Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon meddig nem gond, hogy a...

Vajon meddig nem gond, hogy a gyerek nem rajzol felismerhető alakot, csak firkál?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem szeret rajzolni, nem is tud. De ez meddig fér bele?
2017. máj. 8. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik lányom 4 évesen még nem rajzolt felismerhetőt, nem is szeretett rajzolni. Aztán egyszer csak elkezdte érdekelni, azóta folyamatosan alkot. A húga is kb. így volt, csak nála már nem aggódtam. A lányoknál utánanéztem kicsit a dolognak, meg az óvónőkkel beszélgettem róla, és úgy tudom, hogy először a nagymozgásban kell megfelelően megügyesedniük, a finommotoros mozgás, mint pl. rajzolás csak utána jön. Meg a rajzoláshoz a kéz izomzatának is meg kell erősödnie, ezért javasolnak pl. gyurmázást meg legózást meg papír hömbölgetést, ha a gyerek nem jól fogja a ceruzát.

Egyébként a lényeg az, hogy mire iskolába megy, addigra képes legyen két vonal közé betűt rajzolni.

2017. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én a mai napig nem tudok :( 24F
2017. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


19.00-ás, az egész más, hogy te nem tudsz rajzolni, mert attól még képes vagy kört, háromszöget, arcszerűre szemet stb. alkotni. Nem lehet összehasonlítani egy kisgyerek finommotorikájával.

2017. máj. 13. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Valahol ezek le vannak irva

Pl 2 evesen kell tudni kort

3 evesen ha nem is latszik ki a rajzbol de meg kell tudnia nevezni a rajzot

Asszem 4-5 evesen kell tudni arcot pl napra szem szaj de nem biztos


A finommotorikaban is tilos csak egyetlen teruletet nezni, hanem pl azt is kell hogy 3 evesen egymasra tud e tenni 10 kockát, ill elforditott formakat helyukre illeszteni, vagy pl babbol a lencsét kivalogatni.


Nem lehet semmit leszűrni natur csak a rajzbol. Ott van még pl hogy akár a kanalat helyesen v görcsösen tartja e,tud e tálcán pohar vizzel egyensulyozni



Valahol le van irva korosztalyokra bontva szakmai/pszichologiai szűrés szerint hivatalosan miket kell nezni


Sajnos linkelni nem tudom

2017. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!