Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák ovis gyerekekk...

Dolgozó anyukák ovis gyerekekkel, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis iránymutatásra, vagy reményadásra, vagy bármilyen tapasztalatra volna szükségem, még ha nem is ad reményt! Egy három és egy négyéves gyerekünk van, júliustól járt le a gyesem, mentem dolgozni úgy, részmunkaidőben, hogy heti három nap, ekkor tanár nagyi vigyázott a gyerekkere, ott is alaudtak, így szuperül ment minden. Szeptembertől pedig ovikezdéssel az volt megbeszélve, hogy napi részmunkaidőben vagyok, ilyenkor semmilyen segítségem nincsen, nagyszülők is dolgoznak.

És NEM MEGY! Hol az egyik beteg, hol a másik, hol én, hol oviszünet, nevelésnéküli nap, védőnéni, oltás, stb. stb.

Egyszerűen nincs időm a munkára annyi, amennyi alatt valami sikereset tudnék alkotni. Én viszem-hozom őket, frjem messze jár dolgozni, tehát 08-előtt nem tudok kezdeni, és 04-re oda kell érnem az oviba. Enyém minden orvoshozvivés, minden de minden program, mert apa messze dolgozik. A teljes háztartás is az enyém természetesen, néha a férjem bevásárol, ez az egy segítség, amit kapok.

Én vagyok ennyire béna, mit változtassak, hogy nehogy elvesíztsem az állásomat?

Szellemi munkát végzek, folyamatosan új ismeretek kellenek, tehát nem egy robotikus tevékenység, illetve kell hozzá inspiráció is, ami az éppen berohantam a gyümölcsnapos gyümölccsel még az oviba és 4-re már vissza is kell érjek a busszal közé nem minden idegállapotomban fér be.

Köszi!


2017. nov. 3. 11:40
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
74%

Hat nalunk ez a valas tema tobbszor feljott mar reszemrol. Az az igazsag, h ugy van ahogy irtad: ez a helyzet kioli belolem a szeretetet.

Egy ideje eszrevettem azt, h probal segiteni de nekem mar semmi nem jo. Es leginkabb azert mert egnek all a hajam, amikor a tok kupis lakasban megkerdi, mit "segitsek"?

1. Nem segitsegnek kellene felfogni, hanem kozos feladatnak.

2. Ugy erzem magam mint egy parancsnok. Miert kell elmagyarazni, h ott egy halom mosatlan edeny akkor mosogatni kell. Ha tele a szennyes, el kell inditani a mosogepet. Ma 9 oraig vartan, hatha eszebe jut h enni kene adni a gyerekeknek, de nem... Egyszeruen nem erti, nem latja h mi a teendo. Ha porcica a sarokba figyel atlepi. Minden szart kernem kell, akkor megcsinalja, de ugye ritkan van itthon es meg ritkabban mondom neki, csak van amikor szakad a cerna.. De mar olyankor ingerult vagyok es igen, nem hagyom szo nelkul, ha mondjuk annyit tokol egy porszivozassal h kozben az egesz lakast megcsinalom, aztan meg veri a mellet h milyen ugyes, de a porszivot mar en teszem el utana.

Nalunk annyi van, h erti h nem jo, latom a csirajat a tenni akarasnak, csak ez nekem mar nem eleg.

Tavaj engem is elvitt a mento, talan akkor volt egy kis valtozas pozitiv iranyba, de komolyan ez kell hozza??

Kozos felugyelet nem tudom mennyire jo 5let. Nalunk is azvan h 7 elott elmegy, este jon haza, akkor megis hogy tudna megoldani a 7koznapkat?

Ha meg megtudna, akkor most is oldja meg.

Szoval a nemakaras... Az van itt. :-(

Jobb napokon egyebkent azzal szoktam magam vigasztalni, h legalbb munka miatt van tavol. Nincs neki hobbija a szabad idejet velunk tolti, mennyivel jobb a helyzet sok mas csaladenal. Nezopont es lelkiallapot kerdese is.

Ill. Nalunk az anyagi dolgok nem problemank. Kozos szla, egy helyre megy a fizu, azzal gazdalkodunk. Ebbe legalabb nincs gond.

2017. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Költözni nem akar, már írtam, hogy miért, ennyiből nem lehet máshol házat venni, hitelt meg nem hajlandó felvenni.

Máshol sem hajlandó dolgozni, sajnos úgy érzem, nem egy észkombájn, örülünk, hogy ezen a helyen elvan.

Rosszul választottam, sajnos, ez van.

örültem, hogy végre egy hűséges, szomszédfiú típus, nem volt bulizós végre, stb. de nem volt kivel ezt megtárgyalnom, fogalmam ne volt, hogy milyen egy normális család, normális férfi ma, nem volt jó mintám, egyszeráen elcsesztem magát a választást. Mert ha valami gond van, akkor meg lehet beszélni, és hajlandó változtatni a másik fél, vagy próbál. De ha hiába mondja az ember, akkor ott alapjaiban vannak a gondok, nem megjavítható, legalábbis én már erre jutottam.

2017. nov. 4. 10:00
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyetek kisebb házat vagy lakást, én első körben biztos megprobálnám erre rábeszélni, még mindig jobb mint a válás.

Nem piszkálásból kérdezem tényleg, de amikor kiköltöztetek, már akkor is messze és ilyen sodat dolgozott nem?Tudtad, h nem fogsz vezeteni, akkor mi volt az elképzelésed arról, hogy fif működni? Mert ha ilyen sokat van távol, okés a házimunkába tényleg besegíthetne, de az, h hozni vinni tudja a srácokat az esélytelen.

2017. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nemigen lehetnek elképzeléseim. Ő kitalál valamit, mond pár érvet, most azt, hogy hitelt nem akar felvenni, ezt kp-re vettük, és ennyi.

Teljesen feleslegesen tépem a számat dolgokban, mert azt én is láttam, hogy milyen albérletárak lettek az előző lakhelyünkön (XVIII. kerület, ill. Vecsés) azt is, hogy az albérletezés kidobott pénz volt. Én vettem volna fel némi hitelt, cserébe maradunk ott, ahol eddig, ő nem. Nem én nyertem. Igaziból ha jobban belegondolok, semmibe nem én döntök.

2017. nov. 4. 13:35
 45/47 érdekel0 ***** válasza:

41es ezt de ismerem.

Mi is eljutottunk oda,hogy én mint a parancsnok vezénylek,hogy ez ez ez és ez.

Csinálja mint az álom,de magától nemigen venné észre ezeket.

Szintén nem a "lesz rom" életétzés miatt,hanem mert neki ez nem olyan fontos vagy egyszerűen észre se veszi.

Egy végtelen jó ember a párom a csillagot is lehozna értünk,de nehéz este A FÉRFIT látni benne,amíg napközben én voltam az anyucija!!!

2017. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Mi lett végül veletek?
2018. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 érdekel0 ***** válasza:

Szia!

Engem is érdekelne!

Hogy vagytok?

2018. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!