Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megharagudott rám a kislányom,...

Megharagudott rám a kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom. Nagyon szeretjük egymást, az apukáját is szereti, de rendkívül anyás (amit az én ragaszkodásomnak köszönhet, mert nagyon sok érintést, dicséretet kap tőlem és ráadásul 2 évig szoptattam). Megszokta, hogy általában velem alszik, mert amúgy hiszti, de átszoktattuk pár hónapja a saját ágyába. Néha előfordul, mondjuk havonta egyszer, hogy át akar hozzánk jönni, pontosabban hozzám aludni, sőt kizárólag átkarolva alszik el a mellemen. A szoptatást még mindig igényli úgy tűnik, de nem tudja kifejezni, mit akar, csak nyugtalan. Emlékszem, nagyon sok hiszti ment, amikor fokozatosan próbaltam leszoktatni róla.

Most az a szituáció van jelen 5 napja, hogy akkor este nagyon rosszul lettem, elkapott egy vírus és kidőltem, már éjfél előtt bezárkóztam a hálószobába, hogy hagyjanak aludni meg senki se kapja el. A férjem persze gondoskodott rólam lefekvés előtt, de a kislányom már akkor kezdett nyűgös lenni, mikor nem engedtük be a hálóba, és féltékenykedett. Éjjel felriadt, azt mondta, velem akar aludni, miközben én az ordításra sem ébredtem fel, olyan fáradt és beteg állapotban voltam. A férjem behozta hozzám, mert nem tudta megnyugtatni semmivel sem, de én akkor elutasítottam, és megkértem félálomban, hogy vigye ki, rendezze el most ő. Ez a jelenet megismétlődött az éjszaka során 2x, annyira sírt, hogy alig aludt.

3 napig nem engedtem be éjjel, napközben pedig meg volt sértődve. Ma reggel sem akart válaszolni, elhúzza magát, úgy gondolom, elutasítva érzi magát még mindig.

Mit tehetnék? A férjem szerint is elutasító voltam, de szerintem csak a felelősséget hárítja rám, nehogy ő gondoskodjon a kislányáról 1 hétig egyhuzamban, haha. Ettől még persze idegesít, most már jobban vagyok, úgyhogy a kedvenc reggelijét főzöm, simogatom és elhúzódik, azt hittem ez csak 1-2 napos hiszti, de úgy tűnik folytatódik, mert ma reggel is, elég agresszívan elküldött, hogy őt apa ébressze.


2017. dec. 1. 07:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja és a karantén és a szájmaszk ellenére pont egy hét múlva jöttek elő a gyereken ugyanazok a tünetek. A betegségnek ugye van a lappangási ideje és javilás után is fertőzhet még napokig.
2017. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Fúúú, ez beteg. B@@szaus 3 gyerekem van, sosincs karantén ha beteg vagyok, de egyik se kapja el tőlem. De egy négyévesnek már igencsak el lehet magyarázni, hogy anya beteg pihennie kell. sőt ilyenkor a négyéves már előszeretettel viszi be a teát is és örül magának, milyen nagyon ügyes gondoskodó.

Csodásan elkényeztettétek ezt a gyereket, lesz még gondod bőven.

2017. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hálát adok ilyenkor az égnek, hogy nem kényeztettem el a lányom, szörnyű lehet így élni.

Lehet okosan és rosszul is szeretni, te nagyon elrontottad ezzel a majomszeretettel, de most biztos megsértődsz, mert írásod alapján te magad nem látod, hogy ez probléma lenne, lám még most te nyalod ki a kislányod fenekét, majdhogynem térden állva kuncsorogsz a bocsánatáért.

Az egész felnőttkorát elrontod vele, ha a személyiségét így eldeformálod ezzel az anyáskodással.

2017. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezek a gyerekek nem tudják majd később feldolgozni a problémákat és sokszor tragikus vége lesz. Vagy minimum mindenki utálja őket, veszíteni nem tudnak. Tudom. Több ilyen is van az ismerettségi körömben. Azt hiszik akkor jó anyák, ha kinyalják a gyerek fenekét , bocsánatért esedeznek stb. A gyerek szó szerint tojik afejükre és h@lyét csinál belőlük a követelőzéssel. ez addig oké míg a szülővel csinálja. De másokkal is sajnos suliban és bizony erre nem mindenki vevő. Innen viszont jön a probléma, hogy hogyan is dolgozza fel.
2017. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!