Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek mellé cicát örökbefo...

Kisgyerek mellé cicát örökbefogadni? Jòl El tudnak lenni egymással?

Figyelt kérdés
Sajnos 1hònapja vesztettül el kutyusunkat. 5 eves kisfiunk van. Nagyon hiànyzik egy 4làbù a családból. Cicára gondoltunk. Hogy jön ki egymással cica és gyerek? Akinek esetleg van, írna tapasztalatot. Panelban lakunk, csak benti cica lenne.
2017. nov. 3. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Cicák alapból szeretik a gyerekeket. De tanulni kell a cicák jeleikből. Meg kell tanítani a kisfiadat, hogy vannak helyzetek amikor a cica egyedül akar lenni, ilyenkor hagyni kell pihenni.

Nekem Brit shorthair cicám van. A világ leglustább, legnyugisabb macskája. Lehet nyúzni, szeretgetni, játszani vele, de ha egyedül akar lenni akkor hagyni kell.

2017. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Semmimepp.

2 macskam van, alig birom tavoltartani a gyereket toluk, mert termeszetesen nem simogatni hanem huzni, tepni akarja a macskat. Meg a legnyugodtabb macska is EGY MOZDULATTAL kikaparhatja a szemet, ha nagyon sarokba szoritva erzi magat! Nem mondom, hogy lehetetlen macskat es kisgyereket egyutt vallalni, de nagyon megneheziti a te dolgodat, hogy meg erre is kulon kell figyelni...

2017. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Ja, bocs, most latom h 5 eves nem 5 hos. Akkor vegulis konnyebb, bar en ugyan nem vallalnek macskat panelba..
2017. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amikor a kutyusunk beteg lett, akkor sem bántotta a kisfiam. Tudta, hogy békén kell hagyni. Köszi a hozzászólásokat.Kutyus nagyobb kötöttség, azért gondoltam cicára. És mivel egy gyerkőc van, talán játszana is vele a kisfiam.Még tanulmányozom és go doljozom a dolgon.
2017. nov. 3. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Macskat mar soha többé nem hoznek a csaladba. Borzalmas tapasztalataim vannak, többször megtamadta a csecsemő koru lányomat. 8 eves volt amikor született a lanyom. A doki szerint féltékeny lett. Be tudnak kattani, sajnos nagyon kell vigyázni, pedig imadtuk, mindent megtettunk erte. Tudom hogy sokan imádják őket, ők szerencsére nem éltek át ilyet..
2017. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
A kutyak jobban elvannak a gyerekkel, mint a macskak. Es mig a kutya maximum figyelmeztetesbol megmarja a kezet, ha hozzanyul, a macska osztonbol arcra, fejre tamad. A kutyat meg tudod nevelni, ha durva a gyerekkel, egy macskat nem tudsz nevelni. A kutya nem fog kiszokni az ablakon, a macskanak elso dolga.
2017. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk már volt cuca amikor jött a baba. Semmi gond nem volt. Később jött még egy cica, egy maine coon, ekkor a lányom már majdnem 2 éves volt. Nagyon jól megvannak, a maine coon bármit eltűr a kiscsajtól. Tényleg bármit, már mi szólunk a kiscsajnak, ha úgy szorítja a cicát, hogy annak már gúvad a szeme. Mindenhova együtt mennek a lakásban, ha már nagyon húzza a lányom a cuca farkát, akkor a cica szimplán odébb áll.

Csak a macskaalomtól tartsd távol a gyereket, és nem lesz baj.

2017. nov. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Semikép sem macskát hoznék gyerek melé sajna macskák öntörvényü állatok ,ha akarják hogy szeretgesd akkor oda menek különben jobb békén hagyni,és elég hamar bekatanhatnak minden oknélkül karmolhat ,inkább kutyát kistestü gyerek barát kutyát .
2017. nov. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Bekattanni?Ez jó.Mintha csak egy fajta macska létezne a világon,ami törvényszerűen bekattan.Nálunk is előbb volt a cica,mint a lányunk.Együtt nőttek fel.Olyanok mint a testvérek.A lányom sosem bántotta,mert időben meg lett tanítva neki,hogyan bánunk az állatokkal.A macskának meg volt annyi esze,ha a lányom durvábban bánt az elején vele,akkor odébb ment.Mi is panelban lakunk.A cica még az erkélyre sem akar kimenni,annyira szobacica.
2017. nov. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk sima házimacskánk van, egy ivartalanított kandúr, 1 éves volt, mikor született a lányunk, előtte kb. ő volt a gyerek, agyon volt dédelgetve. DE voltak mindig is szabályok, sose csinált a cica, amit akart. Merthogy egy macskát igenis meg lehet ám nevelni, csak nem kell két próbálkozás után feladni, hogy, á, ez öntörvényű, nem lehet. Mire megszületett a gyerek, már tudta, hogy nem mehet be a szobájába, meg a mi szobánkban lévő kiságy is tabu neki. Féltékeny volt azért, jött mellém, mikor szoptattam, hogy ő is itt van, illetve egyetlen egyszer megpróbált az üres kiságyba befeküdni, hogy hátha akkor vele foglalkozunk, közöltem, hogy nem, kiraktam onnan, és sohatöbbet. Persze ehhez már kell egy alap nevelés, hogy értse ezeket. Nála egyébként pl. elég, ha a megfelelő hangsúllyal mondom a nevét, és azonnal abbahagyja, amit csinál.

A gyereket is neveltem az első pillanattól, amint oda tudott menni négykézláb a macskához, rögtön ott voltam én is, és fogtam a kezét, mutattam a simogató mozdulatot. Így eleve ahhoz szokott, hogy a macskához így kell nyúlni, sohasem próbálta bántani. A cica is türelmes, mert tudja, hogy nem szabad neki mindent, ennyi. Ha unja a gyereket, otthagyja és kész.

Most 2,5 éves a leányzó, 3,5 a macska, a délutáni alvás a nagyágyon zajlik, immár együtt, annyira szeretik egymást. Most már simán egyedül hagyom őket, mert mindkettő tudja, hogy kell viselkedni a másikkal, eleinte kell nagyon résen lenni, amíg tanulják a helyzetet.

De amúgy egy 5 éves már simán érti, mit lehet és mit nem, szóval nem hiszem, hogy bármi gond lenne.

2017. nov. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!