Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Butaság lenne hajnal 5-kor...

Butaság lenne hajnal 5-kor kelni fejlesztes miatt?

Figyelt kérdés

A gyermekemmel ha nincs koncentracios foglalkozas (pl leulunk mondokara tornazunk, verseket mondunk, kepkeresozunk)akkor par nap mulva atmegy "hiperaktivba"ertem ez alatt hogy magatartasa nehezebben kezelhetö, pl ledobná labdaval a viragokat, de jatekbol, foleg nagymozgasra epit, szalad, bukfencezik, bujocska fogocska, de szoval mindezert kötelező fejlesztest irtak neki ki amit az oviban olyan szinten hanyagolnak, hogy nem birnak.a gyerekkel.


Egyszer elmondtam nekik, hogy de erdekes ha en 3 napig mondokazok a gyerekkel, atvarázsolodik egy összeszedett udvarias angyallá, amit az oviban viszont szakember végez es jé megis tornádo...szoval megis hogy nöbelik a konventraciojat a maganorák alatt? Elhebegtek valami szines labdakrol valamit es ezzel le is zárták.



Nos csakhogy en mivel dolgozom, az ovikezdes ota ezeket az iranyitott foglalkozasokat hanyagoltam is, mert gondoltam az ovi végzi...!!,plane hogy estehatra esünk haza en pattogok hol a vacsi furdetessel, hol mosas, felmosas, altatas, a kicsinyuglodos faradt elvegre szinte csak ő van legtobbször ügyeletben is, szoval nem tudom beidöziteni az extra minősegi koncentralt foglalkozast estére meg elalvas elott amikor mindenkinek már csak a faradtsag van a fejeben.


De mivel az ovonok panaszkodnak valahogy muszaj lesz, ill a gyerek erdeke hamár szakember erre keptelen, akkor vallalom.


Ugy döntöttem korábban kelunk akkor ezert egy oraval (beleszamitva ugye a felkelesi procedurat)azaz 5-kor.


Csak ugye estére igy is ki van merulve a gyerek, de pl az altatasi időt akkor átütemezném.


De a hajnali kelés nem káros egy amugy is idegrendszeri fejlesztendo gyerekre...?


2017. dec. 17. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Én nem kelteném 5 kor. A gyerekeknek teljesen más a biológiai órájuk, még a reggel 8 órára bejutá is túl korán van.

Azok a gyerekek, akik 9-re járnak iskolába, sokkal jobban teljesítenek....

2017. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Te vagy karos ra. De nagyon. Marha energiavampir lehetsz...

Ot orakor felkeltened fejleszteni...Neked sem a szomszedod bolond!

2017. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

1, beszélj már a gyerekemmel, hogy ne 5-kor indítsa a napot, mert a tk azt írta, hogy nem lehet friss 8 előtt semmire! ;)


Kérdező, azt nem próbáltad még, hogy minden, de minden tevékenység alatt mondókázol, dalolsz... stb.? Óvodába menet, onnan haza, fürdetés, főzés... stb. közben?

Nálunk így megy.

2017. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2.Fejlesztesre szorulo gyermekről van szo. Nem poenbol akarom fejleszteni..


Az iranyitott foglalkozas koncentalt, nem sebtiben a kadban pl. Mozgas is van hozzá kb mint a tsmt, gimnasztikai labda, jatekos feladatok papiron, stb


Mindegy. Majd megoldom valahogy. Felmondok es kesz

2017. dec. 17. 15:52
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Mi is TSMT-zünk, van fogalmam róla. De a gyógytornász szerint még eldarabolva, sebtiben itt egy kis lógatás, ott egy kis hinta is többet ér, mintha semennyit nem csinálnánk. Ugyanez a sima mondókázással.

(3-as voltam)

2017. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

3-as, attól,hogy vannak kivételek, még nem ez az általános.

Abból kiindulva,hogy a kérdező gyereke magától még aludna 5-kor feltételezhető,hogy nem olyan a biológiai órája,mint a te gyerekedé, aki MAGÁTÓL kel fel 5 kor.

2017. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Semmiképp nem kelteném hajnalban. Talán akkor lenne a legcélszerűbb, amikor hazaértek. A házimunkát meg szervezd át. Vagy az is jobb, mint a semmi, ha hétköznap 2-szer tornáztatod és hétvégén mindkét nap. A nem tornázós hétköznapi napokon meg főzz meg másnapra is.
2017. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, butaság lenne. A fejlődéshez nem csak fejlesztesre, tornára, mondokazsra van szukseg, hanem megfelelő mennyiségű pihenés is, ami lehetetlen, ha 5kor ébreszteni akarod...Amúgy meg el se tudom képzelni, hogy vidáman és dalonva felkelne neked a gyerek mondókázni reggel 5kor. Inkább vedd lazábbra a házimunkát, főtt kaja nem kell, ha eszik az oviban, a takaritas meg megvan félóra alatt miutan lefektetted. Mikor hazaértek meg fejleszd, tornáztasd, mondókázzatok, és persze az átlagos napi feladatok közben is lehet játékos módon.
2017. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Ennél a korán kelésnél az is jobb, ha nem csinálsz semmit. A mi gyógytornászunk minden alkalommal elmondja, hogy a legfontosabb az alvás, csak úgy tudnak beépülni az új információk, ha amúgy is 5-kor kelne, akkor talán oké, de egyéb esetben hülyeség szerintem. Gyerek apja nem tud segíteni?
2017. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

" ugye estére igy is ki van merulve a gyerek, de pl az altatasi időt akkor átütemezném."


Gratulálok ès mèg felvernèd 5kor...

Azt nem próbàltad mèg, hogy a sok hülyeség helyett inkább vele foglalkozol? Bár vonhatod a házimunkába is. Apja nincsen?

2017. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!