Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen értékben vesztek...

Milyen értékben vesztek karácsonyi ajándékot 3-5 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Én épp most rendeltem meg a karácsonyi ajándékokat 3 és 4.5 éves gyerekeimnek. Kíváncsiságképpen érdekelne, hogy ti mennyiért vesztek nekik? Félreértés elkerülése végett, mi már lebeszéltük, hogy mennyit szánunk rá, tehát nem azért kérdezem, hogy mások után menjek, pusztán kíváncsiság.
2017. okt. 30. 13:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

3 éves a lányom.

Kb. 25 ezer forint értékben veszünk neki ajándékot Karácsonyra,mivel Lego Duplot kért,azok meg nem olyan olcsók,illetve mellé kap majd még pár kisebb játékot.

2017. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
7%

Nem az ügyeletes sz.rrágó szeretnék lenni, de valami szemet szúrt:egy 10-15 ezer Ft-os bazi nagy ajándék (legokészlet, babaház, kisvonatpálya stb) mellé mégis minek KELL még valamit kapnia a gyereknek? Egynek is tud ám nagyon örülni, nem kell mindent megvenni neki. Arról nem is beszélve, hogy gondolom, nemcsak a szülők adnak ajándékot, hanem a rokonság, netán barátok is. Szóval nem tudom, miért kéne nevetséges összegeket kiadva több drága cuccot is vásárolni a gyereknek. Nem fog akkor sem hiányt szenvedni, ha csak egy (nagyobb) dolgot kap. Valószínűleg úgyis az lesz a sláger, a kisebb cuccok sokszor kevésbé érdeklik.

Egyébként mielőtt valaki az irigyezést kezdené:én is megtehetném, hogy akár 50 ezret is költsek a kislányom ajándékára és egy vagonnyi holmit is kaphatna, de ez mire lenne jó? Az ilyen gyerek az esetek 90%-ban csak kapzsivá válik, mindenből többet akar majd és nem tanulja meg a keveset becsülni. Játékboltban dolgoztam amúgy és pont az ilyen "mindentismegveszekagyereknek" típusú szülők szenvedtek a legtöbbet, mivel a csemete a boltba berontva azonnal százféle játékot akart, egyikről sem volt hajlandó lemondani (hiszen miért tenné? Megszokta, hogy soha sem csak egyetlen dolgot kap anyukától/apukától) és jött a hiszti.

2017. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
33%

12: karácsony egy évben egyszer van. Szóval ha egy évben egyszer több ajándékot kap, attól nem lesz kapzsi, az nem jelenti azt, hogy minden héten ez van.


Mindemellett félig egyetértek veled, olyan szempontból, hogy úgyis a "nagy" ajándék lesz a sláger (ami nem feltétlen azért nagy, mert bazidrága, lehet azért, mert épp az a szíve vágya), a kicsik eltörpülnek mellette, átsiklik rajtuk. Én is ezért veszek "csak" duplót (igaz, írtam, hogy kb. 30 ezerért, de az a gyereknek tulajdonképpen egy nagy ajándék), és mást otthon nem kap mellé. Erre én amúgy konkrétan emlékszem gyerekkoromból, hogy mindig több ajándékot kaptunk, aztán a háromnegyedével nem is foglalkoztunk mert ott volt AZ ajándék, és csak az érdekelt igazán. Különben ettől függetlenül nem lettünk ilyen "mindentakarok" gyerekek, pont azért mert csak a karácsony volt ilyen, máskor nem volt jellemző a játéközön.

2017. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

A gyerekek nem ismerik az árakat.

Szerintem nyugodtan lehet többet csomagolni, megha az egyik egy kindertojas is, a masik pedig kifestő.es600ft össz.maga a bontogatás is öröm es a család persze.


Nekem szerencsém van hogy a gyerekemnek a tizezres legonal egy 300 ft-s auto is nagyobb érték :) de egy szaloncukor is:) es mindennek tud örülni, nem anyagias.


Most megkerdeztem mit kér a jezuskátol, össz vissz egy PUSZIT es mégegy rendőrautot :) de nem erzem magam bűnösnek ha kiegeszitem mesekönyvvel, geomaggal :)

2017. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

Max. 2-3 ezret tudunk szánni ajándékra a lányomnak.

Ha gazdagok lennénk se költenénk 20-30 ezret ajándékra, rossz volt olvasni némely válaszadót.


A gyerek nem azt nézi mi mennyibe került.

A kislányom idén egy lányos fűfejet és koronát kért a jézuskától, ezeket megkapja, meg még valami apróságot, még így is 3 ezerből kijövök.

2017. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: igen, a gyerek nem tudja, nem nézi mennyibe került a játék, pont ezért nem értem mért ne kaphatna egy nagyobb lego készletet (aki megteheti persze), a gyerek nem fogja tudni h 3000 vagy 15 ezer forintba került-e, hanem egyszeruen csak örül neki.

Az én lányom is örül a 300 Ft-os Hello Kitty szettnek is, nem ez a lényeg. De ha valaki megteheti hogy 15 ezerért vesz játékot, csak ezzel nem rontja el a gyereket. Vagy akkor soha ne kapjon legot például? Legobol 3000-ért olyat kapsz ami 20 db-os, tehát semmit se lehet vele kezdeni, vagy akár egy társasjáték is 5-6 ezer.

Szerintem senki nem azt irta h 100 ezerért kacsalábon forgó palotát vesz (pedig ilyen is van biztos).

Bármilyen nagyobb játék 10-20 ezer Ft, vagy ha valamilyen járgányt, biciklit kap a gyerek, az is itt kezdődik.

2017. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom rám céloztál, hogy rossz volt olvasni, hogy akár 30 ezret költök rá... Igen, míg nem volt gyerekem, nem gondoltam, hogy ennyibe fog kerülni. De mikor megveszem a "nagy" ajándékot, aminek ugyan bazi nagy a doboza, és a háromnegyede üres, akkor én szégyellem magam a gyártók helyében is. Persze, a gyerek nem tudja mennyibe került, csak azt, hogy kapott két kis marék legót (ami nekem 20 ezerbe fájt). Sőt, továbbmegyek, még hajlandó vagyok magamon is spórolni azért, hogy neki több mindent meg tudjak venni (és messze nem a játékboltot!), mert véleményem szerint attól nem fejlődik a gyerek, ha 1 db kisautója van. (Nyilván túlzok.)

És csak úgy zárásképpen: basszus, 2 nagy ünnep van számára egy évben, a karácsony és a szülinap, mikor kapjon, ha nem ilyenkor?

2017. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ha gazdagok lennénk se költenénk 20-30 ezret ajándékra, rossz volt olvasni némely válaszadót."


Tehát azt állítod, hogy ha lenne pénzed, a te gyereked akkor se kaphatna legót, biciklit, vagy bármilyen hasonló, amúgy hasznos ajándékot, játékot? Merthogy ezek ennyibe kerülnek, de legalább 15-be. Mert ha ez igaz, és te elvből nem lennél hajlandó többet költeni a gyerekre, akkor szerintem a hiba a te gondolkodásodban van, bocs. Más, ha nem jut rá, és más, ha "nem veszek, mert csak".


Amúgy ahogy előttem is írták, tökre nem az a lényeg ebben, hogy hú, én most 30 ezerért veszek ajándékot a gyereknek, hogy érezze, hogy el van halmozva, mivel neki fogalma sincs róla, hogy mennyibe került az a legó/bicikli/akármi. De az a helyzet, hogy legót (duplót) szeretne, amit szívesen megveszek neki, mert értelmes játéknak tartom, de azt akkor se hozom ki 3000-ből, ha megfeszülök. De mivel megengedhetem magamnak, hogy megvegyem, megveszem. Ha nem engedhetném meg, nyilván nem venném meg, azzal viszont nem tudok egyetérteni, hogy csakazértse, mert ne kapjon már drágát.

2017. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én megértem azokat is akik kevesebbet szánnak rá és egyet értek azokkal is akik jóval többet. Mi a 2 gyerekre 50.000ft-ot tudunk és akarunk szánni. Már meg is vettem a napokban mindkettőnek. Ha azt nézem, hogy névnapra 5.000ft, szülinapra 10.000ft a határ akkor ehhez képest karácsonyra 25.000ft-ot nem sokallok. (az más kérdés, hogy durva, hogy nagyobb játékot már csak ennyiért lehet venni) Tavaly is ez volt a határ, akkor kaptak egy nagyobbat és 2 kisebb dolgot, a 2 kisebb dolgot félre rakták mert az eltörpült a nagy mellett, nem volt érdekes, persze utána unalmukban elővették de na... Most 1 nagyot kapnak és kész.
2017. okt. 31. 10:38
 20/27 anonim ***** válasza:
33%

Itt most mindenki a saját ajándékának összegét írta, de nagyszülőktől vagy keresztszülőktől, egyéb rokonoktól nem kap(nak) semmit?

Nálunk pl. mindig megkérdezik mit vegyenek a gyereknek, nehogy hülyeség legyen, és karácsonykor ők is mélyebben a zsebükbe nyúlnak, így egész kis játékkupac szokott összegyűlni. :)

2017. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!