Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az Adventi naptár nem felesleg...

Az Adventi naptár nem felesleges rongyrázás és kényeztetés?

Figyelt kérdés
A mikulás csomagos kérdésről jutott eszembe, hogy sok helyen kapnak a gyerekek adventi naptárat, saját készítésűt, minden nap valami kis mütyürrel, meglepetéssel. Ha igen, ez vajon mennyibe kerül - nem felesleges kényeztetés-e ez a mindennapi ajándékra szoktatás? Ha csak csoki naptár jut abból is láttam, hogy a normális csokit tartalmazó 4 ezer forint, ezt is túlzónak találom. Nálunk csak 1000.-Ft-os gagyi csokis lesz, és mellé egy színező, amit én nyomtattam, de félek, hogy majd jön haza az oviból és szomorúan meséli, hogy más gyerekek minden nap kapnak ajándékot. Csak reménykedem, hogy nem így lesz, mert én meg ezt tartom feleslegesnek, nem a csokival bélelt Mikulás zacskót.

2017. nov. 30. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még felnőttként is csináltak a szüleim adventi naptárat, de minden voltam, csak kényeztetve nem. Viszont imádtam, annyira jól indult a nap, még akkor is, mikor csak egy kis mintás csipesz volt benne. (Ez a dekoráció). Szerintem megéri, ha kicsit szebbé teszi a reggeleket.


Ettől függetlenül a keresztfiaimnak a "gagyi" táblás adventi kalendáriumuk lesz idén. Egyiket sem tartom gáznak.

2017. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%

Rengetegféle kreatív kalendárium ötlet kering a neten, amit akár sajátkezűleg vagy esetleg a gyerkőc segítségével csinálhattok meg. Nem kell feleslegesen drága csokikat vagy egyéb dolgokat venni, ha nem akarsz, nem erről szól. :)


Lehet játékos feladványokat is elrejteni minden napra, kis kreatív akármikkel, amiből mondjuk kreáltok ötletesen egy mesét, eljátsszátok, énekelgettek róla, stb. Nem csak a tárgyi ajándék ajándék, bele kell csempészni az élményt is, ha van ideje és türelme az embernek. Feladatokat, rejtvényeket, apróságok keresését a lakásban.


Olyanról is hallottam már, hogy a karácsonyi ajándék "darabkái" voltak elrejtve a naptárban, amiből karácsonyra lett egy igazi óriási ajándék. Lehet ilyen például legó, vagy akármi amit szeret; és így sokkal jobban fog izgulni és várni, mint holmi csokitól minden egyes nap.

Írtad a színeződ, lehet ezt az utóbbi ötletet színes ceruzákkal is megjátszani akár...


Az eredeti kérdésedre visszatérve, mert egy kicsit elkalandoztam, ne haragudj; ha tényleg csak az anyagias dolgokra gondolunk, akkor lehet, hogy felesleges. Én úgy gondolom, hogy ha a kreatív oldalát fogjuk meg a dolognak, és nem egy anyagias gyereket akarunk nevelni, hanem egy boldog gyerkőcöt, akinek elmagyarázzuk ennek az egész "eseménynek" a lényegét, akkor talán látni fogja, hogy nem kell feltétlenül a legdrágább dolog, mert az élmények és a játék, a közös programok sokkal jobbak a kis lelkének. :)


De lehet, hogy túl egyszerűen látom a dolgot. Kellemes napokat nektek és minden jót! :)

2017. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A színező is azért lesz, hogy láthatóvá váljon, hogy rövidül az idő karácsonyig. 5 éves lévén igen szép készlete van már színes ceruzákból, filcekből, zsírkrétákból. Tavaly és azelőtt pompomokat ragasztgattunk egy saját készítésű mikulás szakállára, de megmondom őszintén, hogy volt, amikor több napig elmaradt, annyira nem jött lázba tőle. Gondolom a minden napra valami apróság lelkesítené, mert a csoki is uncsi lesz pár nap után, de pont ezért érzem extra kényeztetésnek. Gondoltam, hogy egy 100 db-os puzzlet szét osztok napokra, de úgy érzem, hogy ez is unalmas lenne már az ötödik nap. A színező most olyan, hogy pár perc alatt egy-egy részt kell csak kiszínezni és így áll össze a kép 24-ére. Kíváncsi leszek, hogy meddig tart majd a lelkesedés. Mondjuk lehet a kis apróságokat is meg lehet unni, mert az enyém egy kis csipesznek se hiszem, hogy különösebben örülne. Kis kacat is bőven van már így is itthon, minek szaporítani. Az én gyerekkoromban nem volt még adventi naptár, gondolom ezért is ilyen negatív a hozzáállásom.
2017. nov. 30. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
A kisapróságos-élményes verziót szerintem pont azoknak találták ki, akik ellenzik az édességet :) Nem hiszem, hogy a mi reggelünkbe beleférne bármi kreatívkodás, este pedig több gyerekkel logisztikázzuk a különórákat, úgyhogy marad a reggeli plusz pici csoki (hétvégéken úgyis bőszen készülünk már mindenféle kézműves cuccal). Nem vagyok túl fiatal és gazdagok sem voltunk, de nekünk is volt gyerekkorunkban a "gagyis" csokis naptárunk.
2017. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Én csináltam tavaly is, és idén is. Tavaly kartonból és pici dobozokból terepasztalt, mert imád autózni. Minden nap kis édesség volt benne.

Idén sziontén én csináltam. Karton lapra naptárt festettem, a napok nevével és a dátummal, mert most ismerkedik a naptárral, hetek, napok múlásával.

Minden napra egy kinder belsőből készült Minion van ráragasztva (én festettem), és minden nap 1 db gumicukor van benne. Kilóra lehet venni Haribo, így minden nap egy "különleges" gumicukor van benne. Ezt 250 ft-ért vettem. A többi volt otthon (karton, tempera, ecset, és a kinder műanyagok).


SZóval nem a pénzszórás a lényege, legalábbis nekem. A fiam (4,5 éves) nem sok édességet eszik alapból, ilyenkor szabad "bűnözni". De ilyenkor is minden nap valami apróság)

2017. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Egyik ismerősöm nagyon jót talált ki (kár hogy nem előbb láttam az ötletet), mágnes, papír (különböző színüek, a papír félbe hajtva) és így felrakva a hűtőre vagy radiátorra. A papírokon ilyenek álltak, hogy: "Mese neve, popcornnal", "Madáretetés a parkban", "Játszótér/játszóház", "Uszoda", "Ebéd utáni hazajövetel", "Cukrászda ovi után" stbstb... Tehát minden napra kitalált valami élményt amit a gyerekeivel csinálhat. Ez nem pénz kérdése!

Én vettem Alin anyagból varrt adventi naptárat (kb 2500ft-ért) és különböző mütyüröket-csokikat rakok bele. Pl mini lego embert, kislányomnak műanyag gyűrű, pici zacsis gumicukor, mini thomas vonat stb... Nem minden napra édességet, de tény hogy az is lesz benne. Szerintem nem elkényeztetés. Én imádom a karácsonyt, imádok rá készülni és imádom, hogy most már a gyerekekkel lehet készülni. Nekik is legyen valami izgi, valami amivel látják, hogy hogy közeledünk a karácsonyhoz. A gyerek nem h.lye, tudni fogja, hogy ez csak karácsonyig van, utána már nincs.

2017. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A 4-5-6 ezer forintos csokoládénaptárakat én is túlzásnak tartom és számomra egyszerűen hihetetlen, hogy ennyit kérnek már el érte. Már felnőtt vagyok, de amíg gyerek vagy “kisfelnőtt” voltam és otthon laktam Anyukám minden évben készített nekem kalendáriumot. Minden évben más anyagból állította össze, mindig máshogy nézett ki, mást formázott. Őszintén meg kell mondanom, hogy fogalmam sincs mi volt benne. Biztosan nem csak csokoládé, de, hogy milyen apró mütyűröket rejtettek a csomagok, azt nem tudom. Arra viszont pontosan emlékszem, hogy hogyan néztek ki a naptárak, az összesre. Hogy papírból, vagy filcből voltak e, hogy milyen színűek voltak, hová tette őket. És emlékszem minden kincskereső térképre is, amik elvezettek a lakásban eldugott ajándékhoz. Most, hogy én is sok dolgot készítek sajátkezűleg jöttem rá arra is, hogy mennyit dolgozhatott ezekkel, vagy, hogy milyen nehéz lehetett előttem láthatatlanná tenni a még száradó részeket.. Évek óta Karácsonykor mindig meglepődöm, amikor a velem egyidősek (akár férfiak, akár nők) mondják, hogy ők nem igazán tudják mi az az Adventi kalendárium, nekik sosem volt, mondjam el, hogy mire gondolok. Ilyenkor mindig melegség tölti el a szívem, hogy mennyire szerethetett engem az Anyukám, hogy ilyet készített nekem és, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy ő az Édesanyám.


(Természetesen tudom, hogy akinek nem csinált az Anyukája azt is ugyanúgy szerette és a szeretetet nem pénzben, vagy kalendáriumban mérik, de nagyon jól esett akkor is, most visszagondolva pedig pláne nagyon jó érzés.)

2017. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2/3-ad részt apróságokat teszek a kis zsákokba (nagyító, radír, Trixi könyv,stb.), de a legdrágább sem kerül 400Ft-nál többe, 1/3-ad részt édességet (dörmi, kubu keksz stb.). Egész évben "vadászom" a mütyüröket, így nem nagy kiadás.

Imádja a lányom és annyira tud örülni neki, hogy megéri. Egyébként nem teszi követelőzővé. Januárban eszébe sincs elvárni, hogy kapjon valamit.

2017. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az idő múlásának érzékeltetése a cél...akinek van pénze, ha helyesen gondolkodik, akkor nem felesleges kényeztetésnek fogja fel, eszébe se jut az árat nézni...pl.barátnőm minden zsebbe egy kisautót tesz (használtan veszi de újonnan is vehetné őket mert lenne miből..) de nem érdekli, a fia az autókat szereti, hát azt tesz bele aztán kész.


Én wc papír gurigágból csináltam egyébként meg, maga az anyag ktg úgy 200 ft volt, ehhez jött a belevaló: csoki, matrica, mütyürök 2 gyereknek tehát minden zsebbe 2...így zsebenként kb 80 ft. Anyag koltseggel 2000 ftból kijott a naptár, és akkor egyedi és kreatív, és egyutt csináltuk. És azért nem nagyobb dolgot kaptak bele mert kicsik a zsebek. Nem azért mert az árat néztem. Azért csináltuk kézzel mert mi ilyen DIY maniasok vagyunk. Szerintem nem rongyrázas.

2017. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kinaiban vagy e-bayrol szoszerint fillerekert lehet venni "mutyuroket". Csokisbol a 4ezer forint eleg sok, de siman vannak olcsobbak.

Anyukam azt csinalta, hogy egesz evben, ha meglat valami aprosagot, megveszi, hogy majd jo lesz a naptarba.

Kislanynak konnyebb, fulbevalo, hajbavalo, nyaklanc tenyleg fillerekert van az ebayen, pepcoban, Kikben.

Szerintem maskor kezdj el korabban keszulodni,tobb honapra elosztva biztos nem akkora ervagas. Szerintem a szinezo is jo otlet, de azert az nem egy nagy szam,mert gondolom maskor is nyomtatsz az evben.


De megjegyzem a mostansag divatos olykor tobb mint 10ezer ftos naptarak szerintem is tulzasok.

2017. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!