Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, segítség, help, Hilfe?!

Anyukák, segítség, help, Hilfe?!

Figyelt kérdés

2 és fél éves fiam ököllel üti a fejét, akkor ha nem kap meg vmit, ha nem arra megyünk amerre ő akarja, ha vmi nem úgy van ahogy szeretné.

Mit tegyek?

Az orvos szerint egészséges gyerek nem csinál ilyet. Írjatok! Sz.rul vagyok. Ma a városba kezde el ütni a fejét, mert nem mentünk be a játszóra😢


2017. okt. 30. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Jé, most ahogy ezt olvastam, jutott eszembe, hogy az én lányom is csinálta ezt, bár ő sztem már kb 5-6 éves lehetett. Engem nagyon zavart, de észrevettem, hogy csak akkor csinálja, ha családtaggal van (oviban nem) és valószínűleg ezzel ránk akart hatni. A lányom akkor ütötte a fejét, amikor valamit elrontott vagy elvesztett (pedig igyekeztem ilyesmi miatt őt nem stresszelni túl, de lehet, hogy ebben nem voltam elég jó és a szívére vette) és mondogatta, hogy "buta vagyok", "hülye vagyok".

Eleinte mindig kihangsúlyoztam, hogy ő nem buta és teljesen rendben van, ha valamit elront, illetve az is belefér, ha valamit elhagy, majd legközelebb jobban fog vigyázni.

Aztán megpróbáltam ignorálni.

Szerintem kb 0,5-1 év alatt el is múlt a dolog.

Nem hiszem, hogy önmagában egy ilyen "dacos" megnyilvánulás elég lenne olyan diagnózist hozni, miszerint nem egészséges a gyerek... :) de ha téged aggaszt a dolog, vidd el másik orvoshoz is!

2017. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha az orvos szerint ez nem egészséges, akkor gondolom továbbküldte valamilyen kivizsgálásra. Vidd el, legalább megnyugtatnak, ha nincs semmi gond.
2017. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Vagy hagynám, úgy csinálnék mintha észre sem venném (hátha így elhagyja mert látja hogy téged ez nem hat meg) vagy orvoshoz vinném.
2017. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha a végeredmény az, amit szeretne, akkor nem fogja abbahagyni. Ha olyankor nem kap figyelmet, előbb-utóbb rájön, hogy neki lesz rossz, ha ezt csinálja. Egy próbát megér. De ha elkezditek, nem szabad megtörni.
2017. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a nagyfiam volt hasonló, de ő nem a saját kezét használta, egyszerűen megfejelt valamit, széket, padlót, akármit :D Állandóan lila volt a homloka. Nekem meg pont azt mondta a gyerekorvos, hogy majd leszokik róla, ne foglalkozzak vele. 10 éves, egészséges nagyfiú azóta.
2017. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!