Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az Adventi naptár nem felesleg...

Az Adventi naptár nem felesleges rongyrázás és kényeztetés?

Figyelt kérdés
A mikulás csomagos kérdésről jutott eszembe, hogy sok helyen kapnak a gyerekek adventi naptárat, saját készítésűt, minden nap valami kis mütyürrel, meglepetéssel. Ha igen, ez vajon mennyibe kerül - nem felesleges kényeztetés-e ez a mindennapi ajándékra szoktatás? Ha csak csoki naptár jut abból is láttam, hogy a normális csokit tartalmazó 4 ezer forint, ezt is túlzónak találom. Nálunk csak 1000.-Ft-os gagyi csokis lesz, és mellé egy színező, amit én nyomtattam, de félek, hogy majd jön haza az oviból és szomorúan meséli, hogy más gyerekek minden nap kapnak ajándékot. Csak reménykedem, hogy nem így lesz, mert én meg ezt tartom feleslegesnek, nem a csokival bélelt Mikulás zacskót.

2017. nov. 30. 11:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos erre, ha ti nem engedhetitek meg vagy nem akarjátok, jobb előre felkészülni, mert ha nem most, akkor 5-6 év múlva lesz az, hogy a procc Józsi szülei ájfónt vettek neki, pedig rossz gyerek, akkor én miért csak ezt meg azt kapok... ezt tudni kell kezelni.


Amúgy az adventi naptárat apró meglepetésekkel pont nem tartom rongyrázásnak. Sztem remek élmény, hogy nyitogathatja az ajtókat. Nyilván 1000 Ft-ból nem lehet kihozni, de megmondom őszintén, én inkább kifizetnék a gyereknek 4000 Ft-ot a normál csokis adventi naptárra amúgy is, mint erre a szar bevonómasszás kátrányízűre olcsóbbért. 4000 Ft-ból meg már ki lehet hozni apró meglepetésest is - persze ha nem ilyen többezres My Little Pet Shop (vagy vmi hasonló, ami idén divat) szirszarok vannak benne meg 32 GB-s pendrive... hanem mondjuk egy-egy illatos radír, különcsomagolt kocka csoki, pattogós labda, cukorka...

2017. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%
nekünk a lidlből van finom csokis, 299,- volt, nem gondolom rongyrázásnak
2017. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi mindkét gyermekünknek (5 éves fiú, 3 éves lány) Lego adventi kalendáriumot vettünk. Ez az első év, most fogjuk kipróbálni. Az elmúlt években saját készítésű adventi naptárjaink voltak. Ebben az évben annyira rákattantak a legózásra, hogy nagyon megörültem, amikor először hallottam a Lego adventi kalendáriumáról. Ez most az igazán Nekik való. Nem vagyunk nagy édességesek, legósak viszont igen. Minden nap egy picike legofigurát rakhatnak össze. A 24. napra egy kisebb készletük lesz. Szerintem szuper ötlet. Nagyon fognak örülni neki. És csak ez számít! Kereken 5 ezerért vettem, legóért szerintem nem sok.
2017. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk csoki naptár van ,pont jó és szeretik.drága csokinaptárat nem veszek ,az olcsobb csokinaptár pont olyan jó.
2017. dec. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!