Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz anya vagyok, ha...

Nagyon rossz anya vagyok, ha néha kimarad az esti fürdés a 4 évesemnél?

Figyelt kérdés
Mielőtt elítéltek: egyedül nevelem őt szinte a kezdetek óta, segítségem nincs. Napi 8-9-10 órát dolgozom, mellette a másoddiplomámat csinálom az egyetemen (nyilván azért, hogy jobban éljünk). Igyekszem eleget foglalkozni a fiammal, a háztartással és a baráti kapcsolataimmal, de így is előfordul kb. kéthetente egyszer, hogy esténként annyira nincs már erőm, vagy annyira belefeledkezem a tanulásba, hogy nem tudom megfürdetni a gyerkőcöt. Ez nagyon gáz? Nyilván már nincs olyan meleg, nem izzad le napközben az oviban, tiszta alsóneműt adok rá, fogat természetesen mos, de a fürdés néha-néha kimarad (tényleg nem sűrűn). Rosszat teszek ezzel? (Amúgy mikor kisebb volt nagyon durván ekcémás volt, akkor a védőnő azt mondta, hogy elég 2naponta fürdetni, hogy a víz ne irritálja mégjobban a bőrét)
2017. nov. 22. 09:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Te is tudod, hogy ettől nem vagy rossz anya. Nem is értem az ilyen kérdéseket. Miért idegenektől vársz megerősítést?
2017. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mert fontos a napirend, a rutin, most kell rászoktatni ezekre a dolgokra, hogy felnőttként ne legyen igénytelen, vagy mittudomén... értitek... nem akarok rosszat tenni, csak egyszerűen elfogy az energiám estére.
2017. nov. 22. 09:48
 3/29 anonim ***** válasza:
77%
Inkább az a kérdés, mi az, amit a gyerek csinál, amíg te belefeledkezel a tanulásba vagy bármibe? Ha ő vacsora közben belealszik a mesenézésbe vagy olyan jól eljátszik egyedül egy sarokban és mire ránézel az órára, akkor már éjfél van, és ezért nem fürdeted meg, akkor nem az a gond, hogy nem fürdött... Egyébként szerintem egy gyors zuhany vagy legalább az intim részek megmosása azért nem árt és csak 3-5 perc törülközéssel együtt.
2017. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%

Ezek szerint akinek ez nem gáz, annál az se gáz ha nem fürdik le minden nap. Nálam ez gáz, én szeretek lefürdeni minden este. Te kérdező te se fürdesz, arra sincs erőd? Nálam a higiénia első, akármilyen fáradt vagyok.

A gyereked óvodába jár, közösségbe, kint is játszanak és attól hogy tél van igenis le lehet izzadni. Te meg nem frissited fel, mert féradt vagy már este??? :O


Hát nekem ez negyon gáz, ne haragudj.

2017. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Amíg tanulok, addig ő legózik, autózik, vagy mellettem rajzol. Nyilván ránézek, hogy mit csinál, építek vele, vagy rajzolok vele 5-10-15 percig, de sajnos nem tudok többfelé szakadni. Nagyon jó gyerek, megérti, hogy anyának dolga van, és igyekszem hétvégén kellő időt szakítani rá, higgyétek el, jó a kapcsolatunk és nem hanyagolom el. Minden nap 5-kor kelek, én reggelente zuhanyzom...
2017. nov. 22. 09:59
 6/29 anonim ***** válasza:
47%

Ezek szerint koszosan, büdösen szokás nálatok este befeküdni az ágyban. Hmmmm.

Te reggel azért lezuhanyzol, mert szereted a frissességet, de egy 4 évesnek minek ez, ugye? :S

2017. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Nem gáz, a gyerekeknek nem kell minden nap fürödni, elég kétnaponta is.
2017. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha fogat tudsz vele mosatni monden este, akkor szerintem nem egy gyors 5 perces zuhanyzáson múlna a pihenésed. Szerintem.
2017. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Szegény, annyira kár volt kiírni ide ezt a kérdést, látod egyik-másik válaszadó milyen... Nálunk kb havi 1x marad ki a fürdés (nyáron mindig fürdenek), pl ha későn gyújtunk be és hűvös van, vagy van olyan is amikor annyira a hátunk közepére sem kívánjuk az egészet (és mondjuk tudjuk hogy egész nap csak meséztek-rajzoltak stb...)... A mieink ettől függetlenül tudják, hogy fürdünk minden nap, szeretnek is fürdeni, tehát a rendszer megvan.

Kár egyébként ilyen apró dolgokon agyalnod, szerinted másnál nem fordul ez elő? Akár egy áramkimaradás miatt (bojler) vagy csőtörés miatt?

2017. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy ettől rossz anya, a megmondó emberekkel van hatalmas probléma. Hatalmas munka amit végzel egyedül, legyél büszke magadra, és ne ilyen idegen emberektől várj visszajelzést.
2017. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!