Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Totálisan szar anyának érzem...

Totálisan szar anyának érzem magam?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű okos majdnem 6 éves lányom. Ő a mindenem. Egyre jobban úgy érzem, hogy nem tudom számára biztosítani amit kell. Nem anyagiakra gondolok, szerencsére nincs ilyen problémánk. De! Nem tudok vele játszani, nem tudok neki mindig élmény dús programot kitalálni, nem vagyok vicces szórakoztató. Nem mondja ki, de mintha néha azt látnám, hogy nem boldog. Nagyon rosszul érzem magam emiatt.... Hogyan tudnék megváltozni? Nem szeretném tönkre tenni a lányom életét azzal, hogy nem volt boldog felhőtlen gyermekkora....
2017. nov. 22. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem is kell mindig! A gyerekeknek meg kell tanulnia egyedül is lekötni magát, az is az egészséges jellemfejlődés része. Van ismerősöm, aki folyamatosan hordja a gyereket programokra (néha hétvégen 3-4 helyre is mennek, Állatkert délelőtt, mozi délután, stb.!), a gyerek persze nem tudja magát lefoglalni 15 percre sem mert megszokta hogy szórakoztatva van, emiatt ha nincs program akkor csak nyafog és unatkozik.

A lányod elvan egyedül? Miben nyilvánul meg hogy nem boldog szerinted?

2017. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán van el egyedül... Az arcán látom néha, hogy valami nem stimmel. Mintha szomorú lenne az arca. Szoktam kérdezni,hogy mi a baj, de azt mondja semmi.
2017. nov. 22. 12:28
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

1. vagyok, az a gyerkőc pl. szerepjátszani sem szokott (azt sem tudja hogy lehetne...), mert 10 percnél tovább nem volt egyedül hagyva mert szülei úgy gondolták hogy biztos unatkozik. Mindig csodálkoznak ha szóbakerül, hogy jéé én el tudok mosogatni amíg a gyerekem játszik?!


Ha minden nap foglalkozol vele, jelen vagy lelkileg is pl. vacsinál beszélgettek, az már jó kiindulás. Illetve azért hetente választhasson ő programot, egy kis legózás, vagy egy cukrászdázás. De nem a társalkodónője vagy, hanem az anyukája, nem szakad le az ég ha nincs folyamatosan hordva programról programra.

2017. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szoktunk beszélgetni, együtt csinálni dolgokat. De néha úgy veszekszik velem mint egy tinédzser és a fejemhez is vágja, hogy biztos nem szeretem. Tegnap mikor hazáértünk, akkor megsimogattam a kutyánkat, beszéltem hozzá, a lányom pedig megsértődött, hogy a kutyát jobban szeretem és el is sírta magát. Szóval kész csőd vagyok, nem anyának való.
2017. nov. 22. 12:46
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Visszaemlékezve a gyerekkoromra, anyukám állandóan elfoglalt volt, munka után főzött, vacsi után elpakolt, ezt-azt pakolt aztán már jött is a fürdés és alvás. Hétvégén szinte ugyan ez, néha-néha ült le mellénk játszani. Persze a feladatai közben beszélgetett velünk, tehát azért foglalkozott velünk de soha nem volt ideje szórakoztatni minket. A legjobb anyukának tartom, cseppnyi rossz érzés sincs bennem, tudom hogy mindent azért csinált (később a maszek vállalkozásával ment el sok ideje), hogy nekünk jó legyen. (mindig mindenünk megvolt)

Megfogadtam, én nem ilyen leszek.

Szerinted?

Reggel fáradtan kelek, erőt kell vennem magamon, hogy jó pofát vágja a gyerekeimnek reggel fél6kor, 7-4-ig dolgozom, aztán ugyan azt csinálom mint anyu, főzök-etetek-elpakolok-pakolok-fürdetünk és alvás. Közben-közben beszélgetek velük, néha odaülök hozzájuk rajzolás közben, néha ledőlök melléjük mesét nézni, néha hallgatunk hangosan zenét, arra 2 munka között közösen táncolunk egy jót. De ezek napi 15-20 percek. Van, hogy este már arra sincs erőm hogy mesét olvassak, ilyenkor beígérem másnapra a kettőt.

Nemrég sírtam anyunak, hogy elegem van, szültem 2 gyereket és alig tudok időt fordítani rájuk. Ő azt mondja, alakítsam úgy inkább hogy hétvégén többet foglalkozzak velük. Nehéz, sok a dolog a ház körül meg férj és 2 gyerek körül de próbálkozom.

Ez a mai világ, rohanás az élet, nehéz időt szakítani arra amire fontos lenne.

2017. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet csak érzékenyebb, mindenesetre jó lenne kiszedned belőle miért mondta ezt. Próbálj többet a kedvére tenni, de amíg nem tudod mi a gond addig a megoldást sem fogod tudni.
2017. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Akár én is irhattam volna ezt azzal a különbséggel, hogy nekem csak 1 van.

2017. nov. 22. 12:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Az is bosszantó, hogy ha felmegyek facebookra akkor azt látom, hogy másnak csupa móka és kacagás az élete, kirándulnak jobbra-balra, a férjével tökéletes minden, én meg azt se tudom merre vagyok arccal...
2017. nov. 22. 13:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Soha ne gyötörd magad mások facebookja meg instagramja miatt. Nyilván az csak a felszín. Egyik jó ismerősöm is küzd napi szinten a gyerekeivel meg értük nyilván, de fel szokott tölteni jó dolgokat a facebookra. Róluk is csak azért tudom, mert gyakran találkozunk. Én is szoktam pont így érezni magam, csak nálunk nem kutya hanem kistesó, aki egyelőre több jelenlétet igényel. Az enyémek másodikos lány elsős fiú szintén mint a kamaszok úgy veszekednek velem meg egymással de közben meg mint ha visszafelé fejlődnének, időnként még azt is kitalálják, öltöztessem őket és ha vmi meg van tiltva akkor jön a nem is szeretsz minket kártya...
2017. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nem derült ki az írásodból, h mi gátol meg abban, h több időd tölts vele, élménydús programokat csináljatok? Időd nincs vagy ötleted? Pedig szerintem jól érzed, h több időt kéne vele tölteni, játszatok együtt, foglalkozz vele többet, járjatok el hétvégén többször ebben mi gátol meg? Ezt a részét nem értem.
2017. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!