Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák ovis gyerekekk...

Dolgozó anyukák ovis gyerekekkel, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis iránymutatásra, vagy reményadásra, vagy bármilyen tapasztalatra volna szükségem, még ha nem is ad reményt! Egy három és egy négyéves gyerekünk van, júliustól járt le a gyesem, mentem dolgozni úgy, részmunkaidőben, hogy heti három nap, ekkor tanár nagyi vigyázott a gyerekkere, ott is alaudtak, így szuperül ment minden. Szeptembertől pedig ovikezdéssel az volt megbeszélve, hogy napi részmunkaidőben vagyok, ilyenkor semmilyen segítségem nincsen, nagyszülők is dolgoznak.

És NEM MEGY! Hol az egyik beteg, hol a másik, hol én, hol oviszünet, nevelésnéküli nap, védőnéni, oltás, stb. stb.

Egyszerűen nincs időm a munkára annyi, amennyi alatt valami sikereset tudnék alkotni. Én viszem-hozom őket, frjem messze jár dolgozni, tehát 08-előtt nem tudok kezdeni, és 04-re oda kell érnem az oviba. Enyém minden orvoshozvivés, minden de minden program, mert apa messze dolgozik. A teljes háztartás is az enyém természetesen, néha a férjem bevásárol, ez az egy segítség, amit kapok.

Én vagyok ennyire béna, mit változtassak, hogy nehogy elvesíztsem az állásomat?

Szellemi munkát végzek, folyamatosan új ismeretek kellenek, tehát nem egy robotikus tevékenység, illetve kell hozzá inspiráció is, ami az éppen berohantam a gyümölcsnapos gyümölccsel még az oviba és 4-re már vissza is kell érjek a busszal közé nem minden idegállapotomban fér be.

Köszi!


2017. nov. 3. 11:40
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
95%

Több lehetőségetek van.

1. Költözés. Én nem költöznék falura csak azért, mert olcsó a ház, de semmi lehetőség, munka messze, ovi rövid ideig van nyitva, szóval az élhetetlen az egész.

2. Ha nem akartok költözni, akkor neked szemműtét. Kollégám feleségének 2 éve volt a szemműtéte, valami -7-es volt, és most tette le a jogsit. Tehát szemműtét, és jogsi-kocsi.

3. Férjed közelebb keres munkát. Esetenként ő is lehet táppénzen a gyerekekkel. Oké, hogy fontos az állása, de azért évente 3-4 alkalommal lehet táppénzen, illetve szabinn 1-1 napot (nevelés nélküli napok).

3. Nem dolgozol, amíg nincs más megoldás.

4. A háztartást brutálisan gépiesíteni, így gyorsan megvan a takarítás (mosogatógép, szárítógép, robotporszívó)


Mi BP agglomerációjában élünk. 10M alatt vettük a kertes házunkat, mindketten vezetünk, 2 kocsink van. Ovi 6-18 óráig van nyitva. Én viszem reggel 7 körül, és férjem megy érte 3-kor. De ha nekem kellene vinni hozni, akkor is meg tudnám oldani, mert egyrészt rugalmas a munkahelyem, másrészt nem gond, ha 5 után érek az oviba (akkor 7-5-ig van), harmadrészt kocsival nagyon rugalmas vagyok.


Tehát arra nincs tippem, hogy falun 2 gyerekkel kocsi nélkül egyedül hogy oldj meg mindent munka mellett. Arra van, hogy valamelyik opción változtass. Leginkább azon, hoyg ne egyedül mindent neked kelljen megoldani, mert nem egyedül vállaltad a gyerekeket (gondolom). A férjed ne csak a pénzhozó legyen, hanem a család része, apa is!

2017. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és még azt kihagytam, hogy esetleg óvónénivel megbeszélni, hogy plusz pénzért plusz órát vállaljon neked. Amolyan ovi utáni bébiszitterkedés. És akkor nem neked kell 4-re értük rohanni, hanem esetleg 5-re hazaviszi őket. És napi 1 órát még talán nem is olyan sok pénzért vállal.
2017. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a hasznos választ, sajnos a szemem nem gyógyítható. Köszi tényleg.
2017. nov. 3. 12:50
 14/47 anonim ***** válasza:
69%

Itt csak az a megoldás h a férjed többet segit, mást nem lehet kitalálni ha nincsenek nagyszülők se a közelben.

Az nem értem mért evidens, hogy csak te hiányzol a munkahelyről ha betegek a gyerekek. Két gyerek mellette ez egy embernek megoldhatatlan, főleg amig ilyen picik. Az nem mentség h azért mert apa többet keres. Ha szerinte csak az ő munkahelye fontos akkor te ne dolgozz egyáltalán, vagy dolgozz 4 órában /otthonról stb.

Apa tudom, hogy sok családban kb disznek van csak, de a normálisabbak besegitenek a házimunkába pl. főzés, porszivózás, ilyesmi.

2017. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, én is így érzem, ahogy írtad, pontosan, csak néha nem tudom, hogy ez csak hiszti a részemről, vagy valóban nem lehet ezt így összehangolni. A megbeszéléseim nem használtak sajnos.

Azért evidens, mert anyukája is pont ezt csinálta, egyedül húzta az igát két gyerekkel a papa meg csak a hóbortjainak élt. Ezt látta, ezért azt hiszi ez a normális. (mondjuk sajnos az én szüleim is éppen ugyan ilyen szarul csinálták, anyám mindent, apám meg csak eljárt dolgozni meg haverozott) Rossz minták gondolom

2017. nov. 3. 13:18
 16/47 anonim ***** válasza:
77%
Igen! Sajnos az elejen kellett volna az alapokat lefektetni 😔
2017. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
37%
talán a gyerekek előtt, összecuccoláskor kellett volna szabályokat hozni, nem két gyerekkel meg sok évvel később. már cseszheted. mondjuk én ilyennek nem is szültem volna, te megtetted, akkor oldd is meg.
2017. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 érdekel0 ***** válasza:
87%

Ezen szerintem is csak apuka tud segíteni és a segíteni persze őrületesen nagy zárójelben,mert ez kutya KÖTELESSÉGE.

Az én életemben is van némi hasonlóság.

Szintén olcsóbb lakhatás miatt költöztünk falura és a párom rengeteget dolgozik.

Viszont én vezetek,segítségem is van illetve magamnak dolgozok,mert a régi állásomat (gyerekek elöttit) nem tudtam volna folytatni.

És még így is piszok nehéz.

Apuka szerinted miben tudná kivenni a részét?

Én anno páromnak megmondtam,hogy bazi magasról teszek a jó fizetésére,ha nekem csak a ROBOT élet jut!!!

2017. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Sok hasznos tipp érkezett, egy valamit azonban még nem olvastam: oviváltás!

Tapasztalatból beszélek. Pest egy peremkerületében lakunk, és Budára a Rózsadomb tetejére járok minden reggel dolgozni. A munkám 8-4-ig tart, teljes állás, napi 8 óra, alkalmanként készenlét, akkor este 20-ig bent vagyok.

Két kisgyermekem van, a fiam középsős ovis, a kislányom a 2. évét tapossa a bölcsiben.

A gyermekeim a munkahelyem szerint "illetékes" kerületbe (a 2. kerületbe) járnak oviba. Azért használtam az idézőjelet, mert nincs olyan, hogy munkahely szerint illetékes, viszont a kerületi gyerekek után azok élveznek elsőbbséget, akiknek a munkahelyük található a kerületben. Az ovi/bölcsi 5 percre van a melóhelyemtől.

Így reggelente én viszem Őket, fél 7-kor indulunk, délután pedig 4 után pár perccel már elhozom Őket. Fontos, hogy autózunk.

Ez a felállás tavaly ősszel (akkor kezdték) rettenetesen megerőltető volt, mostanra hozzászoktam. Sőt, a lehető legjobb így nekünk, mert reggel még együtt vagyunk, és alig 8 óra múlva újra együtt, és tartalmasan tudjuk tölteni a délutánt.

Ha a 17. kerületbe járnának, hajnalban kellene beadnom Őket, és Ők lennének sz utolsók, akiket elvisznek. Az embertelen lenne.

Neked csak azt tudom javasolni, hogy vidd a munkahelyed településére a gyerekeket. Hol dolgozol? Falu melletti nagyvárosban? Feltétlenül érdeklődd meg!

Megértelek, Kérdező! Tavaly a férjem még vezető beosztásban dolgozott, és még a nagyszülők is aktívak voltak. Egyáltalán nem volt segítségem. A gyerekek állandóan betegek voltak, a férjem nem vállalt táppénzt mondván, hogy intézményvezető, sosem hiányozhat. Én is írtam ki ide panaszos kérdést, hogy mit tegyek. Tudtam, hogy a férjemet kell ráébresztenem arra, hogy a gyerekeket KÖZÖSEN vállaltuk, közös a teherviselés is! Amikor márciusban összesen 3 munkanapot tudtam dolgozni, mert a fiam oviból hazahozott skarlátja végigment rajtunk (kivéve a férjem), és mindkét gyerek egy hét eltolással 1-1 hetet volt otthon, nekem pedig 10 napra táppénzre kellett mennem, az üzemorvosom kitiltott a cég területéről a skarlát miatt, kétségbeestem. A főnököm tudni akarta, mi lesz így velem. Akkor odaálltam a férjem elé, és azt mondtam Neki, vagy segít a gyerekek körül, vagy akkor vállalom azt, hogy egyedül nevelem Őket, de ebből a kizsigerelésből nem kérek.

Azóta sokat változott az életünk: a férjem már nem vezető, anyukám nyugdíjba ment most szeptemberrel, szval sokkal nyugodtabb az életünk. Ráadásul (lekopogom), a gyerekek is kevésbé betegesek.

Kérdező! Ne feledd: átmeneti időszakról van szó, de tarthat akár több évig is. Az biztos, hogy nem marad így örökre, viszont addig is megoldást kell találnod.

Számomra két dolog életmentő: a kocsival közlekedés, valamint a munkahelyem melletti ovi, bölcsi. Így beállhat egy nagyon kényelmes rend, ami mindannyiunknak megfelel. A te helyzetedben nem tudom elképzelni, hogy ezt hosszú távon tudd csinálni. Gondolkodj valami változtatáson!

2017. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
81%

Lehet én nem értem a szitut, de szerintem a házimunka csak a jéghegy a csúcsa. Érdekes, h mindenki erre ugrott rá. Szerintem a fő gond az, hogy sokat és messze dolgozik. Ezt, ha gondolod kicsit jobban részlezethetnéd, h hánykor kel, mennyi idő míg beér, hánykor kezdődik a meló, meddig tart stb. Mert simán el tudom képzelni, h apa utazik oda 1-1,5 órát, vissza szintén ennyit, plusz 8-9 órás meló, akkor mindeki kiszámolhatja, hogy szinte aludni jár haza, anya meg "csak" részmunkaidőben dolgozik. És igen, elvben nagyon szépen hangzik, h felesbe szabi meg táppénz, meg mindenféle, de lehet, h annyit egyszerűen nem tolerál a munkahely. Most persze lehet azzal jönne, h ez jár, de tudjuk, h sajna ez így megy manapság. Ezek nagyon fél infok, ebből csak az egyik oldat látjuk.

juj, de lefogtok pontozni, de engem ilyen szituban, nem a házimunka érdelne, hanem az, h abba a rövidke itthon töltött időben inkább foglalkozzon a gyerekkel, illetve a körülöttük lévő teendőkbe segítsen be.

A tanácsom: ha apa tényleg jól keres, és tényleg nem tolreálják a szabikat, táppénzt stb., költözni pedig nem akartok, tudtok stb. akkor én inkább otthon maradnék legelább 1-2-3 évig, míg kicsit nagyobbak nem lesznek, aztán ha majd sulisok meglátjátok.

2017. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!