Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák ovis gyerekekk...

Dolgozó anyukák ovis gyerekekkel, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis iránymutatásra, vagy reményadásra, vagy bármilyen tapasztalatra volna szükségem, még ha nem is ad reményt! Egy három és egy négyéves gyerekünk van, júliustól járt le a gyesem, mentem dolgozni úgy, részmunkaidőben, hogy heti három nap, ekkor tanár nagyi vigyázott a gyerekkere, ott is alaudtak, így szuperül ment minden. Szeptembertől pedig ovikezdéssel az volt megbeszélve, hogy napi részmunkaidőben vagyok, ilyenkor semmilyen segítségem nincsen, nagyszülők is dolgoznak.

És NEM MEGY! Hol az egyik beteg, hol a másik, hol én, hol oviszünet, nevelésnéküli nap, védőnéni, oltás, stb. stb.

Egyszerűen nincs időm a munkára annyi, amennyi alatt valami sikereset tudnék alkotni. Én viszem-hozom őket, frjem messze jár dolgozni, tehát 08-előtt nem tudok kezdeni, és 04-re oda kell érnem az oviba. Enyém minden orvoshozvivés, minden de minden program, mert apa messze dolgozik. A teljes háztartás is az enyém természetesen, néha a férjem bevásárol, ez az egy segítség, amit kapok.

Én vagyok ennyire béna, mit változtassak, hogy nehogy elvesíztsem az állásomat?

Szellemi munkát végzek, folyamatosan új ismeretek kellenek, tehát nem egy robotikus tevékenység, illetve kell hozzá inspiráció is, ami az éppen berohantam a gyümölcsnapos gyümölccsel még az oviba és 4-re már vissza is kell érjek a busszal közé nem minden idegállapotomban fér be.

Köszi!


2017. nov. 3. 11:40
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
53%

19-es. Szerintem én olvastam a történetedet, neked volt iskolaigazgató a férjed.

Persze nem rossz ötlet, amit írtál és igen tényleg segítség lehet, de én rettenetesen utazás ellenes vagyok, azt teljesen az ablakon kidobott időnek tartom. Nálunk szerencsére a férjem is így gondolkozik, szempont volt mindig is, h a munkahely közel legyen, oké nem a szomszéd utcába, de egy max. 1-2 kerülettel arréb. Továbbá, nekem ebben az nem tetszik (persze, ha nektek bevált akkor az a lényeg), hogy nagyon sok idő elmegy az utazásra. Reggel nagyon korán kell felkelni, az én ovisom fél 7 kor még alszik, nemhogy már az autóban üljön. Illetve ti napi szintem több órát töltök autóban, amit persze úgy is fel lehet fogni, h legalább együtt vagytok és beszélgettek, de azért lássuk be, h kicsi gyerekeknek ez igenis egy szükséges rossz.

2017. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
41%
Na, én pont ezért nem költözök messze a várostól. Házakat nézegetünk, de szigorúan a várostól 10-15 km-re. Bár ezekben a falukban is 17 óráig vannak nyitva az ovik, sulik. Sőt, nekem még a boltok is fontosak! Férjem ment volna messzebb, határozott nemet mondtam. Nálunk 3 gyerkőc van, 8, 7, 4 évesek. Én tuti nem fogok 3 gyerek, munka mellett 30 v. több km-ert utazni, főleg busszal. Nekem van jogsim, de csak 1 autónk van. Ráadásul a nagyobbik fiam sni-s, falusi suliban nem is kapna megfelelő fejlesztést, mert az utazó gyógypedagógus vidékre nem megy ki. Inkább gyűjtök még pénzt, de vagy a városban v. a város agglomerációjában veszek házat 10-15 km-re a sulitól, ovitól. Ez autóval 10-12 perc lenne. Nálad a megoldás, hogy közelebb költözni a munkahelyhez, oviváltás v. ha a költözés nem opció, akkor a munkahelyhez közelebbi oviba vinni a gyerekeket. Kitartást, tudom milyen nehéz. Én 16 órakor végzek, autóval 5 perc az ovi, de sokszor több, mert ugye a forgalom ilyenkor elég nagy. Utána meg át a suliba, autóval 2 perc az ovitól, gyalog 10 perc, de 17 órára oda kell érni. Általában már 17:45 mire a suliba beesek, mire 2 gyereket összeszedek az oviba, meg még néha az óvónő is lefoglal, ezt kell aláírni, milyen volt a gyerek aznap stb... Amit te csinálsz, az számomra teljesen lehetetlen lenne.
2017. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 16:45-re esek be a suliba! Mindezt autóval egyébként, helyijáratos busszal nem érnék el az oviba és suliba a munkahelyemről időbe, pedig légvonalban nagyon közel vannak, csak szar a buszközlekedés. Ami nálunk egyenesen elvinne a munkahelyemről az oviba, az 15:45-kor indul, azt nem érem el, nem engednek el sajnos előbb, a másik meg 16:45-kor indul, azzal meg, ha az oviba be is esnék, a suliba nem érnék oda. Így marad az autó, férjem buszozik. Ha meglesz a ház, akkor meg összegyűjtünk még egy autóra, ami jó nekem futkosni a munkahely, otthon, ovi-suli között! Nagyon nincs más megoldás!
2017. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
14%

21-re:

De ha a feleségnek adott időre mindenképp be kell érnie és adott ideig ott lenni a munkahelyén, akkor mindenképp el kell indulnia időben. Ha tehát ő viszi a gyerekeket oviba, akkor mindenképp ugyanakkor kell a gyerekeket kelteni. A különbség csak az, hogy ami most utazási idő a gyerekeknek, másik esetben addigra már (ill. délután: még) az oviban lennének.

Vagyis ha mondjuk 8-ra kell beérnie és 1 óra az út, ugyanúgy 7-re már menetkésznek kell lennie mindegyik gyereknek. Akkor is, ha anyuka egyedül autózik egy órát, akkor is, ha a gyerekeket magával viszi.

Itt a munkahely-lakás távolsága a kritikus. Ha ez adott, akkor a két pont közötti útvonalon szinte mindegy, hol van az óvoda.


Azzal viszont egyetértek, hogy én is utazás ellenes vagyok. Nagyon sokan bátran költöznek ki az agglomerációba, egészen messzire, amivel megszívatják magukat, mert ügyesen ötvözik a falusi és a városi élet HÁTRÁNYAIT.

2017. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
12%
párom is agglomerációban nőtt fel, de neki mondjuk van apja is.
2017. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem írtad, hogy a férjed mennyit keres, kijönnétek-e belőle? Mert akkor osztom az utolsó válaszoló véleményét, maradj otthon. Nem vagy béna, segítség nélkül ezt más sem tudja így megoldani normálisan.
2017. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
78%

"ügyesen ötvözik a falusi és a városi élet HÁTRÁNYAIT."


Én lakom BP agglomerációban. És ezt cáfolnám.

A kertes házat olcsón vettük, hisz nem BP. Jó fizetésért dolgozom, hisz Pesten dolgozom. Délutánonként a Duna partján meg a Parkerdőben sétálunk a gyerekkel-kutyával. AZ ovi erdő szélén van. Sok bevásárlási lehetőség közel.

Még a vidéki rokonok is megirigylik a csendet és a nyugalmat, amikor nálunk vannak. Tehát nem tudom, miről írsz, az egyetlen hátrány, a napi 2x1 óra kocsikázás. De ennyi időt Pesten belül is könnyen el lehet BKV-zni...

2017. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
70%

A 21-es válaszolónak (19-es vagyok).

Igen, reggel kb. 40 percet utazunk, délután pedig 1 órát. Valóban sok, ha könnyen és fájdalommentesen tudnánk változtatni ezen, változtatnánk. De a lakás, munkahely a gyerekek előtt már adott volt, ebbe a helyzetbe születtek bele a gyerekek. Munkahelyet nem váltanék, átlagon felül keresek. A lakásunkat és a kerületünket szintén szeretjük, bár most áruljuk a lakást, és vlszleg átjövünk Budára, de még mindig nem tudunk a melóhely közelébe költözni, mert a Rózsadombon aranyárban vannak a négyzetméterek. De azon vagyunk, hogy eljöhessünk Pestről. A férjem is Budán dolgozik, szval most már tényleg nem sok minden köt minket Pesthez.

Mi azzal küszöböljük ki, hogy az értékes délutánjaink nagy részét a dugóban töltsük, hogy heti pár alkalommal itt maradunk a hegyen az ovis társakkal bandázni. Együtt játszózunk, bicajoznak a gyerekek, sétálunk, és később, olyan 6 körül ülünk kocsiba, és akkor már jelentősen lecsökken az utazási időnk. Ha valahová nagyon sietünk, hamarabb hozom eé a gyerekeket, és még elindulunk a dugók előtt. Úgyhogy igazából nem panaszkodom. Egyetértek: ez egy szükséges rossz, de ennél csak rosszabb lenne, ha hajnalban az oviban, bölcsiben ülnének, késődélután pedig 6 körül esnék be Értük. Így olyan 6-ra érünk haza (ha ovi után egyenesen hazamegyünk), és otthon 7-ig még van egy tartalmas óránk. A hétvégék pedig nagyon tartalmasan telnek. Ez csak jobb lesz, ha sikerül áttelepülnünk Budára.

Ja, igen, én vagyok az exigazgató-feleség😊

2017. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
76%

azért sem mindegy, hogy agglomeráció de hol, merrefele?

mert vhonnan könnyebb bejutni, vhonnan meg halál a dugóban vagy busszal.

2017. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
65%
28-as, neked tök jó. Tudsz tippeket adni, hogy este 6-7 óra után milyen gyors vacsorákat szoktál összeütni? Ez nekem állandó probléma!
2017. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!