Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért cipelik egyes anyukák a...

Miért cipelik egyes anyukák a járóképes gyereküket babakocsiban?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy nőt, kb 2-2,5 éves értelmesen beszélő, járóképes, okos gyerekét babakocsiban hordta. Alig bírta nyomorult felhúzni a buszra, hárman estek neki, hogy felcipeljék. Kocsi+gyerek+szatyrok, volt vagy 20-25 kiló. Gyerek kezében valami modern game boy, nyomkodta, jobban játszott vele, mint ahogy én tettem volna. Szóval látszott rajta, hogy nem fogyatékos, nem azért van kocsiban, meg párszor próbált felállni, hogy kikukucskáljon az ablakon, teljesen tisztán beszélt anyjával.

Miért szúr ki magával néhány anya, ahelyett, hogy hagyná a gyereket sétálni, had' erősödjön a lába, és neki is könnyebb lenne az élete? Mi értelme a babakocsizásnak egy ekkora gyereknél?



#babakocsi #cipekedés #felesleges súly
2017. okt. 10. 19:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerű, mert haladni akar, és nem minden fűszálnál megállni.


Én is babakocsizok, ha dolgom van, mert nem vagyok hajlandó három órát szöszmötölni az amúgy félórás bevásárláson.


Egyébként rengeteget megyek a lányommal, de akkor tényleg minden kavicsnál ácsorgunk.


Egyébként: mit szólsz bele, neked semmi közöd más életéhez, a sajátoddal foglalkozz.

2017. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Mert a gyerek elfárad, mindenhez nyúlkál, az utolsó kutyagumit és gazt is megvizsgálná a 100 méteres úton is. Mert ha megtetszik neki valami, leül és akkor táskával, szatyrokkal megrakodva élmény felimádkozni és indulásra bírni az erős 2 évest.
2017. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

Ekkora gyerek nem tud sokat sétálni, gyorsan elfárad. Hamar az lenne a vége, hogy a szatyrok mellett cipelhet az anyuka egy nyafogó gyereket is. Tömegközlekedésen külön élvezet, hogy ha nem adják át a helyet. Áll, fogja a két éves, bitang nehéz gyereket, szatyrokat, közben kapaszkodik, és igyekszik nem elesni.

Többször adják át a helyet, mint ahányszor nem! De arra butaság alapozni, hogy biztosan lesz helyed.


Így csak felszállni és leszállni nehéz. Babakocsi nélkül totál szívás totyogó gyerekkel elindulni rövid távon is. Hiába futkározik vidáman egész nap, húsz perc séta után elfárad. Gyerek. Ennyi.

2017. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
Könnyebben elfárad egy ilyen kicsi gyerek és még a tempója is lassabb, mivel piciket lép. Ha babakocsiban van, sokkal gyorsabban haladnak.
2017. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Kis példa:

Elindulunk a boltba a gyerekkel. Ő a kismotorján jön. Kb 500 méter után leszáll róla, mert meg kell néznie azt a követ az út mellett, amiből ki van rakva az egész járda széle. Aztán az összeset. A motor szépen átkerül hozzám. Egy óra múlva odaérünk a 10 utcára lévő boltba, bevásárolunk, megyünk haza. Viszem a két szatyrot, a motort, aztán az első utcában elfárad a gyerek és nem hajlandó jönni. Adom a motort, toligálja magát még két utcányit, aztán megint durci és nem akar jönni. Szóval felveszem a nyakamba, motort a szatyrok mellé és hajrá. Mire hazaérünk, már lehet is leoperálni a nyakam.

Azóta inkább tolom a kocsiban, motort bedobom alulra a szatyrok mellé, amikor őfelsége elfáradt.

Ha lesz gyereked és nem fogod mindenhova autóval vinni, megérted.

2017. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudhatod hogy hova es milyen messzire indultak..
2017. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Előttem szólóak jól írták. Amikor tényleg a dolgomra mentem a gyerekemmel aki már tudott volna sétálni akkor én is kocsiztam, egyrészt abba is tudtam pakolni, az alsó tároló sem véletlen volt rajta, plusz akkor még nem volt autónk sem, hogy ezt a részét még egyszerűbben letudjuk és akkor utána belefért volna egy szép kényelmes séta. Persze én sokszor csináltam hogy a kislányom szépen mellettem sétált a kezem fogta, a babakocsiba meg a holmijaink voltak, de sokszor eléggé elfáradt amikor még hátra volt 1 km-nyi séta akkor viszont egyszerűbb volt berakni a kocsiba és úgy haladni. Meg nálunk is még a mai napig megvan hogy szinte méterenként meg kell állnunk ha lát valami érdekességet és az leköti a figyelmét, meg amikor a város közepén sétáltunk a boltok előtt, akkor minden egyes kirakatot alaposan meg kellett néznünk és erre 3 óránk ment rá, így hogy amikor baba kocsiztam vele, és ő is elfoglalta úgy magát sokkal gyorsabban haladtunk. Nekem annyi szerencsém volt hogy minden helyben van, buszozni nem buszoztam vele babakocsival, de busszal is csak akkor mentünk ha nagyon sürgős volt, és nem tudtunk se autót kölcsön kérni, se olyan embert megkérni aki elvitt volna minket.
2017. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
és hány éves korában jutottatok el oda, hogy már tudtatok menni vele babakocsi nélkül értelmes tempóban?
2017. okt. 10. 20:36
 9/32 anonim ***** válasza:
58%

Vagy anyuka várandós és nem.mer kockáztatni, h kibírja e a nagy az utat vagy cipelni kell...

Vagy hajnalban mentek együtt uhra, és aludt a nagy a kocsiban, aztán megejtették a vásárlást.

Ezeket csinálom én...de még 100oka lehet...

2017. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
12%
Mert anya lusta és nincs kedve foglalkozni vele.
2017. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!