Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet mondani 2,5 éves...

Mit lehet mondani 2,5 éves gyereknek a halálról?

Figyelt kérdés

Férjem szülei 3 éve meghaltak, mellettünk éltek, a házuk a mienk lett, de nem lakunk benne, berendezés ugyanúgy megmaradt.Kisunokám nemrég megkérdezte, hogy ki lakik ebben a házban? Mondtam hogy senki.De kié ez a szekrény?-kérdezte.Mondtam hogy a miénk.De kié volt?-kérdezte.Mondtam hogy egy néni és egy bácsi lakott itt, az övéké volt.Tovább nem kérdezett, de annyira okos, tudom nemsoká azt is kérdezi, hova mentek?

Mit lehet mondani egy 2,5 éves gyereknek?

Kistestvére születik 1 hónap múlva, sokat kérdez róla is:hogy születik, hogy ment be anya hasába, mit fog enni, stb.Elkezdte kérdezgetni a családtagokról, hogy ki kinek a pocakjából született?Te mama kinek a pocakjából születtél?Mondtam, a dédiéből.És még ki született a dédi pocakjából? Felsoroltam a testvéreimet.

Megkérdezte, papa kinek a pocakjából született? Mondtam, az ő anyukájának a pocakjából.Még nem kérdezte, de nemsoká meg fogja kérdezni, és hol van papa anyukája?

Mit hogyan, mennyit kell elmondani neki halálról, hova lettek családtagok, stb.?



2017. okt. 27. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem tabu a halál. Ha feljön a téma valamelyik családtag kapcsán akár, beszélünk róla, akár a gyerek előtt is, pedig csak 2 éves. Habár még olyan mélyen nem fogja fel, max. érzékeli, hogy valami véget ér (ezzel már szembesült, mikor pl. leütöttem a legyet). De ha elmegy majd egy szerettünk (mert igen, eljön az az idő, akármennyire nem tetszik) el fogjuk neki magyarázni az ő szintjén, hogy megértse a születést, a halált, és mivel mi hiszünk Istenben, ezért a túlvilági életet is.


Én a helyedben azért megkérdezném a szüleit, hogy ők hogy állnak a témához, és akkor én is úgy, olyan formában mennék bele, ha a kislány kérdezi. (pl. valaki vallásosan közelíti meg, valaki a nyers valójában biológiailag, valakinél tabu és nem lehet beszélni róla és nem akarja a gyerekét sem traktálni a témával, stb.)

2017. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább anyának és apának hívjon titeket,így egy generáció csúszásba vagytok😱
2017. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kár ezt túlmisztifikálni!


Miért mondtad egyáltalán, hogy "egy néni és egy bácsi lakott itt", miért nem azt, hogy apa édesanyja és édesapja?

"Most hol vannak?" - "Már nem élnek. Meghaltak."

"Az mit jelent?" - "Aki nem él, azzal már nem tudunk többet találkozni és beszélgetni." Ha akarod, mondhatod így is: "Ők fent laknak az égben és onnan néznek minket, de már nem tudunk velük beszélgetni."


Kisfiam 10 hónapos volt, mikor meghalt apósom. Nincs róla emléke, de fényképről felismeri, mivel feleségem sokszor mutatta neki a fényképét. Pontosan tudja, hogy Márti mama férje volt és anya apja. És hogy fent lakik az égben.


El lehet mondani azt is, hogy aki már nem él, annak sírt szoktak állíttatni a közeli hozzátartozói és oda virágot visznek, gyertyát gyújtanak stb. Vigyétek el őt is a temetőbe, a nagyszülők sírjához, gyújtsatok gyertyát, erre amúgy is jó alkalom, hogy most lesz halottak napja.

2017. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, te a nagymama vagy.

Akkor a második mondatban apa helyett nagypapa értendő.

Az utolsóban meg nagyszülők helyett dédszülők.

2017. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit mondanék, hogy meghaltak, mert már öregek voltak. Aztán ha kérdez, válaszolok.

A nagyszüleim minket úgy neveltek, hogy nem csináltak tabu témát a halálból, és ezért nagyon hálás vagyok nekik. Az élet természetes velejárójaként tekintették, ezt adták át nekünk is. Én úgy látom, hogy így kicsit könnyebben tudom feldolgozni ezt felnőttként is.

2017. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!