Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne féljen...

Mit csináljak, hogy ne féljen a sötéttől?

Figyelt kérdés
3 éves lesz lányom. Kb. 1 hónapja elkezdte, hogy fél a sötétben. Van éjjeli fény, de az neki nem elég, úgy is sír, hogy sötét van. Most már fényfűzérekkel van telerakva a szoba, amellett már elalszik este, de pl. délutáni alvásból sírva ébred, hogy sötét van, pedig akkor is bekapcsolom az égőket. Este (azaz most már 5 után) nehéz vele kimenni, mert nyüsszög, hogy sötét van, hiába világítanak az utcalámpák. Igazából neki csak a nappali fény a megfelelő, de az nem sok van ugye mostanság. Régen nem volt ilyen, sőt akkor meg sötétíteni kellett, mert fényben nem tudott aludni. Nem tudom mitől alakult ki ez nála, de most ez elég nehéz, hogy mindig sír a sötét miatt. Mit tehetnék, hogy ne féljen?
2017. nov. 30. 23:18
 1/4 anonim válasza:
51%
Reméljük, átmeneti. De nem lehetséges, hogy ez valami belső szorongásból adódik? Mondjuk feszült hangulat volt egyik este, vagy este történt vele valami baj, ami miatt a sötétet "vádolja"? Probálj egyszer vele aludni full sötétben, simogasd, majd fokozatosan szoktasd le a lámpákról is. Nevessetek együtt sötétben, olvass neki mesét, hogy szokja. Sok sikert!
2017. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

36 vagyok, de még mindig félek a sötétben. Mondjuk az utcán nem, de sötét szobában igen, nekem kell, h égjen vmi v. menjen a tv.

Régen nekem azt mondták h ha én nem létok a sötétben, akkor engem se látnak, de ugye ez nem mindenre igaz.

Szerintem nem a sötéttől fél, hanem ami következménye lehet a sötétnek, pl. nem lát, nehezebben tud szabadulni, ha megtámadják (kutya, szellem vagy bármi, amitől fél).


Bátoritani tudod, de elérni, h ne féljen, azt nem. Az majd idővel vagy kikopik, vagy nem.

2017. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Konektorba dugható ledes éjszakai fény?
2017. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azzal szoktam érvelni, hogy a Vukban is megmondta Karak, hogy a sötétség a barátunk :)) A rókák akkor vadásznak, mi meg jobbat alszunk.


Mondd, hogy a kedvenc játékai csak sötétben tudnak jót aludni. Adj neki zseblámpát, hadd szorongassa, ez biztonságot adhat, tanítsd meg, hogy ne világítson a szemébe, s ne tudja kivenni az elemet.

2017. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!