Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami gond lehet a lassan 15...

Scsillag82 kérdése:

Valami gond lehet a lassan 15 hónapos kislányom beszédfejlődésével?

Figyelt kérdés

Szépen fejlődik, mindent megért, de beszédben nen jeleskedik:(

Ami fura, hogy van olyan szó amit eddig jól komondott, de már az sem megy úgy:(

Néha kimond egy szót de utána nem tudja megint.

Amiket hasznal: Ké (ez a kérem), szia ( eddig érthető volt, de mára csá lett belőle, hinta, ami mostanában hinka, apa, nyami és a fa szó ennyi..

Tapasztalatokat szeretnék olvasni...Állat hangokat utánoz egyébként párat.

A lehurrogók kíméljenek köszi.


2017. nov. 28. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon eltérő, hogy melyik baba mikor kezd el beszélni, szerintem teljesen oké, amit leírtál!
2017. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Baba, mama ezek a szavak is jól mennek. Ez még kimaradt.
2017. nov. 28. 20:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy a már pár hete hasznalt jól kimondott szót szavakat most miért nem tudja jól? Azt hittem ez már ok...
2017. nov. 28. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódnék, a családban sok csecsemő elfelejtette az előzőleg kimondott szavakat, utána újra megtanulják.
2017. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

20 honaposom van.ami szavakat hasznal:mama,papa,vava,tita,cső,pápá,tütű,ato,babda(labda),pámpa(lampa)es a kaka.ennyi.o is van,hogy napokig nem hajlando egy-egy szot kimondani.vagy epp hallottam mar tole a sziat szepen ertelmesen kimondva,de ha en kerem nem mondja(egy neni rakoszont az utcan,hogy szia te tunemeny.a gyerek meg hangosan visszakoszont,hogy szia).

Nem kell ezen aggodni.az elso fiam mikor kezdte az ovit 80%ban ugy beszelt,hogy csak mi ertettuk.sokszor kerdezte az ovono,hogy mit is csinaltunk hetvegen,mert a gyerek igen mondta es mondta de nem igazan ertette.vele sem volt semmi gond.par honap alatt oriasit fejlodott.

A kozepsom pedig 2 evesen mar tisztan,mindenki altal erhetoen,kis mondatocskakban beszelt.

Ahany gyerek,annyi beszedfejlodes ;)

2017. nov. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14 hósom semmit nem mond. Állathangot próbál htánozni, anya jaja, de ennyi. Semmiről nincs lekésve, nyugi. Majd fog beszélni, úgy kell őket lelőni 3 évesen. :)
2017. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiam úgy ment oviba, hogy csak én értettem, hogy mit mond, még az apja se mindig. 8 éves, kitűnő tanuló gyerek.

15 hónapos lányom van. Pár hónappal ezelőtt többet beszélt, mint most. Állathangokat nem utánoz, egyedül a kutya a vauvau. Mást nem, pedig napjában legalább 10szer végignézegetjük képeken, elmondom többször is. Inkább széttépi a könyveket, nem érdekli. Most a mama, a tátá, anya, hamma, ami megy, meg a cumi neki a mááá. Ezelőtt mondta: adjad, tente (ezek épp tegnap kezdtek visszajönni, 2szer mondta), pápá, hoppá, ide csüccs (ide tüts), itt, ott. Azt szokták mondani, hogy aki a mozgásfejlődésben gyorsabb, az a beszédben később érik. Lányom 10 hónaposan indult el. Hasonló korú babás csopiban vagyok, rengeteg eltérés van. Azok a babák, akik még nem járnak, ők már általánosságban beszélnek.

A fiúnál aggódtam, 2 évesen említettem is a védőnőnek. De mivel addigra már szoba- és ágytiszta volt (20 és 23 hónaposan), így azt mondta, hogy ő arra gyúrt, nem a beszédre, nem lehet mindent egyszerre...

2017. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lányom is mozgásban jobb. 10 hónapos kora óta megy. 9 hónaposan lépegetett már párat.

Igen, tudom , hogy majd beszélni is fog. Csak az aggasztott, hogy amit tudott már eddig mindani abban mist miért hibázik.

Ill még mindig esik néha főleg ha álmosabb vagy ha nagyon szalad.

Tegnap mondta hogy TV meg csúszda de ezeket us csak egyszer. Ma véletlenúl kérdésemre igennel válaszolt de ezt se tudta újból.

2017. dec. 1. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!