Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7től du.6ig ovodaban van egy...

7től du.6ig ovodaban van egy atlagos gyerek?

Figyelt kérdés
Ahol mindketten dolgoznak es nincs segitseg, ott ez van? Hogy viseli a gyerek?
2017. nov. 6. 15:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
74%

Én pont a gyerekem miatt nem találok munkát :(

Egyedül nevelem, autóm sincs, hogy gyorsan beérjek akárhová, így amíg nem lesz olyan korú, hogy majd egyedül is járhat iskolába (az még 8-9 év), addig feketén dolgozgatok heti 2-3 naponta 4-5 órát. Ez van, ha egy pár elválik, mindig a nő szívja meg, ő marad a gyerekkel a nyomorba :((

2017. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
73%

Miért van az, hogy aki nem szív egy irodában napi 8 órában, az komoly munkahely közelében sem járt? A másik meg, kamu családi vállalkozás?!


Saját vállalkozásom van, napi 2-3 óra munkával többet keresek, mint az előző munkahelyemen napi 8 órában. Jah, hogy ez szerinted, 28-as nem számít komoly munkahelynek, mert nem ülök egy irodában napi 8 órát?


És szerintem itt a kérdezőn kívül senki nem osztotta az észt. Mondván, mindenki főljön meg a saját levélben, aki nem szív egy munkahelyen 8 órát, és nem utazik minimum 3 órát naponta.

2017. nov. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
70%

Irodai munkát végzek, de 6 órában, pont ezért, hogy tudjam hozni-vinni a gyerekeket. Az út majdnem 1 óra oda 1 óra vissza, igy 8 órát vannak az oviban összesen 8-tól 4-ig.

Ez persze bevételkiesés, de ha 8 órában dolgoznék (plusz nálunk van kötelező 1 óra ebédszünet), akkor nagyon későn érnék oda értük, + két kocsit kéne tartanunk.

Nálunk egyébként fél 6-ig van az ovi de azt mondta az óvónő h még sose volt rá példa h tényleg addig nyitva kellett volna legyenek. Az agglomerációban lakunk (tehát sokan ingáznak), de persze sokan helyben is dolgoznak, mégis ha valamiért 4 után esek be a gyerekekért már csak 2-3-an vannak a csoportban, főleg a kiscsoportosoknál.

2017. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
31%

"Ahol mindketten dolgoznak es nincs segitseg, ott ez van?"


Ha mindketten ilyen munkaidőben dolgoztok+ ennyit kell utazni, akkor kell, hogy legyen segítség. Ha nincs rokon, akkor keresni kell fizetőset.


Nálunk házirend szerint max 10 órát lehet egy gyerek bent, persze, ha csak alkalmanként lépik túl a szülők ezt (pl. váratlan értekezlet, vagy lerobbant autó), akkor nem szólnak, de egyébként külön felhívták rá most szeptemberben is a figyelmet.

Kérdezz rá, hogy nálatok hogyan működik, és vagy bébiszittert vagy másik óvodát illetve másik munkahelyet kell keresni.

Őszintén szólva borzasztó lehet a gyereknek, hogy 11 órát tölt az oviban, a szülőkkel meg napi 3-4 óra jut (9 órás alvással számolva).

Nálunk mindketten dolgozunk, a férjem 7-re jár, és fél 4-kor végez (+fél óra utazás), én 8-tól fél 5-ig vagyok, és 10 perc az út. Így én viszem, a férjem hozza őket.


Az iskolában egyébként csak negyed 5-ig van tanári felügyelet, utána ugyan lehet az iskolában, de a szülő felelőssége. Az még durvább.

2017. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Mi mindketten dolgozunk, és nincs segítségünk.

Nekem régóta fix a munkahelyem, BP agglomerációból járok be, reggel 1-1,5 óra, délután 1 óránál kevesebbet autózok.

Férjem eddig vendéglátós volt, tehát 10-re ment dolgozni. Reggel bevitte fél 9-re, és délután én mentem érte 5-re. Akkor ugye éjszakáig dolgozott. De szabadnapjain előbb hazavitte.

Most váltott, gyárban van. Reggel 6-ra megy, most én viszem 7-re a fiunkat. És délután 3-fél4 között elhozza minden nap.

SZóval így tudjuk megoldani.

Ha egyedül nevelném valamiért, akkor kb 7-5-ig lenne oviban. Vagy keresnék közelebb munkát. Nekem már ez is sok, szerintem az a jó, amikor 1 órán belül van a napi utazási idő a munkahely és az otthon között.

Imádom a munkahelyem, de a napi 2-2,5 óra utazás szerintem időpazarlás...


A,úgy válaszolnék arra is, hogy hogy viseli: néha megkér, hogy én menjek érte, mert apa túl korán hazaviszi, és ő még játszani szeretne a többiekkel. Hétvégén tiszta csalódott, hogy nincs ovi... Szóval szerintem nagyon jól viseli, mert imádja az ovit, szerencsések vagyunk

2017. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
37%

Miért nem íratod be a munkahelyedhez legközelebb eső oviba? Vagy az apa?

Csak ez a egyetlen megoldás.

2017. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
69%

Mindketten dolgozunk a férjemmel.

Segítség van,de nem fogadjuk el,vagy nagyon ritkán.

A fiam bölcsibe jár a lányom oviba.

(egy helyen van a kettő)

Reggel fél kilencre visszük őket,délután fél négy-négy körül megyünk értük.

2017. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó vagyok.

Mindketten kb. 20-30 percre dolgozunk a bölcsitől/ovitól

2017. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Ez a kozelebbi ovi jo otlet.

Aki 2-3 ora alatt tesz szert 8 oras munkaert jaro legalis leadozott jovedelemre, nem irna le h konkretan mit dolgozik?:D Azt hiszem valtok...

2017. nov. 7. 20:11
 40/41 anonim ***** válasza:
40%

Legyel novenyorvos. Heti 2-3 ora papírmunkaval evi netto 3 millio bevetel. Ja, mondjuk ez megy a napi 8 oras melo es 3 gyerek mellett is. :)

Egyuttal megszunik a 1,5 oras ingazasod is, hisz ezt nagyvarosban nem tudod megvalositani.

2017. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!