Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá arra, hogy...

Hogyan vegyem rá arra, hogy sétáljon?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom mióta hideg van nem hajlandó sétálni, de motorozni se. Csak babakocsival tudunk elmenni sétálni. Ha pl. boltba megyünk ott egyből pattan ki a kocsiból. Szóval a hideggel van baja.
2017. dec. 7. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez engem is érdekel, nem hajlandó az enyém se sétálni, mondjuk boltba se. Egyszerűen folyton ölben akar lenni...2.5 éves. Nem tudom, miért????
2017. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Engem is érdekelnek a válaszok. Nekem 2,5 éves a kisfiam. Alig tudunk kimenni amióta hideg van. És ő is felkéreszkedne ölbe. Napi max. fél órát vagyunk kint, de sokszor még annyit se.
2017. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát az én egyik gyerekem utált sétálni, mindig előadta, hogy fáradt és vigyem ölbe, bezzeg ha jött egy játszótér szembe, valahogy elfelejtette és onnantól azért volt hiszti, hogy ő mégsem fáradt :) sokáig babakocsiztunk hát... A másik gyerekem simán sétált már kétévesen zokszó nélkül a hosszúlábú apja tempójában is naponta kétszer fél órát a bölcsibe és vissza.
2017. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát, néha cserélnek veletek, mi rengeteget vagyunk úton, a két és fél évesemmel, és ő végig sétálna. Pedig néha belekerül a babakocsiba, ha olyan helyen vagyunk, pl.öt sávos forgalmas út mellett. Ha tehetné, egész nap kint sétálna.
2017. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát nehogy azt hidd, hogy ez jó. 100 métert nem tudunk megtenni hiszti nélkül, egyszerűen nem hajlandó a saját lábán jönni.

Boltban nem akar a kocsiba ülni de sétálni se, akkor is csak ölben. Alig várom, hogy nagyobb legyen és kicsit tudjon már jönni mellettem. Főleg, hogy 14 kiló...

2017. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Eloszor is jol fel kell oltoztetni, hatha az a baja, hogy valahol befuj neki a hideg, pl csukloja, labszara, nyaka. Aztan arra is ugyelni kell, hogy kenyelmes legyen, mert nemelyik overall annyira metev es vastag, hogy alig tud benne mozogni. Aztan gyakorolni kell pl parkban, hogy setaljon ha azt mondod, nem veszed fel, de cserebe sokat dicsered ha szepen kezen fogva jon. Az enyemnek halkan enekelni is szoktam vagy mondokazni, es akkor ritmusra lepkedunk. En nem cipelhetem mar gerinc problemam miatt, nagyon ritkan veszem fel, es kezdi megszokni..
2017. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a hideg? Nem amiatt pattan fel a boltban, mert az izgi, sok a látnivaló?

Nem öltözteted annyira túl, hogy mozogni se bír?

Overál alá én csak vékony harisnyát vagy leggings-t, rövid body-t és hosszú pólót adok most még, és tuti nem fázik.

Cipeltetné magát ő is szívesen, de nem a hideg miatt, s nem cipelem. Leguggolok hozzá vagy felemelem egy pillanatra, beszélek neki, hogy meddig megyünk, hova igyekszünk, motiválom, gyalogolunk mondókára (aki nem lép... stb.).

Igen, van hogy 100 méterenként bepróbálkozik és ha ott hagyom, csak akkor indul el, ha eltűnök a szeme elől (elbújok a fa mögé), de attól még gyaloglunk, s egyre többet, egyre hosdzabb távra el lehet menni vele.

2017. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Én nem bírom cipelni, tolom a babakocsit, oké hogy egy kézzel lehet tolni, de nem bírom a 12kg-s sejhaját is vinni meg babakocsival is szambázni az emberek között, babakocsit meg muszáj vinni mert ő se bír játsziig sétálni meg vissza.

Szóval nem vettem fel, elsőnél hazáig üvöltött mint aki nyúztak (beraktam a kocsiba), másodiknál már csak félúton, harmadjára már bele tudtam ültetni a babakocsiba sírás nélkül.

Bezzeg apjával felveteti magát, mert tudja hogy ő cipelni fogja, tehát full szoktatás kérdése, nem vagyok a sírni hagyás híve, de hiába magyaráztam ha nem sétál, nem ül bele babakocsiba ,akkor se tudom cipelni.

Legalább neked kérdező beleül , úgy is levegőzik, majd játszin/parkba kiveszed.

2017. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kosz annak, aki lepontozott...nem tudom mivel érdemeltem ki...2#
2017. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs valami más változás az életében? Az én kisfiam mióta bölcsis, néha, ha úgy érzi, kevés ideje van velem, cipelteti magát. Azért, hogy bújhasson. :)

De egyébként tényleg zavarhatja ruha is, pl a téli cipőt a fiam először utálta a kényelmes őszi után (pedig ugyanolyan jó márkájút vettem).

2017. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!