Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet jó szülő valaki...

Hogyan lehet jó szülő valaki akkor is, ha az egyik gyerekét könnyebb szeretnie, mint a másikat?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy egyiket szeretem,a másikat nem, szerintem még csak nem is arról, hogy egyiket jobban, mint a másikat. hanem szó szerint az érzem csak, hogy az egyikkel olyan könnyű az egész: bújós, értem a reakcióit, persze hisztizik, ha úgy hozza az élet, de nem lépi túl azt a határt, amit értek és kezelni tudok. Másik gyermekem vadabb, reakciói kiszámíthatatlanabbak számomra, nehezen fogadja el a gyengédségemet, és számomra nehezen értelmezhetően fejezi ki az övét.


Furcsa lesz,a mit írok, de akkor érzem őt közelebb magamhoz, amikor pl. magas láza van, mert olyankor elesett, nem vadul, elfogadja a törődést úgy, ahogy én tudom adni, lehet szeretgetni, és ő is gyengédebb.


nem akarom őt megváltoztatni, valahol nagyon büszke vagyok arra, hogy más, mint én, csak éppen fáj a szívem azért, hogy nem érzem azt az "egy húron pendülést", mint a másik gyermekemmel.


Mindketten picik még, 5 (a vadóc fiúcska) és 2 a kislány.


ha más is van/volt hasonló helyzetben, talált megoldást? Illetve hosszú távon hogyan alakult a kapcsolatuk?


2017. dec. 1. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj. :)

Lehet, hogy pár év, és fordul a kocka.

Az a lényeg, hogy egyformán bánj velük. Ne éreztesd, hogy most az egyik vagy a másik áll kicsit közelebb hozzád. Nagy valószínűséggel ez váltakozni fog nálad is az évek során.

2017. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eleve külön neműek és nem egyidősek.

Nem is lehet ugyan úgy szeretni őket.Teljesen más bennük a szerethető.Ez így van jól.

Nekem 3 gyerek van.Fiú 18 lány 11 fiú 6 hónapos.A nagy fiam már dolgozik a kicsi még menni sem tud☺És ott a lány aki kiköpött másom amivel nagyon nehéz szembesülni.Imádom mindhármat de nem ugyan úgy.

Az a lényeg, hogy mindkettőt szereted csak máshogy.Nincs ezzel semmi gond.

2017. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam amikor a fiam 3 éves volt, a lányom 1.5 éves, a kislány bújós volt, igazi cukiság, anyás (amit én imádtam mert a fiam nem volt az), a fiam egy rosszcsont, állandóan mozgásban volt, a beszéde miatt nehezen értettük meg egymást, ő ritkán bújt, élte a kis világát külön, és mellesleg akkortájt mindig csak a baj volt vele... Szerettem akkor is, de valahogy én is azt éreztem, hogy a kicsivel sokkal jobban elvagyok. Most fordult a kocka, a nagy 180fokos fordulatot vett, hihetetlen okos (4.5 éves most), bármit lehet már vele csinálni, jókat lehet vele beszélgetni, kimutatja, hogy mennyire szeret, a kicsi meg már fél éve állandóan hisztizik, akaratos, rosszalkodik, piszkálódik, most vele vagyok úgy, hogy kicsit eltávolodtunk ez miatt, de ettől még ugyan úgy nagyon szeretem. Ez is biztos változni fog, 3 évesekre amúgy is ez jellemző, 4 évesen már vele is sokkal jobban megértjük majd egymást.
2017. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos minden családban így van ez. Akármennyire is próbálnak a szülők egyenlően bánni a gyerekeikkel, nem tudnak(valahol nemis akarnak). Csak az a gond, hogy a gyerekek nem hülyék, megérzik az ilyet és a “kevésbé” szeretett gyerek ettől csak méginkább indulatos lesz, mert szegény érzi az igazságtalanságot. Én ezt saját bőrömön is átéltem gyerekként, épp ezért döntöttem úgy, hogy nekem csak 1 gyerekem lesz. Soha ne kelljen ilyet átélnie...
2017. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én voltam többgyerekes családoknál babysitter és mindenhol ez ment. Pl egyiknék 3 gyerek volt, 2 fiú és egy kislány, mondanom sem kell, hogy a kislány volt az imádott hercegnő, a fiúkkal szigorúbbak, távolságtartóbbak voltak. Sajnáltam őket, cserébe én direkt velük foglalkoztam többet :)
2017. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most nagyon megkönnyebbültem. Azt hittem csak nelem vannak ilyen érzeseim és emiatt rossz anyának érzem magam. A helyzetem ugyan az mint nálad szóról -szóra így nem írom le ismét. Az enyémek 5 és 7 évesek fiúk. A helyzet akkor kezdett el 1 kicsit változni ahogy a nagy 6 éves lett. 1ik napról a másikra bújósabb lett. Na nem túlzottan de azért egyre gyakrabban szeretgetett . Ebben az időben vált nyugisabbá is nem dacolt velem állandóan.
2017. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet 2 kislánnyal. 7 és 4 évesek.
2017. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!