Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeketek...

2 év körüli gyermeketek milyen gyakran mossa a fogait? Szeret fogat mosni, vagy meg kell küzdeni vele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 20:35
1 2
 11/18 Victory82 ***** válasza:
Szia!Én minden este lefekvés előtt megmosom a kisfiamnak,utána ő is(a maga módján)magának!2 és fél éves,de 1x hagytuk csak ki,mert mondta,hogy már álmos és majd reggel.Próbáld meg a kicsivel,hogy "megnézi anya,hogy van-e manócska a szádban,ha igen,akkor gyorsan megmossuk a fogadat,így nem tud belemászni a manó,utána megmosod te is és együtt megnézzük a tükörben,hogy milyen szép tiszta lett!"Nálunk ez bevált,mindig az az első fogmosás után,hogy megy és megnézi,hogy tényleg nincs benne manó!Szép estét!Viki.
2010. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mossa, és nem is hagyja megmosni. Minden este cirkuszolunk, hogy mossa/mossuk már meg...

Utálja a fogmosást, legfeljebb úgy lehetne megmosni a fogát, hogy ketten (!) lefogjuk és erőszakkal megmossuk. De szerintem ezzel egy életre megutáltatnánk vele, úgyhogy várunk és próbálkozunk esténként.

Ja és: semmi trükk nem jött be!

- vettünk aranyos kis lábakkal rendelkező, egeres fogkefét,

- megmutattuk, hogy mi is fogat mosunk, aztán hogy mossuk együtt a fogunkat,

- aztán különféle játékokkal próbáltuk rávenni,

- aztán úgy tettünk, mintha nem is érdekelne bennünket a fogmosás (dackorszak miatt, ugyanis amivel mi nem foglalkozunk, az őt nagyon érdekli... de ez sem jött be),

- képeskönyv: kiselefánt, egérke mind fogat mosnak... plusz még száz trükk, de semmi...

2010. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja és mielőtt azt hinné valaki, hogy valami gyengekezű, félénk szülőkről lenne szó: olyan szinten ordít, fuldoklik, hisztizik, földhöz veri magát, hogy csak a férjem nélkül már fizikailag alig bírom lefogni. Pedig semmi rossz élménye nem fűződik a fogmosáshoz...
2010. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én nem mosom a fogát, ő fürdéskor elrendezi, de már legalább fél éve. Ha végez szól, megnézem és a hátsó fogakat még kicsit megsikálom, de alapjában véve egyedül most fogat. 2,5 éves kislány.

Sajna a kiköpéssel még akadnak gondjaink, de már próbálkozik. :)

A reggeli fogmosás még problémás, nem nagyon érti, nem is erőltetem még, ezzel is elégedett vagyok.

2010. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket, kipróbálom, amit még nem próbáltunk (együtt már mi is mostunk fogat, eleinte tetszett neki, most nem hat rá, viszont a Manócskás ötlet tetszik, megpróbáljuk). Szép napot mindenkinek!
2010. jún. 1. 12:01
 16/18 anonim ***** válasza:

itt olvastam, vmelyik anyukának az jött be, h 1másnak mossák a fogát. tehát anya a picúrnak, közben a picúr anyának. hátha bejön:)

a fiam amúgy szereti, napi 2-szer mosom neki, aztán ő is próbálkozik.

2010. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, azt már próbáltuk, nem jött be:(
2010. jún. 1. 13:25
 18/18 Victory82 ***** válasza:
Szia!A "manócskás"vagyok,majd írjál már,hogy sikerült-e,jó?Viki.
2010. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!