Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél van "Jézuska", ő...

Akiknél van "Jézuska", ő kicsoda? Ha megkérdezi a gyerek, mit mondtok?

Figyelt kérdés

Nálunk nincs, de fiam ovis társai sokat emlegetik mostanában. De ő kicsoda tulajdonképpen? Mi ez a kicsinyítő képző? Mert hát gondolom nem a felnőtt Jézus hozza az ajándékot, de akkor ki? Gyerek Jézus?

A Mikulás ugye adott. Őt látjuk sok helyen. Van, akiknél angyalka hoz ajándékot. Ő is oké. Angyalkát is sokat ábrázolnak. De ha megkérdezi a gyereked, hogy kicsoda az a Jézuska, akitől ajándékot kap, mit mondasz neki???



2017. dec. 4. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, szóval a kis Jézus a Jézuska.
2017. dec. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy Jézus születését ünneplik. Csak nekem az "a Jézuska hoz ajándékot" dolog fura.

Akkor ezen nem akadnak fenn a gyerekek, hogy kicsoda az ajándékhozó (gyerek vagy felnőtt)?

2017. dec. 4. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem azért a kicsinyítő képző, mert még baba a Jézus, és azért a gyermek Jézus hozza az ajándékot, mert akkor született, és mivel még egy baba, hülyén nézne ki, hogy egy felnőtt Jézus hozza az ajándékot.


Amúgy itt nem is az ajándék a fontos, hiszen régen nem is ajándékoztak, és kicsivel később is csak a gyerekek kaptak vmi szükséges apróságot (pl. kesztyű).


Az ünnep alkalmával a gyerekek jobban el tudták sajátítani a Jézus történetét, beszélgettek a Bibliáról, a család együtt volt és régi történeteket meséltek. Tehát úgy ünnepelték meg Jézus születését, hogy közben a gyerek is elsajátította a maga szintjén a dolgokat.


Persze ma már ez nem számít, csak az ajándék. Nem beszélgetnek, max. főzés közben annyit, hogy "add ide a tojást", és vacsi közben, de nagyrészt mindenki tv-t néz, vagy nyomkodja a tabletet.


Ma már ezért nem tudják a gyerekek, hogy miért Jézuska hozza az ajándékot, de igazából a nagy része azt sem tudja, hogy kicsoda Jézus.

2017. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, ők nem bonyolitják túl a kérdést. A fiam 3 éves, pont pár napja adta le a "rendelést" az egyik templom előtt lévő (felnőtt) Jézus szobornak. Nemes egyszerűséggel Jézuska bácsinak szólította 😂. Aztán hogy az ő kis fantáziájában hogy jelenik meg az ajándékozó, azt szerintem nem is kell befolyásolni.
2017. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, 2, mégis azt tapasztalom, hogy az idősebb korosztály kérdezgeti a gyerektől (kb a mamák), hogy "mit hoz neked a Jézuska?".

A mi korosztályunkban meg azt látom, hogy egyre kevesebb helyen van a klasszikus "díszített fát meg ajándékot hozó Jézuska". Bár még az ovisok között kb a felénél kicsit több még mindig Jézuskázik.

Vagy ez csak megmaradt a köztudatban?


3-as: nagyon cuki lehetett.

2017. dec. 4. 11:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom a 3 és 6 éves lányaimnak, hogy sajnos én sem tudom, mert még nem találkoztam vele. Majd megkérdezem, hogy ő milyennek képzeli el. Nálunk ma Télapó ügyben volt egy komoly reggeli beszélgetés a kicsivel. Nem érti, hogy van ennyi Télapó. Ovis, 2 nagyszülős, iskolai, vásári, Apa munkahelyi, keresztszülős.
2017. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Ezt én se értem hogy őszinte legyek..

Mert 6-án vagyis 5.-én este jön akkor a rénszarvas télapó/mikulás tehát történetileg ő az aki a kéményen jönne be és hozza az ajándékokat/mikuláscsomagot a kiscipőbe?

Jézuska meg akkor Jézus ő hogy jön? Csak besétál míg alszanak a gyerekek?

Akkor a krampuszok meg az angyalkák is mikuláskor vannak akik segítenek a télapónak ajándékot csomagolni?

Bocsi ,nekem első karácsony ez hogy ezt vázolnom kell a gyereknek mert megérti és elég gáz hogy nekem is furcsa az egész sztori, főleg hogy ennyire keveredik az amerikai szokásokkal a reklámokkal és tv-nek hála.

2017. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi pont ezért döntöttünk amellett, hogy 24 éjjel jön a Télapó es 25 reggel ajándék bontás.

Emlékszem mennyire nem szerettem, hogy este volt az ajándékozás és így alig játszhattunk vele, mert hiába később kellett de le kellett feküdni aludni.

A bevásárlóközpontban a Télapó azért van, hogy megfigyelje mennyire viselkedik jól a sok gyerek és mennyi ajándékot hozzon. 😊

2017. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

2,5 éves a lányom, este az ágyban szoktam neki fejből meséket gyártani, ígyhát közkívánatra elmeséltem neki a Jézuska történetét :)

Röviden: Jézuska egy angyal volt, aki a felhők felett lakott a mennyországban a többi angyallal. Egyszer észrevették, hogy gonoszak lettek a földön az emberek, ezért Jézuska önként vállalkozott, hogy megszületik közéjük, és megtanítja őket ismét jónak lenni és szeretni. Az ő szülinapját ünnepeljük karácsonykor.

Nem vagyunk vallásosak, de ami szép az szép.

2017. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Úr Isten, mit kell itt túlkomplikálni.


7-es:

5-én este jön a Mikulás a krampuszokkal meg rénszarvasokkal. Nála angyalok nincsenek. Miért lennének? Azok egy teljesen más hitvilághoz tartoznak. És igen, ő elvileg a kéményen át jön be. És azért ott, mert régen minden házon volt kémény, különben nem tudtak volna fűteni, ezért jött a mese szerint kéményen át. De ennyi erővel jöhetett volna az ablakon/ajtón keresztül is, de gondolom valamiért mégis a kémény volt annyira misztikus és szimpatikus, hogy beleilleszkedjen a mesébe.

A krampusz nem segít ajándékot csomagolni, az a rossz gyerekeknek adja a virgácsot és ijesztgeti őket. Ajándékot a manói csomagolnak (az amerikai verzió szerint). Az angyalok sem csomagolnak ajándékot.


Jézuska meg az angyalokkal jön. Ő berepül a lakásba. Igen, zárt ablakon keresztül is, mert ez egy kib-szott mese, ezért be tud repülni, ugyanúgy, ahogy egy öreg-kövér bácsi (Mikulás) befér minden kéménybe.


És igen, mindkettő akkor jön, mikor alszanak, különben a gyerekeknek nem lehetne beadni a mesét.


"... nekem is furcsa az egész sztori, főleg hogy ennyire keveredik az amerikai szokásokkal a reklámokkal és tv-nek hála."

A gyereked gondolom magyar. A magyar változatot tanítsd neki, ne az amerikait, hiszen az USA-ban nincs Jézuska, hanem Mikulás. Ugyanez a helyzet a halottak napja/halloween-el, ott mit mondasz neki? Hiszen itthon a farsang januárban van, de az amcsik azt nem tartják, csak a halloweenkor öltöznek be.

És még van ezer másik szokás, amivel összezavarhatod magatokat. Szóval ezért nem értem, hogy mit foglalkozol reklámokkal, meg filmekkel.

Amikor gyerek voltam, ezek a különbségek nem zavartak meg. A szüleim annyival elintézték, hogy ők úgy ünneplik, mi meg így, náluk az a szokás, nálunk ez, és nem lettünk lelkisérültek.


Mit kell itt túlbonyolítani és logikát keresni ezekben a mesékben?

2017. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!