Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mondott neked...

Gyermeked mondott neked furcsa dolgokat?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már (biztosan ti is) hogy a kicsit látják, érzik a szellemeket vagy legalábbis a természetfeletti dolgokat. Viszont én nem emlékszem, hogy kiskoromban láttam volna bármit is de ha láttam is akkor biztos lebeszéltek róla. Gyermekem pedig még nincs, a környezetemben sincs olyan akivel szorosabb lenne a kapcsolat vagy említette volna.


Szóval a ti gyermekeitek mondtak már valami "szellemes" dolgot? Vagy mondott olyat amit nem tudtatok mire vélni? Hány éves volt akkor és most hány éves?


Szkeptikusok is írhatnak de szerintem jelen helyzetben teljesen felesleges a "szellemek nem léteznek" válasz.


2017. okt. 19. 19:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg az is jöhet, hogy ha ti emlékeztek valamire a saját gyerekkorotokból!


Azért tettem ebbe a kategóriába, mert itt több kisgyermekes anyuka van :)

2017. okt. 19. 19:30
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, de velem 'történtek' megmagyarázhatatlan dolgok pár éve (már felnőtt koromban)
2017. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is volt ilyen, nem is egy, meg a gyerekemnek is :-)


gyerekemé:

volt egy időszak(3 éves kor körül) hogy egyik napról a másikra nem mert bemenni a fürdőbe, mert ott van egy fekete ruhás néni. Tényleg nem mert, inkább bepisilt az addigra már szobatiszta gyerekem, csak ne kelljen oda bemenni. Aztán tavaly, életében először kijött velünk halottak napján a temetőbe a dédszüleim, nagyszüleim sírjához. Amikor megálltunk mamám sírjánál a gyerekem rámutatott a síron lévő képre, hogy ő a fekete ruhás néni.


másik:

3 éves kora előtt egy lakásban éltünk albérletben, nem túl jó körülmények között(értsd legalább 80 éve nem végeztek semmi felújítást, korszerűsítést, a környéket sem takarították). Két lakással arrébb lakott az egyik kis barátja, párszor átvittem hozzá játszani, míg én ügyeket intéztem. A fiam rendszeresen mondogatta hogy nem szeret ott lenni, mert van ott egy kisgyerek aki a patkányokkal játszik, és ijesztően néz ki. Egyik ilyen alkalom után nem mert átmenni többet. Kiderült, hogy a jó ismerős család előtt pár évvel más lakott ott, és egyik éjszaka, mikor a szülők állítólag be voltak drogozva, a kisgyerek arcát megrágták a patkányok. Viszont ami érthetetlen, hogy elméletileg az a kisfiú él, és a sérüléseken kívül semmi baja, viszont honnan tudhatott volna róla az én fiam, mikor a kérdezősködésünk előtt a másik család se tudott az esetről?


harmadik:

Költözés után másik oviba kezdett járni, szeretett is, kedvesek voltak az óvónők, és úgy tűnt hamar összebarátkozott egy kislánnyal, nagyon sokat mesélt róla, hogy milyen jókat játszanak, szinte csak őt, és még egy kisfiút emlegetett. Kb egy hónappal később volt a születésnapja, és kért hogy hívjuk meg a kislányt is. Reggel kérdeztem az óvónőt hogy mikor jönnek a kislányért, hogy én is odaérjek addigra, mire megdöbbenve mondta hogy oda nem jár olyan nevű kislány,akire illene a fiam leírása. Egy ilyen lányka volt, de ő szívbeteg volt, és pár évvel ezelőtt meghalt. (nem, nem az oviban, hanem kórházban, halála előtt már jó ideje nem is járhatott közösségbe).


Ha valakinek van ötlete a dolog nyitjára szívesen hallgatnám.

2017. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
nekem csak a legnagyobbik gyerekem mondta , hogy azt álmodta, hogy 3an játszanak, tesók. ( akkor még csak ketten voltak )Akkor , pár napja csináltam pozi tesztet, a gyerekek előtt semmit nem mondtunk direkt.................Tudom, ez nem szellemes, de érdekes dolog, hogy megérezte :)
2017. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút nem hiszek ilyesmiben.


Egy éves sem volt a gyerekem, feküdt az ágyon, hanyatt, csak a fehér plafont láthatta. Integetett a plafonnak és gagyogott, meredten nézte.


Nagyon ideges lettem, még kérdést is írtam ki róla. Elvileg a gyerekek átélhetik ilyen aktívan a korábbi dolgokat újra, legalábbis ilyesmit írt az egyik válaszoló. Van benne valami, de az egész jelenség bizarr volt, és soha nem tapasztaltam az évek során tőle hasonlót sem.


A szeretek az x nevű lánnyal játszani simán lehet véletlen, a patkányos sztorit is hallhatta valakitől, akik akár egy hónapja is beszélhettek róla, és csak most hozta fel.

2017. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Én írtam a sztorikat.

A patkányos sztorit nem hallhatta, más családdal nem jártunk össze ott, és a másik családnak is én mondtam el, amit megtudtam, mert én kérdeztem meg a közös képviselőtől.


a kislányos sztorihoz pedig én is a véletlenre tippeltem, de becenevén nevezte a kislányt, amit nem tudom honnan tudhatott meg, itt inkább el tudom képzelni hogy lehet az óvónők beszéltek róla egymás között ő meg túlgondolta vagy nem tudom.


Én hiszek is neki, meg nem is, mert velem is történt elég sok érdekes dolog gyerekként és felnőttként is.

2017. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

A fekete ruhás néni meg lehet sima fotó is.


Emlékszem, egy gyerekkori rémálmom az volt, hogy elkap a gólya egy ház tetején lévő fészekből. Azt se tudtam melyik ház és hol lehet. Egyszer sétáltunk a suliba, és feltűnt az egyik utcabéli ház tetején 2 koszosabb cserép. Egyből felismertem a gólyás házat meg a fészket, és kivert a víz, hogy el fog kapni. Hónapokkal később volt.


Rögzülnek ilyen dolgok, akár hónapokkal később is előjöhet valami furcsa kombinációban egy félelem és egy tudatalatti megfigyelés.


Gyerekként pedig nagyon nehéz összekapcsolni a dolgokat. Ha valaki megkérdezte volna, hogy tudom e melyik ház az, nemet mondok, hisz nem tudtam. Mikor láttam, akkor tudatosult, hogy jéé ezt ismerem, ettől félek. Csak felnőttebb fejjel esett le, hogy minden nap elmentem mellette csak eddig sosem fogtam fel, hogy ezt látom.


Amúgy egy ellenszenves bácsi lakott a házban, aki kiabált ránk, ha kint fociztunk. Egy darab fészek nem volt a házon, csak a koszos cserép. Szóval már könnyű összeállítani a dolgokat. A gólya meg az egyik meséből egy hosszúnyakú sárga bábmadár..


Tutti a lányomnak is volt valami dolga, de nem figyeltem eléggé, hogy megmondjam, mitől lehetett.


Mittudomén látta a teletabiban, hogy integetnek a napocskának. Ő meg utólag felnézett és integetett, mint a tabik a napnak.


Ezeket a bizarr dolgokat mi képzeljük bele ártatlan helyzetekbe.

2017. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2017. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem hiszek (még) ilyen dolgokban, de azért kicsit parázok mi lesz később, most ugyanis lassan 7 hónapos lesz a fiam. Egyébként egy sztorim nekem is van, egyik rokonunk mesélte. Az első fia nem tudom mennyi idős volt, 2 év körül lehetett, amikor az anyukájával a konyhában voltak. A fiú nézett ki az ablakon és integetett. Megkèrdezte anyukája, hogy kit lát és mondta, hogy néni. Az udvarra nézett az ablak és nem volt itt senki.

Most eszembe jutott még vmi: Egyik barátnőm mesélte, hogy az unokahúga ott volt vele a szobában és a kicsi a sarok felé nézett és mosolygott. Azt mondta, hogy xy papa van ott, akinek elvileg még a nevét se mondták ki, mert nem beszéltek róla.

2017. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!