Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korában jött rá...

Hány éves korában jött rá gyermeked, hogy nincs télapó és jézuska?

Figyelt kérdés
Mit tennel akkor ha nagyobb gyerek felvilagositja a gyerekeidet? (5 es 7 evesek)
2017. nov. 1. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
8 éves, még hisz bennük. Szülői értekezleten a suliba beszélgettünk róla, kiderült, hogy az osztályból (másodikosak) többen is hisznek benne még. Majd egyszer rájön. Én örülök neki.
2017. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Én is próbálom minél tovább fenntartani a mesét.

Gondolom nem akart a nagy sem rosszat, csak elárult egy titkot. Ettől még az sem biztos, hogy a kicsi hisz neki.

Én 4 évesen berontottam a szobába pont akkor, amikor az ajándékokat pakolták a fa alá. Ettől még mindig imádtam a karácsonyt. És titkon azért még hittem a jézuskában is.

2017. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, hogy másik gyerek volt. Talán egy kicsit ködösítenék. Had hoggyenek abban, amiben szeretnének.

Én haragudtam a szomszéd kislányra, mert azt mondta Józsi bácsi volt a télapó az oviban. Nem is hittem el neki. Szintén 4 éves voltam.

Az előző válasz is az enyém. Nagyon szeretem az ünnepeket.

2017. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
mi nem hazudunk ilyeneket a gyereknek, ezért sosem hitt benne. fontosabbnak tartjuk hogy tudja miről is szól az ünnep valójában. tehát mi karácsonykor a családot, a szeretetet ünnepeljük, és nincs jézuska mivel amúgy se vagyunk vallásosak.
2017. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Saját gyerekem nincs, viszont szakmabeli vagyok. Egyénfüggő. Vannak kisgyermekek, akik akkor is ragaszkodnak a saját varázslatos elképzelésükhöz, ha nagyobb gyermek megpróbálja lehúzni a realitás talajára.


Saját magam kapcsán meg annyit, hogy gyerekkoromban nem is értettem, miért jönnek ilyen mesékkel a felnőttek, hogy mikulás stb. Nekem természetes volt, amióta eszemet tudom, hogy felnőttek állnak pl a karácsonyi ajándékozás mögött, akármit is mondanak. de azért, mert egyszeráen nem értettem, mit jelent az, hogy "Tálapó hozza".

Egyszerűen nem tudtam elképzelni.

Ha megjelent egy télapónak öltözött valaki, nem tudtam hova tenni. "Ki ez?"-gondoltam.


Egyszerűen fogalmam se volt. Télapónak nevezték, de egyszerűen nem tudtam hova tenni ezt a dolgot. Nekem ő egy beöltözött ember volt oviban.


Bár én egy komoly kisgyermek voltam.


Hogy ez jó volt-e így,vagy nem, ez számomra nehéz kérdés...

2017. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Igazából fogalmam sincs, hogy mikor jöttek rá. Sosem beszéltünk róla, mai napig is mindannyian "hiszünk" a Télapóban. A 25 éves nagyfiam is kirakja a 46-os "topánkáját" az ablakba - már ha éppen itthon van -, meg az 56 éves párom papucsába is került már csokimiki az anyukájától. Mi szeretjük a Télapót/Mikulást, ezért életben tartjuk a legendát. :-D

Jézuska más dolog, mivel nem vagyunk vallásosak, ezért nem volt nálunk. Persze, mondani szoktuk, meg kérdezzük, hogy "na, mit hozott a Jézuska?", de ennek sosem volt jelentősége.

2017. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!