legyen osztott felügyelet, heti 2 nap cseréljetek, 2 pedig legyen olyan, ahol egyszerre egy szülőnél 2 gyerek van.


Sokkal jobban fognak hosszútávon szívni, ha együttmaradtok.

2017. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
33 éves vagyok, az eddigi felnőttkorom így telt, szóval ez nem öt év volt. Azt biztosan nem akarom, hogy ne lássam a még csak 4 éves lányomat napokig. Kezdem azt érezni, hogy nincs jó megoldás.
2017. okt. 13. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Jol latod! Vagy te sinyled meg vagy a gyerekek.

En apa nelkul nottem fel, nelkuloztunk, leginkabb lelkileg...:(

2017. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!