Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megharagudott rám a kislányom,...

Megharagudott rám a kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom. Nagyon szeretjük egymást, az apukáját is szereti, de rendkívül anyás (amit az én ragaszkodásomnak köszönhet, mert nagyon sok érintést, dicséretet kap tőlem és ráadásul 2 évig szoptattam). Megszokta, hogy általában velem alszik, mert amúgy hiszti, de átszoktattuk pár hónapja a saját ágyába. Néha előfordul, mondjuk havonta egyszer, hogy át akar hozzánk jönni, pontosabban hozzám aludni, sőt kizárólag átkarolva alszik el a mellemen. A szoptatást még mindig igényli úgy tűnik, de nem tudja kifejezni, mit akar, csak nyugtalan. Emlékszem, nagyon sok hiszti ment, amikor fokozatosan próbaltam leszoktatni róla.

Most az a szituáció van jelen 5 napja, hogy akkor este nagyon rosszul lettem, elkapott egy vírus és kidőltem, már éjfél előtt bezárkóztam a hálószobába, hogy hagyjanak aludni meg senki se kapja el. A férjem persze gondoskodott rólam lefekvés előtt, de a kislányom már akkor kezdett nyűgös lenni, mikor nem engedtük be a hálóba, és féltékenykedett. Éjjel felriadt, azt mondta, velem akar aludni, miközben én az ordításra sem ébredtem fel, olyan fáradt és beteg állapotban voltam. A férjem behozta hozzám, mert nem tudta megnyugtatni semmivel sem, de én akkor elutasítottam, és megkértem félálomban, hogy vigye ki, rendezze el most ő. Ez a jelenet megismétlődött az éjszaka során 2x, annyira sírt, hogy alig aludt.

3 napig nem engedtem be éjjel, napközben pedig meg volt sértődve. Ma reggel sem akart válaszolni, elhúzza magát, úgy gondolom, elutasítva érzi magát még mindig.

Mit tehetnék? A férjem szerint is elutasító voltam, de szerintem csak a felelősséget hárítja rám, nehogy ő gondoskodjon a kislányáról 1 hétig egyhuzamban, haha. Ettől még persze idegesít, most már jobban vagyok, úgyhogy a kedvenc reggelijét főzöm, simogatom és elhúzódik, azt hittem ez csak 1-2 napos hiszti, de úgy tűnik folytatódik, mert ma reggel is, elég agresszívan elküldött, hogy őt apa ébressze.


2017. dec. 1. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy nem annyira jó ötlet ilyen szinten elkényeztetni és 4 éves gyereket a melleden nyugtatni, persze, hogy nem érti, hogy most miért nem lehet. Van olyan helyzet, amikor nem tudsz vele aludni és mivel nincsen hozzászokva nekiáll hisztizni. Magyarázd el neki, hogy betegen nem tudtál vele aludni.
2017. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Valóban az voltál, elkaphatja ugyis ha a wc ulokere raul utanad vagy csak 1 percre kivan nyitva az ajtód.. szval sok ertelme nen volt. És az sem volt jó h ennyire magadhoz szoktattad ez egeszsegtelen es kicsit nem normális.
2017. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de te beteg vagy. És nem a vírusra gondoltam... Ez nem normális, amit csináltok.
2017. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért ne úgy képzeljétek el, hogy sülve-főve együtt vagyunk, sokat van nélkülem is, már dolgozom, félévente legalább 2x elutazom egy hétre, egyedül nézi a mesét, és egyedül játszik általában, + oviba jár, ahol pedig csak akkor sír, ha el kell köszönni, amúgy jól érzi magát, de nagyon anyás, amit lehet tőlem örökölt, én is ilyen voltam.

Szépen aludt egyedül hetekig, amikor hisztizett, elalvás után vissza is vittük a kiságyába.

Csak most ez így fura, ma enni sem akart tőlem, csak az apjától. Időközben megkérdeztem egy pszichós barátnőm véleményét, és szerinte teljesen normális, lehet nem is a visszautasításon van a hangsúly, hanem féltékeny, és ez is normális reakció ilyen korban, majd átmegy. Hát, remélem.

2017. dec. 1. 08:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtátok neki, hogy beteg vagy? A mi fiunk is 4 éves, ő is éjjelente át jön közénk aludni. De most harmasikres terhesként sokszor van, hogy nem tudok hozzábújni, mert ha azon a felemen alszok, akkor nem kapok levegőt. Vagy éppen a nappali heverőn alszom, mert az kényelmesebb, de oda nem fér oda. És megérti. Ahogy azt Is, hogy nem emelhetem fel, nem hajoljatok le és még ezer jorlatozas. Ó lehet, hogy az okat nem érti a visszautasításnak.
2017. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A férjem elmagyarázta neki, és én is mondtam másnap, de ment a hiszti továbbra is, sőt még jobban sírt. Máskor, amikor csak az apjával van, fel sem tűnik, hogy nem vagyok ott. Mondjuk ilyen elutazásoknál komoly ordítások következnek, de később nem sértődik meg. Itt valószínűleg érezte, hogy itt vagyok, jelen vagyok, és nem lehet velem.
2017. dec. 1. 09:12
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Az "anyásságot" nem örökli senki.

Ha az apja édesgette volna akkor Apás lenne

2017. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Előre meg kellett volna neki mondani, így persze, hogy rosszul esett neki. Anya, aki mindig megértő volt, most a füle hallatára csak annyit nyög ki, hogy "rendezd le te".


Ezen még énis berágnék.


Vegyél erőt magadon. Nem csak akkor kell mintaanyának lenni, mikor minden oké veled, hanem a nehéz pillanatokban is.


Nem az a lényeg, hogy babusgasd mindig, hanem az, hogy a szintet, amit hozol, nehéz helyzetekben is tudd hozni. Ez állandó, kiszámítható, megnyugtató viselkedés. Ha tudod, hogy ilyen vagy betegen, akkor ne legyél túlbuzgó a hétköznapokban, mert hatalmasat fog koppanni megint a következő betegségednél..


Vegyél vissza, és azt a szintet igyekezd megtartani, akkor is, ha beteg vagy, ha valaki meghal, ha akármi krízis van. A gyerekek nem szeretik a szélsőséges viselkedést, mert bizonytalanság érzetet kelt bennük.

2017. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Erről teljesen le kéne szoktatni. Az oviban hogy nyugszik így meg? Nem fekhet a dada melléhez.
2017. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy pár napos vírus kevésbé visel meg egy gyereket, mint az ilyen elutasítás. De idővel biztosan megbékél. Szerintem teljesen jogosak az érzései.

Nálunk az apja volt egy pár napig karanténban. Nem mehetett a kicsi a szobába. Nem viselte meg de utánna kb 2 hétig nem kereste annyit, mint egyébként.

Egyébként komoly betegségre az a forgatókönyv, hogy vagy a gyerek vagy a beteg megy a nagyszülőkhöz. Talán így könnyebben viselik.

2017. dec. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!