Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák ovis gyerekekk...

Dolgozó anyukák ovis gyerekekkel, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis iránymutatásra, vagy reményadásra, vagy bármilyen tapasztalatra volna szükségem, még ha nem is ad reményt! Egy három és egy négyéves gyerekünk van, júliustól járt le a gyesem, mentem dolgozni úgy, részmunkaidőben, hogy heti három nap, ekkor tanár nagyi vigyázott a gyerekkere, ott is alaudtak, így szuperül ment minden. Szeptembertől pedig ovikezdéssel az volt megbeszélve, hogy napi részmunkaidőben vagyok, ilyenkor semmilyen segítségem nincsen, nagyszülők is dolgoznak.

És NEM MEGY! Hol az egyik beteg, hol a másik, hol én, hol oviszünet, nevelésnéküli nap, védőnéni, oltás, stb. stb.

Egyszerűen nincs időm a munkára annyi, amennyi alatt valami sikereset tudnék alkotni. Én viszem-hozom őket, frjem messze jár dolgozni, tehát 08-előtt nem tudok kezdeni, és 04-re oda kell érnem az oviba. Enyém minden orvoshozvivés, minden de minden program, mert apa messze dolgozik. A teljes háztartás is az enyém természetesen, néha a férjem bevásárol, ez az egy segítség, amit kapok.

Én vagyok ennyire béna, mit változtassak, hogy nehogy elvesíztsem az állásomat?

Szellemi munkát végzek, folyamatosan új ismeretek kellenek, tehát nem egy robotikus tevékenység, illetve kell hozzá inspiráció is, ami az éppen berohantam a gyümölcsnapos gyümölccsel még az oviba és 4-re már vissza is kell érjek a busszal közé nem minden idegállapotomban fér be.

Köszi!


2017. nov. 3. 11:40
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
61%

"Az óvodák nyitva tartását szabályozó jogszabályi előírások


Figyelem!


Az óvodai nevelés államilag finanszírozott időkerete (heti 50 óra) magába foglalja a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz szükséges időkeretet is, ezért értelmezésünk szerint a települési önkormányzatoknak (budapesti kerületek is) az óvodába felvett gyermekek óvodai foglalkoztatását legalább a hét munkanapjain –– a munkavállaló szülők igénye alapján - reggel 7- 8 órától este 17-18 óráig biztosítani kell.


Amennyiben a munkavállaló (esetleg beteg, vagy munkaerőképzésben részt vevő) szülők hosszabb nyitva tartási időt igényelnek, akkor az állam által finanszírozott időkeretet az önkormányzatoknak az igazgatási, szociális vagy más forrásból meg kell növelni!


Sajnos a munkavállaló szülők nem tudják ezeket a rendelkezéseket ezért anyagi áldozatok árán is átvállalják ezt az önkormányzati feladatot. Ha későbben nyit az óvoda vagy korábban zár be és nincs aki hordja-vigye kisgyermeküket, akkor vállalniuk kell, hogy kirúgják őket a munkahelyükről, ha később érkeznek be, vagy korábban mennek el onnan!!! "


Én a helyedben felvenném az önkormányzattala kapcsolatot, hogy az óvodaköteles gyermekedet a jogszabály alapján el kell tudni helyezniük és nem zárhatnak be 4kor..

2017. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
76%

24-esnek, 21-es vagyok.

Értem én ezt persze, de ez olyan szinte leszűkíti a lehetőségeket, h én ebben is a rizikót látom Pl. esély sincs másnak hozni vinni a gyereket pl. férj egyszer egyszer vagy állandó jelleggel reggel vagy este. Nálunk az oviban amúgy ez a bevett dolog a legtöbb helyen, h egyik hozza reggel, a másik megy érte délután. Plusz ha valami miatt megszünik anya munkahelye vagy lebetegszik és nem tud bejár, számos dolog történhet ami miatt, szerintem nem jó kizárolag az anyához kötni a gyerek hozását vivését. De a lényeg, hogy nekik ez így megfelelő, csak ez a fontos.

2017. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
65%

Munkatársam férje is ezt csinálta, aztán munkatársamat kirúgták a sok hiányzás miatt (nyilván nem ez volt a hivatalos indok, de mindenki tudta hogy ez a gond). Akkor észbe kapott.


Erről az oldalról is próbálhatod meggyőzni.

2017. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
67%

Én is hasonló helyzetben vagyok. Pont ma mondtam a férjemnek, hogy tulajdonképpen jobb lenne , ha elválnánk, mert akkor legalább 2 hetente 2x apjuk lenne a gyerekeknek, akkor tudnám én is behozni a házimiunkát s esetleg letehetném a s*em 5 percre.

Iszonyuan kimerito. Nekem egy sulis egy ovis van. Heti 3 edzes a ket gyereknek, nekem nyelviskola, nagy fekelosseg a munkahelyen. Az eredmeny??? 36 évesen irdatlan karikak nottek a szemem ala, egyes napokon remeg a kezem mint egy idegbetegnek, és bodulet sokat hibazok a munkahelyemen...

De! Minden fontos esemenyen es minden vidam percben is en vagyok a gyerekekkel!

En szinte minden nap azon gondolkozom, h valami vallakozast kellene elkezdenem, hogy a magam ura legyek. A multkor a nagy kapkodasban, hogy odaerjek fel 5 ig az oviba, beletolattam egy masik kocsiba. Lehetetlen megoldani mindent. Amugy nem igaz, h ovinak 17-18-ig nyitva kell lenni. Mi megjartuk az onkormanyzatot is, alairasgyujtes is volt, de nincs annyi igeny, h indokolt lenne az ovi nyitvatartasat hosszabbitani.

Amugy a ferjem nekem is a bevasarlasban "segit". Ezen kivul - mivel a nagyobbikkal folymatos orvosi kezelesre kell jarnunk- felvaltva visszuk dokihoz. Neha estenkent o olvas nekik, illetve minden ffi hazimunkat meghagyok neki. (karbantartas pl). Autot is o szervizeli.

Kis betegseg eseten bebiszitterunk van, nagy betegseg eseten en maradok itthon. Nagymama dolgozik, de ha epp szabadnapos akkor egy betegseg eseten 1-1 napot el tud vallalni.

Neveles nelkuli munkanapokat, szuneteket szabadsaggal, ugyelettel, taborral, bebiszitterrel, es bartellben oldjuk meg.

Van 4 gyerek anyukaja is, akivel szoktunk egymas gyerekeire vigyazni, ha kell.

Hazimunka meg... Na hat az siralmas. Amit feltetlenul meg kell csinalni azt csinalom, nagyon szeretnek mar egy alapos nagytakaritast, de mikor?? Azt nem tudom. Mivel gyerekek intezmenyben esznek, ritkan fozok. Akkor is ket napra es gyors kajat: tesztak, sult husok, fozelekek, gyors levesek, s barmennyire ellenkezik az elveimmel bizony mirelit kajat is elkeszitek. Van ugy h kesz salatat veszek egy tonhalkonzervvel es azt eszem ebedere, az megiscsak taplalo, de nem kell elkesziteni.

A gyerekeket amennyire lehet "befogom", fontos szamomra h megertsek a kornyezetuk rendben tartasa kozos feladat es az o erdekuk is.

Igy az agyazas, szennyesbe pakolas, jatekok osszeszedese es ilyen aprosagokat maguk korul tobbe - kevesbe megcsinaljak.

Nem tudom amugy masok hogy csinaljak, de hogy en nem igy akarom leelni az eletem, az biztos!!! 😕

2017. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon-nagyon köszönöm, amit írtál, igen hasonló a helyzetünk, nálunk mondjuk orvosban sem segít.De hálás vagyok, hogy leírtad, hogy mennyire kimerült vagy, hogy robotnak érzed magad, és hogy fel vagy háborodva. Sőt, a h.t.-i lerásodért is hálás vagyok, mert nyilván nálam is ilyen ez. Köszi!

És igen, ma leültem vele reggel, mielőtt elment itthonról a tesójának segíteni fűtést szerelni. Én is pont ezt mondtam neki, hogy már a váláson is gondolkodom, mert ez a helyzet kiöli a szeretetet belőlem, és egy cselédnek érzem magam, és fáradt vagyok, és valamit változtassunk, mert ez így nem fog menni.

És meg volt sértődve, hogy a válást elé hoztam, mint lehetőséget. Ennyi volt a reakció, SÉRTŐDÉS.


Egyébként ha most a vásárláson és a meseolvasáson kívül nem csinál mást, akkor ha elválnánk, akkor a láthatások nekem ennél nagyobb segítséget jelentenének fizikailag? Elvileg szereti a gyerekeit, lehet, hogy feles felügyeleti jogot elfogadná. Az nekem milyen lenne? Érzelmileg kicsit nyilván nehéz, hogy nem mindennap alszanak itt, de amúgy??

Szerintetek?


Sajnos annyit reagált reggel, hogy értesem meg, hogy ő 12 órát van távol, 7-kor indul itthonról és 7 után ér haza, és fáradt, és örül, ha eszik, fürdik, olvas a gyerekeknek, beszél velük 8 előtt, mielőtt elalszanak, mit gondolok, mikor tudna ő házimunkát végezni?

Ennyi. Nem akar erről beszélni. Mndtam, hogy jó, de mi lenne, ha otthagynám a munkahelyemet? Hát most semmiképpen ne hagjyam ott, ennyi volt a válasza, mert még kell az egyik helyiségbe szigetelés, fűtés, ill. még később is kéne az egész ház szigetelése, e miatt ne, merthogy ez nagy kiadás. Ennyi.


Amúgy nem is mertem nektek írni, de a pénzt is ugyan így kezeli. Nem keres olyan sokat, 250 nettó, de a rezsit full én fizetem, évek óta, (régen gyedből, gyesből, csp-ből, meg kis fordítgatásból) nem is ad nekem pénzt, régen sem adott, de voltak "eszközeim" mikor kellett, azért kicsikartam belőle viccesen szólva. Szóval igaziból azt gondolom ez nem is házasság, hanem valami egészen más. Nem akartam a pénzügyeket idekeverni,mert az amúgy is botrányos, az az egyenlőtlenség, színtisztán a fizikai részére voltam kíváncsi, hogy vaaóban lehetetlen-e ezt így..

Köszi, tudom, lehetetlen. Nem hiszem, hogy marad más, mint elválni. Hát ez van.

2017. nov. 4. 08:51
 36/47 A kérdező kommentje:

Amit nem értek, hogy ha én gyes alatt éjjel fordítottam, hogy pénzt keressek, és heti 3-4X emiatt alig aludtam, akkor ő miért ne tudna este 8 után mosogatni, teregetni, felmosni. Miért csak én tudom ezt megtenni? NEM ÉRTEM! Vagyis értem. Tudja, csak nem akarja.

Hát én meg ezt nem akarom.

2017. nov. 4. 08:53
 37/47 A kérdező kommentje:

Igen, a gyerekbartert egy három gyerekes családdal én is csinálom, nekik van autójuk, így még azzal is ők segítenek, hogy ha gyerekcsere van, akkor autóznak "nekem", de ez inkább ilyen eseti jellegű dolog, ők mennek esküvőre, wellnessre, vagy mikor én kórházba kerülök.. sajnos volt már ilyen puszt aimmungyengeség miatt...


költözésben sajnos nincs benne a férjem, hitel ellenes, ennek a háznak az árából nem tudunk venni beljebb. Szemem nem érdekli, pedig elég gáz, mert sötétben nem látok, és gondot jelent a december pl. mikor már 4-kor sötétedik, ettől kifejezetten féle, hogy mi lesz, tavaly télen direkt hazahöztam ebéd után a nagyobbikat, hogy ne legyen gond.

De ez is olyan, amit már le se merek írni, hogy mennyire szarik a valós problémákra. Mondjuk úgy számoltam, hog ynem lesz gond, mert 4 óra után picivel már otthon vagyunk, és akkor még szoktam látni, de különórára télen pl. emiatt nem fognak eljutni..

2017. nov. 4. 08:57
 38/47 anonim ***** válasza:

nagyon szomorú ezt olvasni, és teljesen együttérezek így ismeretlenül is!

A költözésen nem gondolkoztatok?közelebb a városhoz, a munkahelyhez? kevesebb idő megy el közlekedésre stb., több lehetőség? szerintem ezt fontoljátok meg, mert ha ez sem megy akkor tényleg inkább a válás.

2017. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
88%
Az én férjem is reggel 7-kor indul és este 7-8-ra ér haza, én elvileg 6 órában vagyok. De nagyon sokat segít. Reggel beviszi a két gyereket, este ha tud, a nagyobbikért megy edzés után (7-re). Szinte mindig ő bevásárol hazafelé. Maga után mindig mosogat, beágyaz, kb. 30%-ban hétközben ő fürdet, reggel-este segít öltöztetni, lefektetni, hétvégén olykor ő is főz, mos, takarít vagy ha én csinálom, elviszi addig a srácokat, szóval nincs ez a kinek a feladata. Előfordul, hogy valamelyikünknek több meló van, túlóra vagy hazahozzuk (inkább nála, de néha nálam is), akkor a másik igyekszik rá tekintettel lenni. És persze van, amikor minden egyszerre borul (mindketten többet dolgoznánk és/vagy még beteg is lesz valaki és/vagy valamelyikünk minimálisan szocializálódna vagy csak megnézné a film vagy meccs végét :) ) és mindenki nyűgös, de azért alapvetően a jószándékot feltételezzük egymásról. Pedig 3x annyit keres, mint én, de tudja, hogy én is szeretem a munkám és nincsenek 50-es évekbeli elvárásai.
2017. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
55%

És a férjed nem tud közelebb állást keresni, vagy olyat, h hamarabb végezzen és ne legyen 12 órát távol? Az tényleg sok. Azt hittem többet keres őszintén szólva, mert annyira írtad h azt mondja ő jól keres és ezért mennyit van távol. Legalább az jó lenne h ő vigye reggel a gyerekeket oviba.

Ez neki így nyilván tök kényelmes, mert ugyanúgy él mint gyerekek előtt, dolgozik, aztán hazamegy és ennyi, minden más a tiéd.

A rezsi fizetést meg mindenképp változtasd meg, dugd az orra alá a csekket, hogy tessék itt van, fizesse be.

Nálatok sok elrendeznivaló van, csak az a baj h ez inkább a te érdekedben történne, a férjednek nyilván jó minden így ahogy van.

2017. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!