Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rá sem lehet nézni?

Rá sem lehet nézni?

Figyelt kérdés
Kereszt kisfiam 18 hónapos. Kb. 2 hetente találkozik velem, de akárhányszor látom, állandóan csak sír. Utoljára nem is tudom mikor adtam neki puszit, vagy tarthattam a kezemben. Szó szerint nem lehet ránézni, mert üvölt. Hozzáérni pláne. Most tanulgat járni, de még nagyon nem megy, mászás is alig-alig volt nála. Tehát az sincs, hogy odajönne hozzám vagy bármi. Viszont a szülein sem látom a szándékot, hogy akarnának ezen változtatni. Nem ültetik közénk, nem utalnak rá, hogy velem is foglalkozzon (pl "mutassuk meg keresztanyának") ami kicsit kezd már bántó lenni nekem. Nyulván nem egyformák a gyerekek, vannak akik nem szeretik ha sokan vannak körülöttük vagy bármi. De már kellemetlenül érzem magam előre, ha megyek, mert hiába szeretnék foglalkozni vele, esélyem sincs. Az anyja fél centivel nem mer már arrébb ülni, mert egyből sír a gyerek, szóval valahogy ebből eredhet az egész probléma szerintem, hogy állandóan az anyukán csüng és nem tanítgatják. Mit gondoltok erről? Mit tehetnék én, hogy változás legyen? Ennél gyakrabban nem tudom meglátogatni, de úgy gondolom azért ez sem annyira ritka, hogy ennyire ne tűrjön meg.

2017. szept. 13. 14:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Kizártnak tartom hogy anya állandó közelsége lenne minden baj okozója. Azt írod alig megy a járás és mászás is alig volt, talán ezen a vonalon kellene elindulni és megnézetni azt a gyereket.
2017. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%

Én láttam már ilyet. Sógornőm pont így "nevelte" a lányát. Állandóan a kezében volt, el nem távolodott tőle, ha anyós átvette, egyből sírt.

Fia (3 évvel idősebb), meg az én fiam (ő csak másféllel) tööbet volt anyósnál. Így nem értette, hoyg a lányunokáját miért nem engedi el a sógornőm.


Most 3 éves a lány, már barátkozik a mamával, de szerintem csak a tesó meg unokatesó miatt. Mert a fiúk nyaraltak is a mamánál, tehát ők szorosabb kapcsolatban vannak.


Úgyhogy ne aggódj, majd idővel jobb lesz a helyzet.


De azt még had kérdezzem meg, valami baj van a kicsivel? Hogy 18 hónaposan csak tanulgat járni?

2017. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik gyerekem nagyon barátkozós, egy-másfél évesen már vígan parolázott bárkivel. A másik meg még két évesen is csak bújt és két és fél volt, mire elkezdett legalább olyan kortársaival barátkozni, akiket már több hónapja ismert. De felnőttekkel csak 3 éves kora után állt szóba, akkor is mindig kellett egy fél óra felengedési idő, néha még olyanoknál is, akiket rendszeresen látott. Odatolni, rábeszélni sosem volt értelme, annál makacsabbul bújt. Ja és mindkettő volt bölcsis két éves korától, úgyhogy igazán nem láncoltam a kicsit sem magamhoz. Szerintem személyiségen múlik.
2017. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló kisgyerek voltam. Későn tanultam meg járni és beszélni is, és nem szerettem, ha anyukámon kívül bárki összefogdosott. Autista vagyok.
2017. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha 1,5 évesen még mászni sem igen mászik, pláne nem jár akkor ott komoly gond van.
2017. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Én anyámtól sem szerettem a puszit, csak olyan pohárból ittam aminek a száját senki nem fogdosta össze, idegenek előtt megnémultam kamasz koromig. Én aspergeres vagyok.
2017. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint nincs. Legalábbis semmi születési rendellenesség. Most sikerült csak megtenni neki az első lépéseit egyedül, de bután fogalmazva "rossz nézni" ahogy megy. Persze nyilván elsőre ez is hatalmas nagy dolog egy kisgyerektől, de arra gondolok, hogy korábban is ha próbálták sétáltatni úgy, hogy fogták mindkét kezét, szegény inkább csak kinyomta a pociját húzta a lábait.
2017. szept. 13. 14:39
 8/28 A kérdező kommentje:
A mászásra visszatérve: nehéz megmondani, mert ugye kb 2 hetente láttam eddig is, egy napot, akkor is leginkább kézben volt. Szóval csak abból következtetek amit látok, de ezek az alkalmak mindig azt erősítették meg, hogy nagyon "kisbabás" még. Beszéd szintjén pedig totálisan semmi. Bár nem is volt sose az a nagyon gügyögős baba, de így szerintem a beszéd tanulása is el fog tolódni, mint a járás.
2017. szept. 13. 14:44
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem nagyon gügyögött, nem beszél :/ szerintem csak meg kéne nézetni..
2017. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Lehet... vagy legalábbis eljárhatnának vele valami babatornára vagy ilyesmi. Na de ha ott is csak üvöltene az emberektől... nem tudom. :( Én nem vihetem el, nyilván a szülők dolga lenne, ha ők is érzik, hogy nem stimmel minden.
2017. szept. 13. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!